İL İL HASTANELER

Dr. Behçet Uz Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 Dr. Behçet Uz Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 
Dr. Behçet Uz Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı:Dr. Behçet Uz Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon:(0232) 489 56 56
Faks:(0232) 489 23 15
Adres:Alsancak
İlçe:Alsancak
İl:İzmir
Web Adres:www.buch.gov.tr
Harita:Dr. Behçet Uz Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız.Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temeli  kurucusu olan Dr.  Behçet Uz tarafından 23-Nisan-1938’de atılmıştır. Dr. Uz Maddi imkansızlıklara rağmen İzmir  belediye başkanı olduğu dönemde  Valilik, Belediye ve halktan yardım toplayarak 900 bin TL olan  keşif  bedelli inşaata 30 bin TL ile ise başlamıştır. 

Doktor Uz  Sağlık Bakanlığı  döneminde, İzmir Belediye meclisini ikna ederek 21-10-1946’da hastaneyi Sağlık Bakanlığına  hibe ettirmiş, Bakanlığa binanın bazı noksanlarını tamamlattırarak, 2-4-1947’de dönemin başbakanı Recep Peker’le İzmir’e  gelerek  hastaneyi hizmete açmıştır.  Kızılay’ın 1954’te yaptırdığı Doğum Pavyonu, İzmir Hastanelerine Yardım Derneği’nin çabaları, çeşitli kuruluşlar ve halkın bağışları ile 1962’de İntaniye Pavyonu, 1968’de Ortopedi ve Travmatoloji Pavyonu, 1975’de ana binanın üstüne kat ilavesi yapılmıştır. Buna paralel olarak, Sağlık Bakanlığı tarafından kadrosu genişletilmiştir. 

Hizmete 150 yatakla başlayan hastane; çeşitli kişi kurum ve kuruluşların katkılarıyla  1968’de (21 yılda) 550 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Halen 355 yatakla hizmet vermeye devam etmektedir.

Yarım asır'ı aşkın Ege Bölgesi ve ülkemizin dört bir yanından gelen hastalara Çocuk sağlığı hizmetlerini her branşta sunan hastanemiz aynı zamanda kuruluşundan bu yana Çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisası vererek yüzlerce uzman doktor yetiştirmiş bir eğitim hastanesidir. 

Bugünkü İzmir’in bilim ve  kültür kenti oluşunun ilk adımı atılırken, Çocuk Hastanesi’nin rolü  büyük olmuştur. Bunu Dr. Behçet Uz şu ifadeleri ile belirtir:“Bizim Vekiller Heyetinde İzmir’in bir üniversiteye olan istek ve ihtiyacını izah ederken, her şeyden evvel üniversite kurulmasına Tıp Fakültesiyle derhal başlanabileceğini ileri sürerken elimizdeki en büyük ve kuvvetli kozumuz,  Çocuk Hastane’mizin varlığı olmuştur. Ege Üniversitesi'ne analık vazifesi yapmıştır.”

Dr. Behçet Uz Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Vizyonumuz
Çocuk sağlığı konusunda öncü bilimsel araştırma ve eğitim çalışmaları ile etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunarak alanında örnek bir sağlık kuruluşu olmak.

Misyonumuz
İnsana saygı yönetim anlayışı ile; hastalarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyetini hedefleyen, sürekli gelişim için eğitimin gerekliliğine inanan, etik değerlere önem veren iletişim ve katılımcılığı benimseyen, ölçme ve kıyaslama yöntemleri kullanarak öz değerlendirme yapan kurum kültürünü oluşturmak.

