İL İL HASTANELER

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

  Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi  
Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Hastane Adı: Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Telefon: (0224) 369 09 09
Faks: (0224) 366 69 88
Adres: Mimarsinan Mahallesi Emniyet Caddesi No: 13
İlçe: Yıldırım
İl: Bursa
Web Adres: www.bursaadsm.gov.tr
Harita: Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız. Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

9 Şubat 1991 yılında Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün Toprak Mahsulleri laboratuarı olarak kullanılan binada 10 yataklı olarak hizmete başlamıştır.

Bursa Devlet Hastanesi’nden görevlendirilen 15 diş hekimi ile açılan, o zamanki adı ile Bursa Diş Hastanesi’nin kapasitesinin zaman içerisinde yetersiz kalması nedeniyle, 1. ek bina projesi 1997 yılında hayata geçirilmiştir.

1999 yılında Sağlık Bakanlığı’nın ilgili genelgeleri ile Diş Hastanesi olan adı, Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak değiştirilmiştir.

Merkezimizin bilgisayar yazılım sistemi yenilenmiş ve tam otomasyona geçilmiştir. Tüm kliniklerimize LCD ekran konmuş olup, hastalarımız daha modern şartlarda hizmet alma imkânına kavuşmuşlardır.

Mevcut tıbbi cihazlarımızın teknolojik olarak modern cihazlar ile yenilenmesiyle daha sağlıklı şartlarda hizmet verilmesi sağlanmıştır. Personelimiz, teknolojik gelişmeler ve sağlık alanındaki yenilikler konusunda, hizmet içi eğitimlerle sürekli bilgilendirilmektedir.

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hakkında

Merkezimiz mevcut fiziki yapısının bölge potansiyeline cevap verememesinden dolayı yapmış olduğumuz 2. Ek hizmet binamız 4 Haziran 2007 tarihinde faaliyete geçmiştir. 7.500 m²’si kapalı, 8.500 m²’si açık alan olmak üzere toplam 16.000 m²alanda hizmet vermekteyiz.


Merkezimizde 10’u uzman olmak üzere, 105 Diş Hekimi, 41 Hemşire, 23 Diş Teknisyeni, Diğer Personel 39, VHKİ(Firma) 81, Temizlik Personeli(Firma) 44, Teknik Destek Personeli 6 ve Özel Güvenlik Görevlisi(Firma) 17 kişi olmak üzere toplam 356 personelimiz görev yapmaktadır.


Mevcut tıbbi cihazlarımız teknolojik olarak modern cihazlar ile yenilenmekte olup daha sağlıklı şartlarda hizmet verilmesi sağlanmaktadır. Teknolojik gelişmelere ve sağlık alanındaki yenilikler konusunda personelimiz hizmet içi eğitimlerle sürekli bilgilendirilmektedir.
Merkezimizde Acil, Genel Klinikler, Protez, Pedodonti, Periodontoloji, Ortodonti, Ameliyathane, Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Engelli Kliniği, Röntgen, Protez Laboratuarı ve Merkezi Sterilizasyon Ünitesi birimlerimiz ile hizmet vermekteyiz. Merkezimizde toplam 97 Ünit bulunmaktadır.

Yorumlar
Yaşar Işık :doktor özlem akar dan rendevu istiyorum
20.08.2014

İbrahim Öge :İyi günler. Telefon yanıt sisteminiz, çok kaba. Öncelikle iyi günlerle başlayacak bir mesaj kuruma daha çok yakışırdı. Direkt olarak şu uzman doktor yoktur diye cevap sistemi kurmak ne derece doğru bilemiyorum. ayrıca cevap verilmeyen bir telefon numarasını neden sitenize yazıyorsunuz. Lütfen bu durumu gözden geçiriniz. iyi çalışmalar
03.06.2014

Selcuk Salır :3 bakılan dişin radduvüsü iptal edin allah sizlerin ellerine bırakmasın
11.05.2014

Aylin Alpaydın :Madem doktor mazeretli izin aldı o günkü hastaları başka bir doktor verin. İnsanları da zor durumda bırakıyorsunuz. Zaten randevu bulunmuyor 15 gün önceden zar zor bulup randevu alıyoruz. Onu da iptal ediyorsunuz. Bugün randevu almaya kalksam zaten en erken randevu 3 Şubat. 15-16 gün sonrası. İnsanları bu şekilde mağdur etme hakkınız yok. Lütfen yetkililerin bu konuda biraz daha hassasiyet göstermesini rica ediyorum.
18.01.2014

Eren Aydın :meraba kolay gelsin bugün saat 17:54 te olan randevumda hamdi gören isimli doktor tarafından muayne edildim fakat doktor arkadas nerdeyse dişime bakmadığı halde iğne vurup çekicez dedi ki özelde tedavi oldum ve dişime dolgu yapılacağı söylenildi cekilcek bir durum yok dedi bende ssk dan faydalanmak için hastanenize başvurdum dişimde ağrı sızı olmadığı halde neden böyle bir uygulama yapılıyor çözemedim ve benden önceki hastada eşiylele girmek istediği için eşini yemicez ya gibi bir kelime kullanıldı aynı msjı sağlık bakanlığınada atıyorum konuyla alakalı tarafıma dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar...
07.01.2014

Tüm yorumlar için tıklayın

Doktorlar
Uzm.Dr. Esra Çakır Uzm.Dr. Esra Çakır

 

[Hata Bildir]