İL İL HASTANELER

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi  
Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı: Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon: (0216) 302 59 59
Faks: (0216) 302 94 22
Adres: Sinan Ercan Caddesi No: 29 Erenköy
İlçe: Kadıköy
İl: İstanbul
Web Adres: www.erenkoyruhsinir.gov.tr
Harita: Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastanemiz Kızılay Verem Savaş Derneği’ne ait Sanatoryum olarak hizmet vermekte iken, 01.03.1976 yılında Ruh Sağlığı Hastanesi olarak hizmet vermek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyete başlamıştır. Tamamı çamlık 98 dönümlük bir alana sahiptir.

Hastanemiz, 19.02.2005 tarihinde Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Sağlık Bakanlığı’na devir sonrası 16.10.2006 tarihli Sağlık Bakanlığı oluru ile hastanemizin Psikiyatri, Nöroloji ve Çocuk Psikiyatrisi dallarında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyet göstermesi uygun görülmüştür. Bu tarihten sonra İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Hastanemizin Misyonu

Toplumumuzun hayat kalitesini yükseltmek ve tıbbın Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında gelişimine katkı sağlamaktır. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında hem sağlığı koruyucu hem de tedavi edici sağlık hizmetlerini, tıbbın ulaştığı en üst düzeyden topluma sunmak temel görevimizdir.

Ayrıca Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında akademik çalışmalar ve bilimsel araştırmalar yapmak, yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek, kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli, insana değer veren hekimlerin ve sağlık personelinin yetiştirilmesini desteklemek diğer temel görevlerimizdendir.

Hastanemizin Vizyonu

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanındaki hizmetlerin mükemmeliyet düzeyi, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini artırmadaki kararlılığı, nitelikli ve deneyimli ekibi ile çağdaş altyapısı ve lider uygulamaları hastanemizin vizyonunu oluşturmaktadır.

Ayrıca bir diğer vizyonumuz Türkiye’ye Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında model oluşturmak ve dünyada referans gösterilen akademik sağlık kurumlarından biri olmaktır.

Yorumlar
Büşra Köse :BENİHENEN YOLLA
28.12.2013

Mustafa Köse :ya siz ne kadar çirkin bir insansınız sizi döverim bana iğne yapamazsınız
28.12.2013

Turgut Yazgan :sayın yetkili 08 mart günü 19.30 sıralarında acil servisinize gelerek bir iğnemin olduğunu ve yaplımasını talep ettim.o anda güvenlik görevlisi ilacımı -CEFAKS-alarak nöbetçi acil doktora girdi ve iğnemin yapılacağını söyledi.Ancak görevil hemşire yapamayız dedi,güv.memuru doktorun yapalım dediğini belirtti,hemşire Dr bilmez diyerek beni iğneyi yapmadan gönderdi ben de fatih sultan mehmet hastanesine gittim.Orada iğnem yapıldı iki hastane de devlet hastanesi ama birisi başka diğeri başka birisinde hemşire ne derse o oluyor diğerinde vatandaş işlemi gerektiği devam ediyor durum böyle ben çok üzüldüm hemşirenin davranışına.araştırıp bana da bilgi verirseniz çok menun olurum saygılarımla.
13.03.2011

Hilal Vardar :acil servisteki hemşirelerin eğitimi nerde veriliyor acaba merak ettim .oturup dedikodu yapmaktan kalkınca sinirlerip insanlara köpek gibi vicdansızca davranan insanlıktan nasip almamış bu prsonelinizin davranışlarından hiçmi haberiniz yok acaba.herkes koyun değil ve hasta hakları denen haklarımız var.sağlık bakanlığınada şikayette bulunacağım
30.01.2011

Melek Yılmaz :off ya aynenn randevu alamıyorum bı turlu kac seferdır ugrasıyorum olmuyo lutfen acıklayıcı bı cevap ıstıyorum yada saatlerı mı var randevu almak ıcın....
12.02.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]