İL İL HASTANELER

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi

  Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi  
Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi
Hastane Adı: Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi
Telefon: (0346) 258 00 00
Faks: (0346) 258 13 05
Adres: Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi 58140
İlçe: Sivas Merkez
İl: Sivas
Web Adres: www.hastaneler.cumhuriyet.edu.tr
Harita: Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız. Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Cumhuriyet Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 50. yılı anısına, 5 Nisan 1973 tarihinde yayınlanan 1071 sayılı yasanın 5/B maddesi gereğince, Sivas’ta kurulmuştur. Cumhuriyet Üniversitesi’nin kurulması, dönemin Milli Eğitim Bakanı Orhan Cengiz tarafından, Hacettepe Üniversitesi’ne teklif edilmiştir. Hacettepe Üniversitesi senatosunda 20 Ekim 1973 tarihinde alınan kararla, Cumhuriyet Üniversitesi’nin desteklenmesi ve tıp fakültesinin Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulup geliştirilmesi, oy birliği ile kabul edilmiştir. Tıp Fakültesi’nin kurucu dekanlığına, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Profesörü Yılmaz Sanaç atanmıştır.

Tıp Fakültesi 1992 yılına kadar, bu binada faaliyetlerini sürdürmüştür. Halen kullanılmakta olan kampus içerisindeki hastane binasının temeli ise 11 Eylül 1975’te atılmış ve 1992 yılı sonunda, yeni hastane binasına taşınılmıştır.

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hakkında

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü’nün de bulunduğu kampüs yerleşkesi içerisinde 88047m²’lik alanda yer almakta olup, 7 blok ve 14 kattan oluşmaktadır. 1051 yatak kapasiteli hastanemiz başta Sivas olmak üzere Tokat, Erzincan, Yozgat ve diğer komşu illerden gelen hastalara hizmet vermektedir. Hastanemizde günlük ortalama 950 hasta tedavi görmektedir. 2009 yılı (01.01.2009-30.09.2009) verilerine göre hastanemizde 15792 cerrahi işlem gerçekleştirilmiştir. 28 Anabilim Dalı, 29 Poliklinik ile tedavi, eğitim ve araştırma çalışmalarını yürütmektedir. Kampus içerisinde 2008 yılında açılan; 100 yatak kapasiteli Kardiyoloji - Kalp Damar Cerrahisi Merkezi, 8 yatak kapasiteli Acil Tıp Merkezi ve 50 yatak kapasiteli Yoğun Bakım Ünitesi yeni binalarında hizmet vermektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, şehir merkezinden 30 km. uzaklıktaki Sıcak Çermik mevkiinde hizmet vermektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 5 katlı olup 100 yatak kapasitelidir. Merkez bünyesinde Egzersiz Salonu, Röntgen Odası, 2 adet Poliklinik, 10 adet Tedavi Odası bulunmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne başvuran hastalar için, hekim kontrolünde tedaviler, seanslar halinde fizik tedavi ve kaplıca tedavisi hastanın durumuna göre 3 haftalık kürler halinde uygulanmaktadır.

Hastanemizde hizmet veren bölümlerimizin çoğu, bölgesel olarak ilk ve tek olarak hizmet vermektedir. Radyasyon Onkolojisi Merkezi de bölgemizde bir ilk olmuştur.

Yorumlar
Ahmet :Kahve makineleri neden temizlik yapilmiyor tesekürler
31.01.2014

Hatice Cenik :merhaba ben pektus hastalığı hakkında detaylı bilgi alabilirmiyim yanihangi doktorlar(isim soyad)kapalıda nasıl açıkta nasıl teşekkürler ve
07.04.2011

Mehmet Çevik :Sayın yetkililer sizlerin işlerinizin en iyi şekilde yapmaya çalıştığınızdan eminim, ancak çalışan memur personelin bazıları mükemmel,bazıları daha mütevazi ve anlayışlı olması gerekirken daha sert tavırlarla anlayışsız cümlelerle hastaları veya yakınlarını geçiştirmeye bakıyorlar oysa tek tek anlaşılır dille anlatsalar kimse dönüp bir daha sormayacak ve memur arkadaşlarda tekrarlamak için daha kaba olmayacaklar. bu tür olayların personele iletişim eğitimi verilerek aşılacağından eminim. Saygılarımla.
07.02.2011

Sevgi Kaya :merhaba ben lazer epılasyon yaptırabılıyomus hastanenızde yuz bolgesı ıcın bılgı verırsenız sevınırım
04.02.2011

Oguzhan Kaya :sitede sorun mu var acaba ??? kadın doğum polikiliniğe randevü alamıyoruz lütfen yardım edin !!!
28.01.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

Doktorlar
Dr. Özgür Güler Dr. Özgür Güler

 

[Hata Bildir]