İL İL HASTANELER

Gata Gülhane Askeri Tıp Akademisi

  Gata Gülhane Askeri Tıp Akademisi  
Gata Gülhane Askeri Tıp Akademisi
Hastane Adı: Gata Gülhane Askeri Tıp Akademisi
Telefon: (0312) 304 20 00
Faks: (0312) 304 27 00
Adres: Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığı
İlçe: Keçiören
İl: Ankara
Web Adres: www.gata.edu.tr
Harita: Gata Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Türk tıbbına bir asırdan fazla hizmet veren GATA; Gülhane Askeri Tatbikat Okulu ve Hastanesi adı altında 30 Aralık 1898 tarihinde İstanbul'da Topkapı Sarayı surları içerisinde kurulmuştur.

1941 yılında İstanbul'dan Ankara'ya Cebeci Hastanesi'ne nakledilerek, 12 yıl süreyle faaliyetlerini burada sürdürmüş, 1947 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi ünvanını almıştır. 1953 yılından 1971 yılına kadar Bahçelievler'deki şimdiki K.K.K.’lığı binasının bir bölümü olan eski binada hizmet veren GATA, 1971 yılında Etlik'teki bugünkü modern binalarına taşınmış ve 30 yıldır faaliyetlerini bu kampüste sürdürmektedir.

Gata Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hakkında

Komutanlığın Görev ve Sorumlulukları

  • Komutanlığın genel görevleri olarak; Silahlı Kuvvetlerin ihtiyaç duyduğu askeri tabip, yüksek hemşire ve sağlık astsubayı yetiştirmek,
  • Tabip, diş tabibi, eczacı, veteriner hekim ve sağlık sınıfı diğer personelin uzmanlık, lisansüstü ve doktora eğitim ve öğretimini yapmak,
  • Askeri ve genel tababet alanlarında bilimsel araştırmalar yapmak,
  • Sağlığı ilgilendiren her türlü konularda danışmanlık ve hakem vazifelerini görmek olarak özetlenebilir.
Yorumlar
Şükran Tamas :mrba emes hastasıyım yardımcı olabirmisiniz
02.12.2014

Bahar Kaara :merhaba ben beynimdeki bir kitle için hastanenizde ki tedavisini ve ücretini öğrenmek istiyorum.ve hastaneniz sadece askari mensuplarına bakım sağlamaktadır acil ilginizi bekliyorum.şimdiden teşekürler.iyi çalışmalar.
10.09.2014

:ben 28 yıldır askeriyeye hizmet veren bir sağlık çalışanıyım.görev yaptığım süre boyunca hiç bir amirimden ve hizmet verdiğim hastalardan şikayet almadım.elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalıştım.rahatsızlandım ve gata kadın doğuma müracaat ettim.normal hasta olarak 07 de sıraya girdim.sağlı çalışanı olduğumu söylemedim sıram gelince doktorun yanına girdim.derdimi anlattım sağlık çalışanı olduğumu söyledim.sağolsun doktor klinikle konuştu ama eylül sonu ekim başıgelebileceğimi söyledi müdahale için.benim aşırı şekilde kanamam vardı söyledimde.hipokrat yemininde bildiğim kadarıyla herkese ve sağlık çalışanına yardımcı olacağıma diye biliyorum. ben zekahi tahir burak hastanesine gittim.hiç bir şey söylemedim ama normal gereken neyse hastalığımla ilgili müdahalem yapıldı ve şu an parçamın sonucunu bekliyorum.illa gatada işlem görebilmek için bir tanıdık mı gerekiyor .o kadar ağrıma gittiki o kadar hizmet ver ve karşılığında bu tavırlarla karşılaş. arz ederim.
22.07.2014

Nazim Mutallimov :Ben azerbaycandanam.qizim 11yasindadir.xastaligi dolixosiqma ve siqmoiditdir.emelliyyat olunmalidir.qiymetini bilmek isterdik.tewekkur ederim
23.03.2014

Ahmet Dalkıç :17.02.2014 tarihinde sabah 08.00 de K.B.B POLİKLİNİĞİNDE sıra aldım.5.SIRADA olmama rağmen önüme 17 kişi yerleşti tam sıra geldi diyorum tekrar defalarca 6.-7. sıralara geriliyorum.saat 12.30 oldu.hala 2.sıradayım.ışıklı panoyu kapatmadan yemege 12 gitmişler en azından haber verin öğle tatili diye ayakta hasta vaziyette beklemeyelim.çok yazık hemen hastaneyi sinirle terkettim..çok yazık BU olay hasta haklarına ve hastalar arsında ayrımcılıktır.11.53 debir şahıs geldi muayene oldu çıktı gitti.diğerleri sanki pikniğe geldi.
17.02.2014

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]