İL İL HASTANELER

Bursa Zübeydehanım Doğumevi

  Bursa Zübeydehanım Doğumevi  
Bursa Zübeydehanım Doğumevi
Hastane Adı: Bursa Zübeydehanım Doğumevi
Telefon: (0224) 233 38 39
Faks: (0224) 233 38 45
Adres: Hüdavendigar Mahallesi Hat Caddesi No: 2
İlçe: Osmangazi
İl: Bursa
Web Adres: www.zhd.gov.tr
Harita: Bursa Zübeydehanım Doğumevi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Bursa Zübeydehanım Doğumevi; 1981 yılında 125 yatak kapasitesi ile branş hastanesi olarak kurulmuştur. Hastanemiz Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Bursa ve ilçeleri başta olmak üzere Güney Marmara`da Bilecik`ten Balıkesir`e, Kütahya`dan Çanakkale`ye kadar uzanan hasta başvurularını karşılayan bölgesel bir niteliğe sahiptir. Hastanede 1 adet Acil poliklinik, 5 adet jinekoloji polikliniği, 4 adet gebe takip polikliniği ve 1 adet de aile planlaması polikliniği mevcuttur. Ayrıca kadın doğum uzmanları dışında yeni doğanlar için bebek servisi ve çocuk uzmanı doktorları, infertilite veya diğer sorunlu gebelikler için genetik uzmanı, kist veya tümöral kadın hastalıkları için ise patoloji laboratuarı ve uzmanları mevcuttur. Hastanemizde Nisaiye 1, Nisaiye 2, Doğum 1, Doğum 2, Septik, Bebek şeklinde isimlendirdiğimiz 6 ayrı servisimiz; ameliyathanemiz, doğum salonumuz ve Uyandırma ünitemiz mevcuttur.

Bursa Zübeydehanım Doğumevi Hakkında

Kentimizin bir sanayi şehri olması nedeniyle hastane başvurularının yüksek oranda işçi veya işçi eşlerinin bağlı bulunduğu sosyal güvenlik kurumu olan SSK`da yoğunlaştığı gözlemlenmektedir. Doğum başta olmak üzere adet düzensizliği, menopoz, aile planlaması uygulamaları ve diğer kadın hastalıkları hastaların başvuru nedenleri arasındadır.

Hastaların başvurusu sırasında online provizyon kontrolü ile müstahaklık sorgulaması yapılmakta ve tahakkuk eden tutar hastaların bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumlarına fatura edilmektedir. Genel itibari ile hastaların müstahaklık sorgulaması sonucunda herhangi bir sorun yaşamaması ve hastane ödemelerini bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumlarının yapması nedeni ile her türlü kadın hastalıkları, aile planlaması uygulamaları veya gebelikleri boyunca yapılan rutin takiplerinde hastanemize rağbet ettikleri ve durumlarını önemsedikleri gözlemlenmektedir.

Hastanemizde 29 Kadın Doğum Uzmanı, 3 Çocuk Hastalıkları Uzmanı, 1 Radyoloji Uzmanı, 5 Anestezi Uzmanı, 1 Bakteriyoloji, 1 Biyokimya, 2 Patoloji ve 1 de Genetik Uzmanı vardır. Ayrıca 1 Eczacı, 9 Pratisyen Hekim, 1 Biyolog, 1 Diyetisyen, 1 Psikolog, 1 Çocuk Gelişimcisi, 1 Sosyal Çalışmacı, 3 Tıbbi Teknolog, 61 Hemşire, 77 Ebe ve 14 Sağlık Memuru, 18 Laboratuar Teknisyeni, 2 Röntgen Teknisyeni, 1 Patoloji Teknisyeni, 3 Tıbbi Sekreter bulunmaktadır. Spinal, epidural blok tekniği veya genel anestezi altında yapılan sezaryen operasyonu, vakum veya epizyo açılması ile yapılan müdahaleli doğum veya sadece ebe kontrolü altında olan normal doğum yolu ile yaptırılan doğumlar sonucu yalnızca hastanemizde günde ortalama 45 doğum gerçekleştirilmektedir. Hastanemizde yatak işgal oranı %92`dir.

Hastanemize başvuran hastaların evde doğum yapmak yerine hastanemizi daha uygun ve güvenilir buldukları gözlemlenmektedir. Gelen hastaların çoğu; takipli hastalarımızdır. Düşük tehdidi veya risk grubundaki hastalarımıza ivedilikle tedavi uygulanmaktadır. Sonlandırılması gereken gebelikler veya düşük tehditleri hakkında hastalara detaylı bilgi verilmektedir. Hamilelere anne eğitim salonumuzda doğum öncesi ve doğum sonrası ile ilgili olarak teorik ve pratik dersler verilmektedir.

Yorumlar
Baki Çelik :hastanenizin bilgisayar sistemi ne zaman normale girecek, bütün hastanelerde online randevu alınırken bu hastanede alınamıyor,sabah 05:00 da gidip sıraya giriyoruz,bilgisayarlarınız gün içerisinde defalarca kilitleniyor sistem gitti diyorlar bütün herşey donup kalıyor,birimler arası interaktif iletişim personel +sistem yüzünden doğru dürüst kurulamıyor,bu sebeple hastalar birimler arasında mekik dokuyor.Sayın Başhekimimizin bu konuyla lütfen ilgilenmesini rica ediyoruz.
05.04.2011

Sevgül Karan :ben hasteneden çalışanlarından temizliğimden ve özelikle doktorumdan çok memnun kaldım tekrar hamilelik düşündüğümde ilk gideceğim yer zübeydehanım ve dr bülent kayhan olacaktır
17.03.2011

Ayşe :bu şehre bu hastane çalışanları hiç yakışmiyor.ben bursaya 5 ay önce geldim ama bu dogum evinde insana insan gibi davranan bir saglık personeli ile karşılaşamadım,hepsi stresli ,sinirli ,gergin.9 aylık gebeyim,devlet hastanesinde dogum yapmak istiyorum ama kendime bir doktor bulamadım.hastane doktorlarının çogu 60 yaş üstü ve meslekten bıkmış,ilgilenmiyorlar.hatta insanı bir çocuk gibi azarlıyorlar.özel hastanede dogum yapacak param yok mecbur burda dogum yapacam.allah yardımcımız olsun,
28.12.2010

Emel Şan :hastanenizde muayene ye geliyorum.ancak kan alma bölümünde görevliler yardımcı olmuyor zor durumda kalıyoruz daha ilgili olmanız beklerdik ... hastaların oraya gelirken bir sürü korkuyla geldiğini unutmadan lütfen daha duyarlı bir şekilde sonuçları verirseniz sevinirim .... saygılarımla
17.12.2010

Ömer Zonguldak :ben o hastanede doğdum annemin dediğine göre hastane çok güzel miş
02.06.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

Anlaşmalı Kurumlar
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu

 

[Hata Bildir]