İL İL HASTANELER

Elazığ Devlet Hastanesi

  Elazığ Devlet Hastanesi  
Elazığ Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Elazığ Devlet Hastanesi
Telefon: (0424) 238 10 00
Faks: (0424) 212 14 61
Adres: Hastane Cad. Rızaiye Mah.
İlçe: Elazığ Merkez
İl: Elazığ
Web Adres: www.elazigdevlethastanesi.gov.tr
Harita: Elazığ Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastanemiz 1945 yılında 35.000 m² arsa üzerine Almanlar tarafından yapılan ilk hastane binasıyla hizmete başlamıştır. 1975' li yıllarda projesi hazırlanan ve 1984 yılında bitirilen poliklinik binası ilave edilmiş, eski doğum ve çocuk servisi olarak hizmet veren bina tadilat görerek şu andaki mevcut Başhekimlik ve Döner Sermaye Saymanlık binası olarak hizmet vermeye başlamıştır. Zamanla 1960 yapımı eski göğüs servisinde tadilat yapılmış, halen Göğüs - İntaniye ve Psikiyatri servisi olarak  hizmet vermektedir.

Başhekimlik binasının arka tarafında yine 2000 yılında tek katlı olarak yapılan ve şu anda görüntüleme merkezi olan bina hizmete açılmıştır.Aynı yıl Dünya Bankası tarafından finanse edilen tomografi cihazı da bu binada hizmet vermektedir.1998 yılında temeli atılan ve iki bölümden oluşan, 150 yataklı ek bina 2006 yılı başında hizmete açılmıştır 2007 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi eski hastanesi kampüsü devralınmış, bu alanda Nükleer Tıp ve Hemodiyaliz ünitelerimiz kurulmuştur.

Sarahatun   Kadın   Doğum   Hastanesi Aralık  2008  tarihi  itibariyle  hastanemize bağlanmıştır.  Bu binada hizmet vermekte  olan kadın doğum, yenidoğan servisleri ve polikliniklerine  ilaveten  diğer  branşlarda poliklinikler de açılmıştır.Hastanemiz 2006 yılında Eğitim Araştırma  Hastanesi onayı almıştır. Aynı yıl Bakanımız tarafından Türkiye’nin en başarılı hastanelerinden biri olarak belirlenmiştir.

 

Elazığ Devlet Hastanesi Hakkında

Hastanemiz  2007  yılında  TS-ISO-EN 9001:2000 Kalite Belgesi almıştır.2008 yılında Klinik Şefleri ve Asistanlarımızın da gelmesiyle aktif eğitim faaliyetlerimiz başlamıştır.
Hastanemiz  Elazığ ili yanı sıra Tunceli, Bingöl, Muş İlleri ile  Arapgir  ve  Kemaliye ilçelerinden  gelen hastalara tam teşekküllü olarak  hizmet sunan bir bölge hastanesidir.

Yorumlar
Kübra Akçay :arkadaşlar lütfen ön yargılı yaklaşmayalım.. onlarda insan sonuçta sabahtan akşama kadar doktorlarla beraber onlarda yoruluyor .. birde kendinişzi onların yerine koyarsanız yaptığınızın yanlış olduğunu sizde anlayacaksınız ama inşallah yaptığınız şey birilerinin iş hayatının sonlanması ile sonuçlanmamıştır .. hastanede çalışmak cesaret ister,kendine güven ister. o insanlrın doktorundan sekreterine ,temizlikçesine hepsinin amacı size vatana millete hizmettir . lütfen bunu bilin we bunun bilincinde ön yargısız bir şekilde yaklaşın.. iyi günler...
01.10.2010

EMİN YETKİN :çocuk doktorlarının isimlerini bulamıyom butun doktorlarımızda iyidir ATATÜRK boşuna dememiş BENİ TÜRK DOKTORLARINA EMANET EDİN
05.03.2010

İmdat Cimen :selamlar almanadan yaziyorum ben gecen sene hasttananiza gelmistim babam yatiyordu hizmetlerinizden dolahi tesekur ederim mukemel siniz avrepada gürdiklerimi devtet hastanesindede ani hizmeti gürdik tesekurler tum calisanlara ve toktorlarda kokak dolu selamlar memlekete
18.02.2010

Enes Akgün :yha bana iyi bir kalp doktoru ismi söylermsnz dalında başarlı hemenn iyi gnler
24.01.2010

Levent Ciğeroğlu :Hastanenize yeni atanan Başhekiminizin TRT2 Kanalında yapılan röportajda Yanık Ünitesi görüntüye geldi.Kapısında yazılı:Ziyaret KESİNİKLE yasaktır yazısında.Kelimenin (KESİNLİKLE) düzeltilmesi için ilgilileri uyarmanızı rica eder Başarılı çalışmaların devamı dileklerimle,saygılarımı sunarım.
12.10.2009

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]