İL İL HASTANELER

Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi

  Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi  
Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi
Hastane Adı: Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi
Telefon: 444 99 01
Faks: (0322) 327 12 79
Adres: Dadaloğlu Mahallesi 2591 Sokak No: 4/A
İlçe: Yüreğir
İl: Adana
Web Adres: www.baskent-adn.edu.tr
Harita: Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız. Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi, Başkent Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı, kamu tüzel kişiliğe sahip bir vakıf üniversitesi hastanesi olarak, 26 Haziran 1998 tarihinde Adana - Yüreğir'de hizmete açılmıştır.

19 Ekim 2002 tarihinde Özel Seyhan Hastanesi'nin hisselerinin devir alınmasıyla Özel Seyhan Hastanesi'ni bünyesine katmıştır. 17 Kasım 2006 tarihinde de Kışla Yerleşkesi'ni hizmete açarak hizmet ağını genişletmiştir.

Kışla Yerleşkesi Türkiye'nin en büyük ve en modern Diyaliz merkezini, Onkoloji merkezi (Radyoterapi ve Tıbbi onkoloji), Ağız ve Diş Sağlığı, Fizik Tedavi, PET/BT ve Nefroloji bölümlerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Hakkında

Başkent Üniversitesi, çalışmalarını üniversiter bir yapıya dönüştürmeyi amaçlayan Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı ile Haberal Eğitim Vakfının girişimleri sonucunda, 13 Ocak 1993 tarihli Resmi gazetede yayımlanan 3961 sayılı kanun ile, ülkemizin sağlık alanında ilk, eğitim alanında ise üçüncü vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur.

Üniversitemiz bugün dokuz fakülte, beş yüksekokul ve yedi enstitüsü ile 4586’sı lisans ve ön lisans, 456’sı yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı, 866’sı burslu, toplam 5042 öğrenciye eğitim vermektedir.

Çağdaş yönetim anlayışı olarak kabul edilen toplam kalite felsefesi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmekte olan Başkent Üniversitesi, pek çoğu kendi bünyesinde yetişmiş seçkin öğretim kadrosu ve kalifiye çalışanları ile ülkemizin sağlık ve eğitim alanındaki hizmetlerine katkı sağlamaktadır.

Başkent Üniversitesi’nin amacı,

Bilgi çağının gerektirdiği evrensel “bilgiye ulaşım” ve “bilgiyi kullanma” yeteneklerine sahip;
sağlık, insan bilimleri, sanat, çevre, endüstri, ticaret ve teknoloji alanlarında bilgili ve deneyimli;
Araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı;
Mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı;
Rekabete açık;
Uluslararası çevrelerle yakından ilişkili;
Sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan;
Çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirerek

eğitime katkı sağlamakla birlikte;

Türkiye’nin oniki ayrı yöresinde hizmet veren hastaneleri, diyaliz ve rehabilitasyon merkezleriyle (Ankara/Merkez, Bağlıca, Ayaş, Yapracık, İstanbul, İzmir, Yalova, Adana/Yüreğir-Seyhan-Kışla Sağlık Yerleşkesi, İskenderun, Şanlıurfa, Alanya, Konya, Tokat/Zile), tıbbın tüm alanlarına yayılmış biçimde ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan sağlık sorununun çözümüne katkı sağlamaktır.

ADANA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİMİZ, Başkent Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı, kamu tüzel kişiliğe sahip bir vakıf üniversitesi hastanesi olarak, 26 Haziran 1998 tarihinde Adana- Yüreğir’de hizmete açılmıştır.
19 Ekim 2002 tarihinde Özel Seyhan Hastanesi’nin hisselerinin devir alınmasıyla Özel Seyhan Hastanesini bünyesine katmıştır. 17 Kasım 2006 tarihinde de Kışla Yerleşkesi’ni hizmete açarak hizmet ağını genişletmiştir. Kışla Yerleşkesi Türkiye’nin en büyük ve en modern Diyaliz merkezini, Onkoloji merkezi (Radyoterapi ve Tıbbi onkoloji ), Ağız ve Diş Sağlığı, Fizik Tedavi, PET/BT ve Nefroloji bölümlerini bünyesinde bulundurmaktadır.