Yorumlar
Sinem:siz nasıl bir hastanesiniz ya nasıl bir doktor listeniz var hiç insan içine çıkıp doktorunuz için söylenenleri dinlediniz mi bu şikayetim yaklaşık 100 kişinin imzasıyla sağlık bakanlığınada şikayete gidicek hasta yatışı vermiş doktorunuz acil yatması lazım lafı üzerine yatak yok bekleyin soruyoruz 5 e kadar boşalırmı evet diyorlar saat 5 ten sonra eee eve gidin yarın 11 de gelin bekleyin boşalrsa yatacak çocuğa bu gece bir şey olursa ne olacak bu msjım inşallah iletilir okursunuz ve cvp verme gereğnde bulunursunuz
13.03.2014

Ali Bal:Merhaba 22 12 2013 gecesi 3 yasindaki kizimi siddetli kulak agrisi sebibiyle hastaneye gwtirdim ama belki 2 doktor un olduğu hastanese yüzlerce hasta vardi 2 saat cocuk aladikdan sonra bakilamadan geri donduk yoğunluk dan ve yetersizlikden bi umit insanlar geliyor ama 2 kez ayni rezaleti yasiyorum 2 doktorla bu is olmaz
01.01.2014

Salih Kalkan:merhaba iyi çalısmalar.ben bir hasta yakınıyım 23.04.2011 28.04.2011 tarihlerinde salih kalkan 2.5 yaşinda oglum hastanenizin yogun bakımında yatti.göstermiş oldugunuz ilgi ve alakadan dolayı size ve personelinize,doktorlarınızdan temizlik işlerinde çalısan tüm ekibinize sonsuz teşekürler.oglum için orada kan vermiştim şimdi aklımdan gecen bir şey var olurmu olazmı onuda bilmiyorum ben size haber verecegim planım şu.çok dinlene bir radyo var radyo pause hafta içi burda yayın yapan bir arkadas var ondan yardım işteyip hatanenize kan verme kapanyası başlatmak istiyom bebekler için. olursa bakalım.
01.05.2011

Belgin:hastanenizin adını tamamen tesadüf duydum ve bi arkadaşımın ihtiyacı için aramak zorunda kaldım.şehir dışından başka bi ilden sadece bilgi almak için aramıştım ama çok şaşırdım.bi araştırma hastanesi için telefona cevap veren kişilerin hiçde kibar olmadığını yakışmadığını söylemek istiyorum.çok kaba hitaplar ve söylemler çok talihsiz bi durumdu.üzgünüm.umarım yetkililer ve ilgililer bunu dikkate alırlar.tokat
07.04.2011

Osman Erdoğan:Bugün yani 09/02/2011 Günü Behçet Uz Çocuk hastahanesinden Çocuk Psikiyatri bölümünden Randevu Alabilmek için sabah saat 06:05 de hastahane önün gittim;Zira sıra almanın ne kadar zor olduğunu bir gün evvelden söylemişlerdi.Ama buna rağmen anca 70 yada 80 lerde olduğumu sandığım bi sırada tam 1.5 saat güvenlik görevlisinin sıra numarası vermesini bekledim.Ama ne ala ki Güvenlik görevlisi ancak 60 kişiye sıra numarası verebileceğini, numara kalmadığını söyledi(bunu saat 07:35 de söyledi belirtmek isterim).Ben ve geride kalan yaklaşık 50-60 kişi(en iyimser tahminle) buna çok kızdık..Homurdananlar oldu ama görevli 3cü katta yetkili doktora şikayetlerimizi iletmemizi istedi..Sanki geride kalan kişilere doktor bulabilecekmiş gibi.Şimdi bu kadar insan sabahın köründe gelip sıra bekliyor ama doktorların kaç kişiye bakacağını bilmiyor.Bir Allah'ın kuluda gelip demiyor ki "Arkadaşlar sıra almak için şu kadar kişi yeterli diğerleri beklemesin" .Ama kim düşünecek vatandaşi,yönetim bu konuda ne yapıcak mesela .. Yada yapıcakmı?Sanmıyorum ne değiştiki Türkiye'de bu değişsin. İşinden gücünden izin alıp gelmişsin.O günkü yevmiyen gitmiş,hepsi biyana çocugunu doktora gösterememişin şifa bulamamişsin.Kimsede sana yardımcı olmuyor.Bari internet üzerinden alıdırın randevuları onca saat beklemeyelim işimizden gücümüzden olmayalım.Ben bir daha ne zaman izin alabilirim nasıl gelebilirim..Amannn kimin umrunda demi.. ALLAH'a havale ediyorum sizleri..
09.02.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

FacebookLike

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr