İL İL HASTANELER

Bakırköy Prof.Dr.Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi

  Bakırköy Prof.Dr.Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi  
Bakırköy Prof.Dr.Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi
Hastane Adı: Bakırköy Prof.Dr.Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi
Telefon: (0212) 543 65 65
Faks: (0212) 660 54 41
Adres: Zuhuratbaba Mahallesi Demirkapı Caddesi
İlçe: Bakırköy
İl: İstanbul
Web Adres: www.bakirkoyruhsinir.gov.tr
Harita: Bakırköy Prof.Dr.Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız. Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastanemiz, Üsküdar’daki Atik Valide Külliyesi’nde yer alan Toptaşı Bimârhanesi’nin devamı olarak kuruldu. 1927’de Toptaşı Bimârhanesi kapatıldı ve İstanbul Emraz-ı Akliye ve Asabiye Hastanesi adıyla Reşadiye Kışlası arazisinde hizmet vermeye devam etti. Hastane, aynı zamanda Türkiye’deki modern psikiyatrinin de kurucusu olarak kabul edilen Dr. Mazhar Osman (1884-1951), öğrencileri Dr. Fahrettin Kerim Gökay, Dr. Şükrü Hazım Tiner, Dr. Ahmet Şükrü Emet ve Dr. İhsan Şükrü Aksel’in desteği ile kurulmuş ve gelişmiştir.

1940’lı yıllarda, tüm dünyada olduğu gibi ekonomi bozulmuş, hasta sayısı 3000’den 5000’e çıktı.

Hastanenin kurulduğu ilk günden beri yapılan meşguliyetle tedavi yöntemi geliştirildi.

1980’li yıllarda, yatan hasta sayısını en aza indirgemek için Ayakta Psikiyatri Tedavi Ünitesi/ATÜ kurularak poliklinik hizmetlerine ağırlık verildi.

1990’lı yıllarda hastanenin işleyiş ve iletişim çalışmalarında yenilikler yapıldı. Yeni servislerin, cihazların hizmete girmesi ve uzmanlık alanlarının çeşitlenmesi sağlandı.

Kurum, Cumhuriyet Dönemi’nin en büyük ruh ve sinir hastalıkları hastanesi olmakla beraber, bu alanların gelişmesindeki rolünü günümüzde de devam ettirmektedir.

Bakırköy Prof.Dr.Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi Hakkında

Vizyonumuz

Toplum temelli ruh sağlığı sistemine geçişte öncülük eden, uluslararası ölçekte özelikle psikiyatri, nöroloji ve nöroşirurji alanlarında model hastane olmak için ruh sağlığı ve sinir hastalıkları alanında projeler üreten, hastaları ve çalışanlarınca her zaman tercih edilen bir kurum olmaktır.

Misyonumuz

BRSHH, öncelikli uzmanlığı psikiyatri, nöroloji ve nöroşirurji olmakla birlikte, tüm dallarda hizmet veren tam teşekküllü modern bir hastane ve bir eğitim kurumudur. Bu alanlarda Türkiye’nin en yetkin hekimlerini yetiştirir.

BRSHH bir bilim kurumudur. Uzmanlık alanında küresel ölçekte geçerli ve anlam içeren bilgi üretir; bu bilgiyi gerek Türkiye’de gerek dünyada tıp camiası ile düzenli olarak paylaşır. Türkiye’de özellikle psikiyatri, nöroloji ve nöroşirurji alanında bilimsel bilginin duayenidir.

Bilimsel veriler ışığında teşhis ve tedavi uygulayan, etik değerlere ve hasta haklarına saygılı, ruh sağlığı ve sinir hastalıkları alanında öncü ve çalışanların onur duyduğu, hastaların güvenerek tercih ettiği bir eğitim ve araştırma hastanesi olarak yoluna devam etmektir.

Yorumlar
Emine Polat :12 yaşıda ki kardeşimde denge bozukluğu ve aşırı asabiliği var dahile doktoru pisikiyatriye yönlendirdi ama randevu alamıyorum nasıl alabilirim yardımcı olurmusunuz iyi çalışmalar
01.02.2011

VİLDAN GÜNAYDIN :merhaba 58 yaşında annem var geçmişin içinden çıkamamktan kimsede huzur bırakmadı heryere saldırıyo hareketlerinde anormallik var artık zabtedemiyoruz kaç kere doktora götürdük artık ilaçlarda fatda etmiyor doktor diyor hocaya götürün hocada doktora götürün polikliniklerinize yatırmak istiyoruz yardımcı olurmusunuz ilginiz için şimdiden teşekkürler
26.02.2010

DAVUT BOZKURT :sn yetkililer benim 11 yaşında nedeni belli olmayan orta derecede zihinsel engelli kızım var belli aralıklarla çocuk psikiyatrisi ne kontrola gitmekteyim dikkatimi çeken olumsuz bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum dikkatimi çeken konu şu bütün hastaneler telefonla veya internet üzerinden rendevu verdiği şu zamanda bakırköy devlet hastanesi çocuk psikiyatri polikliniğinin bütün hastalarına sabah saat 9 a manuel olarak rendevu vermesi beni bu yorumu yazmama sebep oldu bu sıkıntılı ortamda 7 doktorun hizmet verdiğini ve herbir doktorun en az 10 çocuğu muayene ettiğini düşünürsek bu çocukların yarattığı gürültü ve karmaşada sağlıklı bir hizmet verilemeyeceği kanısındayım bu ortam hem orada çalışanların üzerine olumsuz bir baskı uygulamakta hem ailelere beklemeninde getirdiği sıkıntı ve stres yüklemektedir çocuklarda uzun süre beklemekten büyük sıkıntı çekmektedir sabah saat 9 da bütün hastaların geldiğini düşünürsek ki yüzde 80 öyle oluyor ilk hasta ile son hasta arasında 3 saat gibi uzun bir süre beklenmektedir herkese belli saat aralıklarıyla rendevu verilirse bu sıkıntıların bir nebze azalacağı kanaatindeyim çözümleriniz için şimdiden teşekkür ederim böyle olumsuz bir yorum yaptığım için özür diler bu fırsatı bize verdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim saygılar.
11.02.2010

Ozge Yuksel :ssk gecerlımı madde bagımlısı hastamız var 1 yıldır kullanıyo gecerlı degıldse masrafı cok olurmu acıl cevap beklıyoruz
15.01.2010

Mesut CELEP :ınternetten randevu alamıyoruz.lutfen cozum bulun..
05.01.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

Doktorlar
Dr. Başar Akman Dr. Başar Akman

 

[Hata Bildir]