7 Aralık 1998 tarihinden bu yana TSE-EN ISO 9001 kalite belgesi ile faaliyetlerini uluslararası kalite standartları çerçevesinde, ‘Toplam Kalite Yönetimi’ felsefesini benimseyerek yürütmektedir.

Yaklaşık 65.000m2 kapalı alana sahip Hastanemiz, toplam 561 yatak kapasiteli olup,
•    her türlü cerrahi müdahaleye olanak sağlayacak nitelikte toplam 16 Ameliyathane,
•    Yanık Ünitesi dahil toplam 129 yataklı 9 Yoğun Bakım Ünitesi,
•    96 yataklı Diyaliz Ünitesi ve
her türlü tetkikin yapılabildiği modern cihazlarla donatılmış laboratuvarları, görüntüleme merkezleri, Radyoterapi Üniteleri, Ağız ve Diş Sağlığı merkezi, tam donanımlı Acil Servisleri ve Ambulanslarıyla ana bilim dallarının tümünde gerek poliklinik gerekse yataklı sağlık hizmeti vermektedir.

Kurumumuzda aylık ortalama 39.000 poliklinik hastasına 3.500 yatan hastaya ve 1.400 ameliyat hastasına hizmet verilmektedir.

Hastanemizde sunulan sağlık hizmetlerinin en etkin şekilde yürütülebilmesi için kesintisiz hizmet anlayışı çerçevesinde gerekli her türlü teknik altyapı ve destek hizmetleri mevcut bulunmaktadır.

Hastanemizde konularında deneyimli 216 uzman doktor, 36 pratisyen doktor, 26 araştırma görevlisi, 21 diş hekimi, 265 hemşire, 553 sağlık personeli ve 871 İdari görevli olmak üzere toplam 1988 kişi çalışmakta olup, amacımız sağlık sorunları ve gereksinimleri nedeniyle hastanemize başvuran hastalara güleryüzlü ve sıcak bir kabul, temiz bir ortam, süratli ve sürekli iyileştirilen bir hizmet ağı ile en kaliteli tanı ve tedavi hizmetini sunmaktır.

Yorumlar
Ergün Tan :özel güvenlik görevlisiyim kimligim ve sertifikam var 2 yıldır bu görevi yapıyorum bana uygun iş arıyorum evliyim askerlik sorunum yok yüregir dogankent adanada oturuyorum
19.02.2014

Rabiya Örlün :mrb ben diyabet hastasıyım.adananın ceyhan ilçesinde ikametgah ediyorum %40 lık raporum var.hastanenizin engelli karosunda çalışmak istiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.tşklr
02.11.2013

