İL İL HASTANELER

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi

  Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi  
Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi
Telefon: (0266) 221 35 11
Faks: (0266) 221 35 16
Adres: Yıldız Mahallesi Soma Caddesi
İlçe: Balıkesir Merkez
İl: Balıkesir
Web Adres: http://balikesirataturkdh.saglik.gov.tr
Harita: Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

1965 yılında 70.000 metrekarelik alan üzerine 2 blok halinde inşaatına başlanan SSK Balıkesir Hastanesi olarak 1968 yılında 110 yatak kapasite ile hizmete başlamıştır. Daha sonra 1978 yılında bodrum, zemin ve 2 normal kat olarak poliklinik binası ilavesi edilmiştir.

1991 yılında ilave 120 yatak tevsii bina inşaatına başlanmış ve inşaat devam ederken 1993 yılında yataklı servis binasına bir tüp geçit bağlantısı ile acil servis ve ameliyathaneleri içeren bölümün inşaatına başlanmıştır. Ayrıca 1998 yılında ek poliklinik binası inşaatına da başlanmıştır.

Tüm bu inşaatların bitmesini takiben ek 120 yatak tevsii binamız Kasım 1998, acil servis Temmuz 1999, ameliyathane kompleksi Kasım 1999, B Tipi Kan Merkezi ve Ek Poliklinik Binası 2001 tarihi itibarı ile hizmete alınmıştır.

19.02.2005 tarihinde 5283 sayılı kanun ile Sağlık Bakanlığı’na devredilen hastanemiz Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi adını alarak kesintisiz olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi Hakkında

Kalite Politikamız

Tüm çalışanlar olarak, mevzuat ve kalite yönetim şartları çerçevesinde, hasta ve çalışanlarımızın memnuniyetini artırmak ve hizmetlerimizi kontrol ederek sürekli geliştirmektir.

Misyonumuz

Hasta memnuniyetini hastane kalite politikası olarak ilke edinen bir Sağlık İşletmesi olan hastanemiz hastalarımızın sağlık sorunlarını mevcut kaynaklarımızla ve çağdaş tıbbın olanakları dâhilinde en kısa zamanda gidermek.

Vizyonumuz

Bölgemizde çağdaş tıbbın tüm olanaklarını kullanan uluslar arası standartlarda modern tanı, tedavi ve bakım hizmeti veren devlet hastanesi olmak.

Yorumlar
Cemil Dinçer :12/09/2014 tarihinde özürlü eşimi saat yedibuçuk'ta acil servise götürdüm.çok kalabalıktı.Eşimin özürlü olduğunu belirttim.ilgilenmediler,bakotumu iptal etirip devlet hastanesine gittim burdaki hizmetten çok memnun kaldım.
13.09.2014

Gülhan Şahinüçer :BALIKESİR DEVLET HASTANESİ 'ne Önlisans Eczane Hizmetleri mezun ve öğrencileri olarak Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı atamaları büyük bir ilgi ve üzüntü ile takip etmekteyiz. Eczane Hizmetleri bölümü için yapılan meslek tanımında ne kadar memnun olsak da, sadece ( 12 ) kadro açıldığını gördüğümüz de ki üzüntümüz bir o kadar büyük olmuştur. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda Eczane Hizmetleri Personelinin yapması gerektiği görevleri başka branşlarda ki memurların yaptığını görmek devletin kendi kanununu çiğnemesi manasına gelmektedir. Örneğin Devlet Hastanesinde çalışan hemşire,radyoloji teknisyeni,laboratuar teknisyeni,tıbbi sekreter,veri hazırlama kontrol işletmeni,hizmetli,biyolog,ebe,kimyager,başhemşire,diyaliz hemşiresi,diyaliz teknikeri,anestezi teknikeri,çevre sağlığı teknikeri vs. branşlardaki sağlık çalışanları hastane eczanelerinde görevlendirilirken,bu branşlardaki sağlık çalışanlarına ihtiyaç olduğu gerekçesi ile tekrar atama yapılmakta ama eczane teknikeri hala kadro beklemektedir.Yani eczane teknikerinin yerinde başka bir sağlık çalışanı hatta taşeron işçi çalışırken,eczane teknikeri üvey evlat muamelesi görmektedir. Şuan Sağlık Bakanlığında Eczane Teknikerinin yerinde başka branştan çalışan sayısı 3.000’in üzerindedir.Elde ettiğimiz bu veriler Sağlık Bakanlığının ÇKYS sisteminde mevcuttur.Yani bu bilgiler bakanlığın bize verdiği bilgilerdir.Bakanlığın kadro taleplerimize verdiği cevaptaki ‘’ihtiyaç halinde’’ ibaresi bizleri hayrete düşürmektedir.Eczanede çalışan hemşireyi aynı işte çalıştırmaya devam ettirip,Eczane teknikerine ihtiyaç yok denmesi izahı mümkün olmayan bir haldir.Bu sebeple resmi gazetede yer aldığı şekli ile ilgili mesleği branşı olmadığı halde yapan ve yaptıranlar hakkındaki cezai müeyyideler sadece resmi gazete arşivlerinde kalmıştır. Mevcut personel dağılımının düzenlenerek,ihtiyaç tespitlerinin bu şekilde yapılması tek arzumuzdur.Çalışanların kendi devletinden,ilgili bakanlığından herkesin kendi branşını özverili bir şekilde icra etmesini istemesinden daha doğal ne olabilir.Aslında bu durumun düzelmesini yani branşlaşmayı,tüm dünya sağlık otoriteleri ve en önemliside akıl böyle istemektedir. BU nedenlerle siz DEĞERLİ ECZACI MİLLETVEKİLİMİZDEN RİCAMIZ BAKANLA KONUŞARAK YA DA SORU ÖNERGESİYLE Hastane eczanelerinde yer almamımızı sağlamanız tek arzumuz.... SAYGILARIMIZLA Eczane Hizmetleri Teknikerleri....
18.08.2014

Sevgi Süner :15 haziranda gçirdiğim kzadan dolayı hastaneniz aciline getirildim yumuşak doku ezilmesi denip gönderildim ki inanın blki 12 tane flim çekildi ağrılarım dinmedi onun üzerine üniversite hs. müracaat ettim ayağım tarak kısmında kırılmış kendi kendine kaynamış omuz adele yırtılması diz kapğında kis adele yırtılması tendonlarda kopuk kapak yerinde değil acaba sizin aciliniz flimleri okuyamıyor yada flim çekilemiyormu nasıl eğer sakat kalırsam tek sebebi sizsiniz..
15.08.2014

Bir Vatandaş :Ortopedi polikliniği sekreteri emel süzen adlı kişinin hastalara işine geldiği gibi davrandığını yetkililerinde bilmesini istedim
09.03.2014

Bahrewan Bahrewan :hastanenız okadar pıs kı canımı o pıslıgın ıcınde kaybettım enfeksıyon kaparak oldu kacıncı yuzyıldayız kı halen sızın gıbı hastane calısanlarını barındara bılıyorlar goz gore gore ordayken kac kez sıkayette bulundum ama degısen bısey olmadı yazıklar olsun kı ınsan canı bu kadar kıymetsız olmus hastanenıze verdıgınız o ısımden utanın
05.03.2014

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]