İL İL HASTANELER

Aydın Devlet Hastanesi

  Aydın Devlet Hastanesi  
Aydın Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Aydın Devlet Hastanesi
Telefon: (0256) 213 90 00
Faks: (0256) 212 14 30
Adres: Hasan Efendi Mahallesi Kızılay Caddesi
İlçe: Aydın Merkez
İl: Aydın
Web Adres: www.adh.gov.tr
Harita: Aydın Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Aydın Devlet Hastanesi ilk hizmet binası Aydın-İzmir Devlet Demiryolu yapılırken, karakol olarak kullanılmak üzere yapılmıştır.

D.D.Y İnşaatı bittikten sonra 1892 yılına kadar karakol olarak kullanılan bu bina Millet Hastanesi adıyla hizmete girmiş. Daha sonraki yıllarda bölge halkının yardımları ile parça parça olmak üzere çeşitli birimler ilave edilerek hastane büyütülmüştür. Sağlık Bakanlığı’na geçen hastanenin adı Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiş ve hizmete devam etmiştir.

Aydın il nüfusunun artması ve insanların daha modern ortamlarda sağlık hizmetlerinden yararlanma taleplerinin olması nedeniyle yeni hizmet binasına ihtiyaç duyularak, 1985 yılında şimdiki 400 yataklı Devlet Hastanesi inşaatına başlanmış ve 1991 yılında bitirilmiştir. Daha sonra çeşitli ekler yapılıp yeni düzenlemelerle birlikte, 1993 yılında yeni hastane binasında hizmet vermeye başlamıştır.

Aydın Devlet Hastanesi Hakkında

Kalite Politikamız

Sağlıkta kaliteye, sağlıkla ulaşmak için hastasının beklentilerini her aşamada önemseyen, yönetimi paylaşımcı, çalışanı uyumlu, teknolojisi güncel, bölgesinin ikinci basamak sağlık hizmetlerini en geniş çerçevede yürüten hastanesi olarak; kalite yönetim sistemini benimsemek ve sürekli iyileştirmek, kalite politikamızdır.

Yorumlar
Bayram Uçak :Hastanenizde El Parmaklarından Başparmak ile ilgili lif kopması yada doku zedelenmeleri ile ilgili hangi biriminizde hizmet alabilirim yada bilen varsa hangi servis daha uygun olur söyleyebilirmi...
24.06.2014

Yaşar İşleyen :kardiyolaji doktoru ahmet yener odabaşı muyane oldum ilgisinden dolayı çok tşk ederi
20.01.2014

Selda Çubukçuoğlu :Aydın devlet hastanesinin doktorlarından cildiye uzmanı sayın deniz coşkuna ve hemşiresi şerife göknara hastamız ayça kulak için gösterdikleri üstün ilgi ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz...
10.12.2013

Kürşat Uygur :Çocuk Ergen Psikiyatri bölümünde sekreterlerin ayrı odada olmasını arz ederim. Çünkü bu sorun doktorla rahatlıkla konuşmamıza engel bir durum.
12.04.2011

Ali Saffet Bayındır :on line randevudan randevu almaya çalışıyorum .17.50en itibaren bilgisayarın başındayım. 18.00 oluyor giriyorum göz polikliniği dolu nasıl oluyor bu anlamadım.
10.04.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]