Kenan Efetürk :YAKLAŞIK 10 YILDIR AİLECE HASTANENİZ MÜŞTERİSİYİZ.BU 10 YILLIK SÜREDE DE HEP İL DIŞINDA ÇALIŞMAMA RAĞMEN EN KÜÇÜK HASTALIĞIMIZDA DAHİ HASTANENİZE GELDİK.BU MEMNUNİYETİMİ BENİMLE GÖREV YAPAN ARKADAŞLARIMA TAVSİYE EDEREK DİLE GETİRDİM.HASTANENİZE KAZANDIRDIĞIM MÜŞTERİLERİ İSİM İSİM VEREREK İSPAT EDEBİLİRİM.KAYITLARINIZDAN BAKARSANIZ EN SON GELİŞİMİZ YİNE AİLECE DİŞ HASTANENİZEDİR.HER NE KADAR MEMNUNSAMDA YAKLAŞIK 1.5 AYDIR KARŞILAŞMIŞ OLDUĞUM RANDEVU KRİZİMİ ÇÖZMENİZİ RİCA EDİYORUM.TELEFON KAYITLARINIZDAN BAKARSANIZ OĞLUM,KIZIM VE EŞİM İÇİN 8 KASIM'A RANDEVU ALDIM.FAKAT İL DIŞINDAN GELDİĞİMİZ İÇİN ÇOCUK DİŞ DOKTORUMUZUN DAHA ÖNCE RAPORLU OLMASI NEDENİYLE 2 KASIM'DA ALMIŞ OLDUĞUMUZ RANDEVUMUZ 2 GÜN ÖNCE YİNE DOKTORUN İZİNLİ OLMASI SONUCU 8 KASIM'A ERTELENDİ.EŞİMİN DAHA ÖNCEKİ DOKTORU OLAN ENDER BEY'İN HASTANENİZDEN AYRILMASI SONUCU YENİ DOKTORUNA RANDEVU ALDIK.AMA EŞİMİN DOLGUSU 1,5 AYDIR KIRIK VE İL DIŞINDAN İZİN ALARAK GELDİĞİM İÇİN ÇOCUKLARLA BİRLİKTE TEK SEFERDE İŞİMİZİ HALLETMEK İSTEMEMİZE RAĞMEN,EŞİMİN DOKTORUNUN EŞİMİ ÖNCELİKLE MUAYENE EDECEĞİNİ VE DOLGU OLMASI HALİNDE BİR BAŞKA GÜNE RANDEVU VERECEKLERİNİ SÖYLEDİLER.BEN DE BU RANDEVUNUN 1 GÜN SONRA CUMARTESİ GÜNÜ OLMASI HALİNDE ADANA'DA 1 GÜNLÜK İKAMET EDEBİLECEĞİMİ VE BİR BAŞKA MESAİ İÇİN İZİN ALMA SIKINTIMIN OLMAMASI İÇİN RİCALARDA BULUNDUM.FAKAT MAALESEF BENİM SORUNUMA BİR ÇÖZÜM BULAMADILAR.SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ ŞİMDİDEN BİRGÜN SONRASINA RANDEVU VERİLMESİNİN OLDUĞUNU SÖYLEMEME RAĞMEN ÇÖZÜMSÜZLÜKLE KARŞILAŞIYORUM.BEN DE TARSUS'TA BİR OKULUN İDARECİSİ OLARAK SİZ İDARECİLERDEN BİR ÇÖZÜM BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. 505.254 85 64
01.11.2013

Hatice :iş başvurusu için ne yapmamız gerekiyor yardımcı olur musun
25.06.2013

Hayati Yargıç :07.02.2011 tarihinde akşam saat 20.30 ' da eşimi acil olarak hastanenize getirdim, Kapıda üç adet güvenlik görevlisi bizi sraya yazdı sorduğumda sizden önce 5 kişi var dediler 21.15 ' e kadar bekledim en az 10 kişiden fazla muyaene oldu, ben birdaha sorduğumda daha 4 kişi ver dendi bu girneler kim diye sordum onlar sizden acil dendi, hiç bir şekilde Doktor ve Hemşire görmeden bu güvenlikdeki kişiler benim hastamın acil olup olmadığını nasıl anlıyorlar bunlar kim kim bunlara bu yetkiyi vermişki kendisine merhaba diyen selamlaşan kişiler giriyor biz bir saat geçmesine rağemen giremiyoruz bu güvenlikdeki kişiler beni hastamın yanına bile bırakmıyor hastame bişe olsa ne yaparım diyorum merak etme biz müdahale ederiz lütfen bana bunu açıklarmısınız bunlar kim ne hakla benim hastama müdahale etme gibi bir lüksleri var sizden ricam lütfen kamaraları kontrol edin görüceksiniz sadece güvenlikdeki bu kişilerin hastaları muayane oluyor diğer hastalar saatlerce bekliyor ben artık bekliyemedim başka bir hastaneye götürmek zorunda kaldım sizden ricam bu insanlar hakkında artık bir işlem yapın bu kadarda olmaz insan sağlığından bu kadarda oynanmaz,
08.02.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

Doktorlar
Doç.Dr. Haluk Yavuz Doç.Dr. Haluk Yavuz

 

[Hata Bildir]