İL İL HASTANELER

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi  
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Hastane Adı: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Telefon: 444 13 43
Faks: (0___) ___ __ __
Adres:
İlçe: Bornova
İl: İzmir
Web Adres: www.egehastane.ege.edu.tr
Harita: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız. Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

20 Mayıs 1955 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen Ege Üniversitesi adıyla İzmir’de bir Üniversite kurulması hakkındaki 6595 sayılı kanun ve Milli Eğitim Bakanlığı kararı gereğince kurulan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ege Üniversitesinin ilk 2 fakültesinden birisidir. Üniversitenin kurulmasıyla görevlendirilen iki öğretim üyesinden birisi olan Ord. Prof. Dr. Muhiddin Erel İstanbul Üniversitesi Hijyen kürsüsündeki görevinden ayrılarak İzmir’e geldi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi kurucu Dekanlığına atandı.

Üniversitemizin kurucuları atanmalarının yapıldığı 1955 yılının Ağustos ayında Üniversiteye tahsis edilen binada çok kısa zamanda organize olarak 5 Kasım 1955 günü yapılan tören ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretimi başlattılar. Böylece, lise mezuniyet derecelerine ve başvuru sırasına bakılarak kayıtları yapılan 20'si yabancı uyruklu 90 öğrenci ile 1955-1956 öğretim yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretime başlanmış oldu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Bilim dünyasına katkıda bulunmak amacı ile evrensel ölçekte bilgi üretmek  ve bölgesel, ulusal gereksinimler doğrultusunda toplumun yaşam kalitesini yükseltmek  amacı ile en üst düzey tıp eğitimi vererek ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı, kültürel olarak donanımlı, araştırıcı ve üretici hekimler yetiştirmek.

Vizyonumuz

Ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji dünyası ile örgütsel bağları  gelişmiş, kurumsal kültürü ve kimliği güçlü, dünyadaki nitelikli üniversiteler ile eşdeğer bir eğitim ve araştırma kurumu olmak.

Yorumlar
Murat Taçyıldız :TELEFONDA İSTEDİĞİM BÖLÜME ULAŞAMIYORUM BÖYLE BÜYÜK BİR HASTANEYE YAKIŞMIYOR AYRICA NE DOKTORLARINIZ NEDE HASTANE PERSONELİNDEN MEMNUN DEĞİLİM HASTAYLA DALGA GEÇER GİBİ KONUŞUYORLAR
06.12.2013

Ayşe Yılmaz :gecenlerde fakultenıze göz muaynesı ıcın geldım ve randevu aldığım halde 5 saat bekletıldım ne saat bellı ne duzen sadcee hosuma gıden ve benı memnun eden goz bolumundekı persneler ve doktorlar . onların güler yüzü benım sakınlesmeme neden oldu baya teknolojık bı yapıya sahıp onların ılgısı guler yuzu ve kıbarlıgı benım orada sorun cıkartmama neden oldu goz bolumundekı tum doktorlara ve personele tesekur ederım basarılarınızın devamını dılıyorum Sayqılarımla .
03.08.2013

Ertan Anapa :bu hasteneyi çok beğendim. çok modern ve teknolojik gelişmelere ayak uyduran bir hastane.
17.02.2011

Mustafa Çetinkaya :balıkesirde oturuyorum ege üniversitesi FTR bölümünden randevu almak için internetten sayfayı açamıyorum lütfen birileri bana yardımcı olsun teşkler
16.02.2011

Erolyurtsever :sayın Geylani Polat09-02-2011 tarihli yorumunuza ; yorumumdur.(personeli çok ukala olan ayrıca çok yetersiz olan bir hastane) :hastenın hangi birimlerinde hangi personelle muattap olup ta bu kanıya vardınız ? çok yetersiz olan bu hastanede hangi yetersizlikeri gözlemlediniz? hangi birim yetersiz? yada hangi personel ukala ?
10.02.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

Doktorlar
Prof.Dr. Burhanettin Uludağ Prof.Dr. Burhanettin Uludağ
Dr. Metin Batı Dr. Metin Batı

 

[Hata Bildir]