İL İL HASTANELER

Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi

  Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi  
Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi
Hastane Adı: Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi
Telefon: (0212) 572 82 94
Faks: (0212) 572 82 79
Adres: Zuhuratbaba Mahallesi Akıl Hastanesi Yolu Lepra Hastanesi İçi
İlçe: Bakırköy
İl: İstanbul
Web Adres: www.istderitenasulhst.gov.tr
Harita: Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastanemiz, 1908 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak Beyoğlu Kuledibi’nde Emrazı Zührevi Hastanesi olarak kurulmuştur.

Bilahare 1918 yılında Hasköy'e nakledilmiştir. Hasköy’den yeri olan Cankurtaran'a nakledilmiş ve belediyeye bağlı olarak 1982 yılına kadar çalışmış ve yine aynı sene yapılan bir protokol ile Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir.

Eminönü-Cankurtaran semtinde bulunan hastane binamızın Kültür Bakanlığına devri yapıldığından, 15.03.2009 tarihinden itibaren Bakırköy ilçesindeki yeni binamızda hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanemiz 1992 yılından beri sağlık bakanlığına bağlı bir birim olarak AIDS doğrulama (Western Blot) hizmeti vermektedir. Bu nedenle diğer sağlık birimlerinde tarama testleri ile şüpheli bulunan kişilerin serum örnekleri hastanemize gönderilmektedir. Sifiliz (Frengi) için tarama ve doğrulama, HCV Eliza ve Western Blot, HBsAg Eliza testi. HIV Eliza ve doğrulama (Western Blot) testi çalışmalarımız laboratuarımızda titizlikle ve en son tekniklerle yapılmaktadır.

Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi Hakkında

Vizyon-Misyon

Mevcut imkanlarımızla en iyi hizmeti sunabilmek, Kişi ve Toplum sağlığına güncel standartlar seviyesinde katkıda bulunabilmek, Kişileri yaptıkları iş veya ırk, cinsiyet ayırımı yapmaksızın önce insan sağlığı anlayışı ile eşit mesafede, sağlıklı ilişki, cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilgili bilgilendirme öncelikli görevimizdir.

Sağlıklı bir toplumun sağlıklı bireylerden oluşacağı anlayışı ile hastanemiz hekimleri branşları ile ilgili tüm soruları ve sorunları sabırla dinlemek ve çözmeye çalışmayı amaç edinmişlerdir.

Yorumlar
GÜLŞAH TUNA :Hastane e-5 Karayolu üzeri Akıl Hastanesi yolu Lepra Hastanesi içine taşınmıştır. www.istderitenasulhst.gov.tr adresimizden bilgilerimize ulaşabbilirsiniz.
12.11.2009

MEHMET ÜLKÜ :benim yüzümde sivilce ve izleri var hastanenizde cildiye varmı yardımcı olursanız sevinirim saygılarımlaa
18.08.2009

 

[Hata Bildir]