İL İL HASTANELER

Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi

  Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi  
Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi
Telefon: (0___) ___ __ __
Faks: (0384) 212 32 50
Adres: Ragıp Üner Mahallesi Karayazı Mevki
İlçe: Nevşehir Merkez
İl: Nevşehir
Web Adres:
Harita: Dr. İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastane Tarihçesi

Nevşehir Devlet Hastanesi 1944 yılında 10 yataklı Sağlık Merkezi olarak hizmetine başlamış, hastane binasının yapımına 1952 yılında başlanmıştır. 1954 yılında 25 yataklı Devlet Hastanesi şekline dönüştürülmüştür. Hastane 1954 yılında 25, 1955 yılında 50, 1960 yılında 200 ve 1975 yılında 250 yataklı olarak düzenlenmiştir.

            Nevşehir Devlet Hastanesi’nde 1958 yılında iki yataklı göz servisi, 18 yataklı hariciye servisi(genel cerrahi), 10 yataklı nisaiye servisi(kadın hastalıkları), 20 yataklı dahiliye servisi bulunmaktadır. Hastanede bir de röntgen cihazı vardır. Aynı yıl içerisinde hastane göz servisinde 5241 hasta poliklinikte muayene edilmiş, 850 hasta yatarak tedavi görmüştür. Genel cerrahi servisinde 2926 hasta poliklinikte muayene edilmiş, 861 hasta yatarak tedavi görmüş, büyük ve küçük 410 ameliyat yapılmış, 61 doğum yapılmıştır. Hastane 1963 yılında Sağlık Bakanı Prof. Dr. Ragıp Üner’in desteğiyle genişletilmiştir.

            Nevşehir Devlet Hastanesi’nin adı Sağlık Bakanlığı tarafından 2001 yılında Dr. İbrahim Şevki Atasagun’un anısına Dr. İ.Ş.Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiş ve temeli 1993 yılında atılan yeni binası 2002 yılında bitirilerek hizmete açılmıştır.

            Nevşehir Dr. İ.Ş.Atasagun Devlet Hastanesi’nde 2005 yılında 574.952 poliklinik yapılmıştır. Aynı yıl 4049 ameliyat yapılmış ve 7836 hasta yatarak tedavi görmüştür. Merkezi gaz ve klima sistemi bulunan hastanede eczane, cerrahi ve koroner yoğun bakım üniteleri bulunmaktadır. Altı ameliyathanesi ve üç adet ambulansı bulunan hastanedeki teknolojik yatırımlar oldukça mesafe almış bulunmaktadır. Otomatik anestezi cihazları, artroskopi, börd cihazı, bilgisayarlı tomografi, biomikroskop, fiber bronkoskopi, cryo cihazı, defibrilatör monitör, doppler cihazı, elektrokoter, monitörlü EKG, eforlu EKG, fototerapi, hemodiyaliz cihazları, KBB amaçlı endoskopi cihazı, laparoskopi, mamografi, gastroskopi (mide endoskopisi), fleksible sigmoidoskopi (kalın barsak endoskopisi), hasta başı monitörleri, nebülizatör, röntgen cihazları, otomatik röntgen film banyo cihazı, ultrasonografi cihazları ve puva cihazı gibi tıbbi cihazlar, hastanenin 1944 yılından bu yana gelişen teknolojik düzeyini yansıtmaktadır.

            Günümüzde Nevşehir Dr. İ.Ş.Atasagun Devlet Hastanesi’nde bütün hastane hizmetlerinin yanı sıra Acil Servis, Kan Merkezi, Diyaliz Merkezi(18 diyaliz cihazı bulunmaktadır), Kanser Erken Teşhis ve Tarama merkezi bulunmaktadır. Nevşehir Diyaliz Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin yaptırmış olduğu Diyaliz Merkezi 1995 yılında hizmete başlamıştır. Günümüzde 18 diyaliz cihazı bulunan merkezde 2005 yılında hastalara 5625 diyaliz seansı gerçekleştirilmiştir.

            Acıgöl Devlet hastanesi 2000 yılında hizmete girmiş ancak 2005 yılında il merkezindeki Nevşehir Dr. İ.Ş.Atasagun Devlet Hastanesi’ne bağlanarak entegre edilmiştir. Acil servisi bünyesinde olmak üzere, Acıgöl ilçesi 112 Acil Yardım İstasyonu ve hastanenin doğum ünitesi hizmetine devam etmektedir.

