İL İL HASTANELER

Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi  
Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı: Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon: (0312) 305 60 00
Faks: (0312) 317 03 53
Adres: Babür Caddesi Numara 44
İlçe: Altındağ
İl: Ankara
Web Adres: www.samiulus.gov.tr
Harita: Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

1963 yılında Dr. Sami Ulus tarafından 150 yataklı bir hastane olarak kurulan hastanemiz; yıllar içinde bir yandan yatak kapasitesini arttırırken diğer yandan çocuk sağlığına ilişkin yan uzmanlık dallarını çeşitlendirerek hızla gelişme göstermiştir.

Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi 300 yatak ve yıllık 170.000 poliklinik, 4.500 ameliyat kapasitesine sahiptir. Modern cihazlarla donatılmış olarak ve 40 yıllık çocuk sağlığı ve hastalıkları deneyimi ile Türkiye’nin bu alandaki en büyük ve en yetkin sağlık kurumlarından biridir.

Hastanemiz; pek çoğu çocuk sağlığı hastalıklarının özel dallarında yetişmiş 48 uzman doktoru, 80 asistanı, çocuk sağlığı hizmet sunumunda tecrübe sahibi 190 hemşire ve diğer çalışanları ile birlikte toplam 600 kişilik uzman bir kadro ile hizmetlerini sunmaktadır.

Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, genel pediatri ve pediatrinin yan dalları, çocuk cerrahisi, kadın doğum alanında uluslararası standartlara uygunluğu onaylanmış sağlık hizmetlerini geniş kesimlere, en son tedavi metotları ve en ileri teknoloji ile sunmak, anne ve çocukların sağlık bakım ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak ve nitelikli çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, çocuk cerrahisi uzmanları ile kadın doğum uzmanları yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Kadın doğum ve çocuk sağlığı hizmetleri almak isteyenler için pediatri, çocuk cerrahisi ve kadın doğum alanlarında akla gelen ilk hastane ismi olmak, hastalarına en son tedavi olanaklarını ve en yeni teknolojiyi sunan, lider bir hastane olarak bilinmek.

Yorumlar
Meryem Işık :2 yaşında oğlum konuşmuyor bunun için sami ulusda nöroloji bölümü var burdaki telefonu arıyorum yanlış numara diyor
07.07.2014

Nuran Ög :sami ulusu çok seviyorum sle hastasıyım nefrolojiyi ve doktorları çok seviyorum
23.10.2009

İbrahim MERCAN :Merhaba; yorum içindeğil soru için kullanıyorum. 28 haftalık prometure bebeğim oldu şuan bebek 5,5 aylık 3 ay erken 8,5 ay bebeğim sol elini ve ayağını sağ tarafına göre çok kasıyor eli yumruk şeklinde duruyor genelde sağ eli ile bir şeyleri alıyor sol elini fazla kullanmıyor her iki ayağı için hareket yaptırıyorum kendini kasıyor rahat bırakmıyor bu durumlar normalmidir. Rica ediyorum konu hakkında bana bilhi dönünüz. iyi çalışmalar kolaygelsin
25.08.2009

Cansu Sarıaslan :bn cuma günü akşam üzeri rahtsızlandım önce ank hast acil bölümüne gittik okadar kötüydümki bnle ilgilendiler ama sami ulusu geçemezler neyse bizi ank hast direk sami ulusa gönderdiler hemen gittik bn yatırdılar serum taktılar neyse hepsi çok iidiler ama en çok sevdiğim doktorda ahmet hoca emine hemşire dahada çok varda adlarını unuttm hepsini çok sevdim ha bide hizmetçi ayten ablayıda çok sevdim.
22.07.2009

AHMET YILDIRIM :Sayın yorumcular , Hastanızla ilgili bir sıkıntınız varsa direkt hastane idaresi ile görüşür, gerekirse şikayet edersiniz. hastanede şikayet kutuları var. Sizin hiç kimseye veya kuruma hakaret etmeye hakkınız yok. Yalan yanlış cahilce insanlara hakaret etmek insanlığa sığar mı. Ayrıca web sayfasını düzenleyen kişiler insanların yorumlarınını doğrulamadan insan ve kurumları hakarete varan yargısız infaza mahkum etmeniz basın özgürlüğü veya hizmet değil ancak bazı insanların piyonu olmaktan başka birşey değil. Lütfen işlerinizi ciddi alın. web sayfası oluşturmak sorumluluk ister. Lütfen insanların şerefi ile oynanmasına alet olmayın. Saygılar
17.06.2009

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]