İL İL HASTANELER

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

  Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi  
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Hastane Adı: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Telefon: (0412) 248 80 00
Faks: (0412) 248 23 16
Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi
İlçe: Diyarbakır Merkez
İl: Diyarbakır
Web Adres: www.hastane.dicle.edu.tr
Harita: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Son birkaç yıl içerisinde Üniversitemiz Hastanesine alınan Bilgisayarlı Beyin Tomografisi, MR cihazı, Ultrasonografi, TV sistemli Röntgen Cihazı, Gama Kamera, Mamografi, Otoanalizör Cihazı ile satın alınan diğer modern tıbbi cihazlarla sağlık hizmetleri çok daha nitelikli ve verimli bir hale gelmiştir. Söz konusu cihazların hizmete girmesiyle büyük kentlere olan hasta akını büyük ölçüde azalmıştır. 1998 yılında hastanemiz bünyesinde açılan “Süleyman Demirel Diyaliz Merkezi” ile 2008 yılında hizmete giren Yanık Merkezi son teknoloji imkanları ile donatılmış olup, bütün bölgeye cevap verebilecek kapasiteye sahiptir.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Üst düzeyde bilgi birikimine sahip, koruyucu hekimliği ve toplum sağlığını ön planda düşünen, iyi tanı koyabilen ve tedavi yapabilen, iyi iletişim kurabilen, araştırmacı etik değerleri gözeten ve toplum lideri özelliklerine sahip, nitelikli ve yeterli hekimler yetiştirmek, Topuma bilimsel, kaliteli ve çağdaş düzeyde sağlık hizmeti sunmak, Toplumu daha sağlıklı kılabilmek için toplumsal eğitime ve sağlık politikalarının geliştirilmesine katkıda bulunmak, Yaptığı araştırmalarla evrensel bilgi birikime katkıda bulunmak, Bilim ve teknolojiye ve üretilen bilginin topluma yayılmasına evrensel ölçülerde katkıda bulunmak, Toplumun sağlık sorunlarının üst düzeyde ve yerinde çözülmesini sağlamak, Tıp Fakültesini her yönü ile kentin, bölgenin ve ülkenin saygın bir kurumu haline getirmek ve Tıp Fakültesinin Personeli ve öğrencisi olmanın onur ve gururunu öğretim elemanları, bütün çalışanlar ve öğrencilerde yaratmak ve yaşatmak, Esnek öğretim ve çalışma oramı yaratarak öğrencilerimizin akademik ve öğrenme kişisel gelişim süreçlerini ilerletebilmelerine olanak sağlamak, Topluma verilen sağlık hizmetleri açısından referans bir sağlık kurumu olmak.

Vizyonumuz

Katılımcığa ve takım çalışmasına dayalı kurum kültürü oluşturarak bilgi yaratma ve yayma konularında önde gelen, küresel toplumda saygı ve güvenle anılan,referans bir tıp merkezi olmak, Ulusal ve uluslar arası düzeyde tıp eğitimi verme, araştırma yapma ve sağlık hizmeti sunumunda, konumunu güçlendirerek iyileştirmek.

Yorumlar
Hejan Dursun :Mrb ben fakültenin 22 yıllık hastasıyım ama kendimi bildim bileli labaratuvardaki personellerden hiç memnun değilim keyiflerine göre davranıyorlar numuneleri çok geç alıyorlar bu konunun üzerinde durulmasını istiyorum çünkü il dışından geliyorum.
11.06.2014

Tillolu :tama anlamıyşla rezalet dicle üniversitesi oraya gitmek için insan bir ay düşünmesi lazım oraya sağlam giden hasta çıkar bir sonucu alabilmek içcin neler çekiyorsunuz ilgilenen yok hepsi birbirinden artıst doktorlar inanın
10.03.2011

Recep Yılan :yha randevu alacam ama bi türlü alamıyorum .. linke tıkladığımda hata onayı veriyor ve sayfa görüntülenemiyor. ??
03.03.2011

Muhammed İnan :1997716 protokol numarası ile 26,01,2011tarihinde vermiş olduğumuz İFA nın 15 gün süre ile sonuçlanacağı belirtilmesine rağmen şu an 27. günündedir ve halen ne zaman sonuçlanacağı muammadır.İşin diğer ilginç tarafı ise bu konu ile her kim ilgileniyor ise işinde gösterdiği gevşeklik bir tarafa bu konu ile bilgilendirme yapacak bir muhatap dahi bulamamız gariptir.
22.02.2011

Murat Güneş :başarının sırrı hastalarınıza deger vermektir işte o deger hastanenizde mevcut değildir hemşire ve çalışalarınız egitim almaları gerek hastaya nasıl davranılır nasıl konuşulur birazda bunları takip ederseniz o zaman başarınız dahada yükselir bu insanlara sahip çıkın ve mesleginize asygı duyun nice insan okumuş ama beklemede ve işsiz allah sizi oraya kadar getirmiş saygı ve deger hastaların en dogal hakkı bide hasta haklarını asarsanız her yere insanlar ona göre davransın teşekürlerrr
22.12.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]