            Ayrıca, bilindiği gibi 1946 yılında kurulan Sosyal Sigortalar Kurumu(SSK) önceleri sosyal güvenlik hizmetleri ile ilgilenirken 1952 yılından sonra doğrudan sağlık hizmeti sunmaya başlamıştır. Nevşehir’de 1972 yılında pratisyen doktoru ve hemşiresi bulunan İşçi Sigorta Dispanseri bulunmaktadır. 1990 yılında ilimizde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan SSK Hastanesi hizmete girmiş ve 2004 yılı itibariyle üç ilçe dispanseri(Avanos, Hacıbektaş, Ürgüp)ve üç sağlık istasyonu(Gülşehir, Kalaba, Kozaklı) ile birlikte hizmetine devam etmiştir. Ancak günümüzde ise, 2006 yılı başı itibariyle Sağlık Bakanlığı ve SSK Sağlık Tesislerinin ortak kullanımı başlatılmıştır. Bu çerçevede 2005 yılında Nevşehir SSK Hastanesi il merkezindeki Nevşehir Dr. İ.Ş.Atasagun Devlet Hastanesi ile birleştirilmiştir.

Nevşehir Dr. İ.Ş.Atasagun Devlet Hastanesi, 2008 yılına gelindiğinde ise uzman doktorların hemen bütün branşlarda hizmet verdiği bir hastane konumuna yükselmiştir.

Bu çerçevede hastanemizde hemen hemen tüm cerrahi branşlarda(genel cerrahi, ortopedi ve travmatoloji, üroloji, K.B.B, göz, beyin ve sinir cerrahisi, göğüs cerrahisi, plastik cerrahi, kalp damar cerrahi) ve dahili branşlarda(iç hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, anestezi ve reanimasyon, mikrobiyoloji ve klinik mikrobiyoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, göğüs hastalıkları ve tbc, radyodiagnostik, nöroloji, biyokimya ve klinik biyokimya, kardiyoloji, patoloji, halk sağlığı) uzman doktorlar hizmet vermeye başlamış, böylelikle de il dışı yapılan sevkler gittikçe azalmış ve hastanemize başvuran hastalar içerisinden il dışı yapılan sevkler %3’ün altına düşmüştür.

            Nevşehir Devlet Hastanesi’nde 1958 yılında iki yataklı göz servisi, 18 yataklı hariciye servisi(genel cerrahi), 10 yataklı nisaiye servisi(kadın hastalıkları), 20 yataklı dahiliye servisi bulunmaktadır. Hastanede bir de röntgen cihazı vardır. Aynı yıl içerisinde hastane göz servisinde 5241 hasta poliklinikte muayene edilmiş, 850 hasta yatarak tedavi görmüştür. Genel cerrahi servisinde 2926 hasta poliklinikte muayene edilmiş, 861 hasta yatarak tedavi görmüş, büyük ve küçük 410 ameliyat yapılmış, 61 doğum yapılmıştır. Hastane 1963 yılında Sağlık Bakanı Prof. Dr. Ragıp Üner’in desteğiyle genişletilmiştir.

            Nevşehir Devlet Hastanesi’nin adı Sağlık Bakanlığı tarafından 2001 yılında Dr. İbrahim Şevki Atasagun’un anısına Dr. İ. Şevki. Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiş ve temeli 1993 yılında atılan yeni binası 2002 yılında bitirilerek hizmete açılmıştır.

            Nevşehir Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’nde 2005 yılında 574.952 poliklinik yapılmıştır. Aynı yıl 4049 ameliyat yapılmış ve 7836 hasta yatarak tedavi görmüştür. Merkezi gaz ve klima sistemi bulunan hastanede eczane, cerrahi ve koroner yoğun bakım üniteleri bulunmaktadır. Altı ameliyathanesi ve üç adet ambulansı bulunan hastanedeki teknolojik yatırımlar oldukça mesafe almış bulunmaktadır. Otomatik anestezi cihazları, artroskopi, börd cihazı, bilgisayarlı tomografi, biomikroskop, fiber bronkoskopi, cryo cihazı, defibrilatör monitör, doppler cihazı, elektrokoter, monitörlü EKG, eforlu EKG, fototerapi, hemodiyaliz cihazları, KBB amaçlı endoskopi cihazı, laparoskopi, mamografi, gastroskopi (mide endoskopisi), fleksible sigmoidoskopi (kalın barsak endoskopisi), hasta başı monitörleri, nebülizatör, röntgen cihazları, otomatik röntgen film banyo cihazı, ultrasonografi cihazları ve puva cihazı gibi tıbbi cihazlar, hastanenin 1944 yılından bu yana gelişen teknolojik düzeyini yansıtmaktadır.

            Günümüzde Nevşehir Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’nde bütün hastane hizmetlerinin yanı sıra Acil Servis, Kan Merkezi, Diyaliz Merkezi(18 diyaliz cihazı bulunmaktadır), Kanser Erken Teşhis ve Tarama merkezi bulunmaktadır. Nevşehir Diyaliz Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin yaptırmış olduğu Diyaliz Merkezi 1995 yılında hizmete başlamıştır. 18 diyaliz cihazı bulunan merkezde 2005 yılında hastalara 5625 diyaliz seansı gerçekleştirilmiştir.

    2005 yılında S.S.K Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devredilmesi protokolü ile  350 Evler Mahallesindeki  Eski S.S.K  Hastanesi Ek Binası, Merkezdeki Kadın Doğum ve Çocuk Ek binası, Ragıp Üner Mahallesin deki 150 yataklı hastanemiz  olmak üzere üç ayrı  yerde hizmet  verilmeye başlandı. Daha sonra 2008 yılında Yeni 324 yataklı Hastanemizin temeli atılıp, Yaklaşık  600 gün sonra teslim edildi. Bu gün bu üç hastanemiz yeni hastanemize taşınarak hizmet vermeye başlamıştır.

      Ayrıca 120 yataklı Kozaklı da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ek binamızda Fizik Tedavi görecek hastalara hizmet vermekteyiz. Bu durumda Kozaklı Fizik Tedavi Ek Binasıda dahil Toplam yatak sayısımız 444’e ulaşmıştır.

Yorumlar
Silvia Giovinazzo :Merhaba, adım Silvia Giovinazzo, size İtalya’dan yazıyorum ve Türkiye’de başıma gelen olayı bildirmek istiyorum. Geçtiğimiz Ağustos ayında Türkiye seyahatim sırasında V ayak tarak kemiğimi kırdım ve Nevşehir Devlet Hastanesinde Dr. İ. Şevki Atasagun tarafından tedavi edildim. Bu tedavi sırasında kullanılan alçı tipinin yanlış olmasının yanısıra, bana kırığın pluriframmentaria ( iki taraflı) olduğu ve bu sebeple acil ameliyat edilmesi gerektiği söylenmedi! Bu bilgiyi ve durumun ciddiyetini Ekim ayının ilk günlerinde İtalya’ya döndüğümde, ortopedik muayeneye gidip röntgen ve tomografi çekildiğinde öğrendim. Beni Türkiye’de muayene eden hastaneden, işe gidemeyeceğimi kanıtlayan doktor raporu dışında hiçbir yazılı belge almadım, üstelik bu hastaneye para da ödedim. Şu anda İtalya’da ameliyata alınmak için devlet hastanesinde bana gün verilmesini bekliyorum!!!. Kemiğim yanlış kaynıyor ve acilen düzeltilmesi gerek. Bana Türkiye’de yanlış tedavi uygulandığını anladığım bu ana kadar durumumö doğal olarak daha da kötüleşti ve ciddi bir hal aldı! Ömür boyu izi kalacak olan bu hatalı tedaviye ek olarak bir de ekonomik açıdan zarar uğradım, çünkü işe gidemiyorum! Bu konuyu takip etmek ve haklarımı aramak için gerekli prosedür kapsamında burası başvurulabilecek doğru kurum mudur, bilmiyorum. Bu e.mailime bir cevap almayı umuyorum ve T.C Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçmeden önce, hasta haklarımı kullanarak bana Nevsehir Devlet Hastanesi’nde tam olarak ne yapıldığını ve bu hastanenin doktorlarının gerçekten de ehil olup olmadığını, bana üstünkörü yüzeysel bir tedavi yapıp yapmadıklarını öğrenmek istiyorum. En kısa zamanda bir cevap bekler, saygılar sunarım. Silvia Giovinazzo
05.11.2013

Halil Fidan :Muayene sırası geçen hastaların polikliniklerde(KBB)son muayene hastasından sonra alınması gerekirken buna uyulmayarak aradan muayene olmaların sağlanması diğer sırasını bekleyen hastaların haklarına tecavüz değilmidir?
26.04.2011

Emin Özkan :Ben hasta haklarından bu kadar habersiz bir hastane görmedim.Derki hasta yakının hastanın durumundan bilgi alma hakkı vardır.Açık ve net bir bilgi alamadığım gibi neden diye sorunca çok yoğun olduklarını söylüyorlar.Ve onca gittiğim hastane içinde en başıboş hastene olarak sizi gördüm.Çok yoğun olmak bir mazeret olamaz.Bunun tedbirini hasta olarak ben mi alacağım...Saygılarımla....
15.04.2011

Ozan Çetin :türkiyede internetten randevu alınamayan tek hastane sizsiniz herhalde tebrikler
20.03.2011

Ömer Topoğlu :Sizlerden Allah razı olsun bir sevk için sekiz saat beklettiğiniz ve minimum düzeyde ilgi gösterdiğiniz için
07.03.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]