İL İL HASTANELER

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi  
Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı: Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon: (0216) 414 45 02
Faks: (0216) 336 05 65
Adres: Tıbbiye Caddesi No: 40
İlçe: Üsküdar
İl: İstanbul
Web Adres: www.haydarpasanumune.gov.tr
Harita: Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız. Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Mektebi Tıbbiye-i Şahane binasının karşısına, bugün Hastanemiz Başhekimliğini de barındıran tarihi bina; tarihi tam olarak tespit edilmemekle birlikte muhtemelen 1901 yılında yataklı koğuşlar binanın yapımına başlanmış. Bu bina 1903 tarihinde hizmete açılmasına karşın tam faaliyete ancak 1906 yılında geçebilmiştir. Halen Haydarpaşa Numune Hastanesi bünyesindeki bu pavyonlar Mimar D'aranco tarafından tasarlanmıştır. 1933 yılında Tıp Fakültesi Haydarpaşa'dan taşınınca, fakültenin serirriyat pavyonları da boşaltıldı. Anadolu yakasının hastane ihtiyacı düşünülerek bu binayı değerlendirme çalışmaları başlatıldı. Hastane kısmı Sağlık Bakanlığına devredilerek 1934 yılının Ekim ayında 16 ay sürecek olan inşaat ve tamirat projeleri uygulamaya kondu, l Şubat 1936 tarihinde Tıp Fakültesinin serirriyat bölümü, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında açıldı. Günümüze kadar hastanemizde 23 başhekim görev yapmıştır. Şu anda hastanemiz başhekimi Sayın Prof. Dr. Turhan Çaşkurlu’dur.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Kaliteli hizmet, çağdaş eğitim vermektir.

Vizyonumuz

Uluslararası standartlarda eğitim veren, bilimsel araştırmalar yapan, tıbbi gelişmeleri yakından takip eden, aynı zamanda katkıda bulunan nitelikte, son teknolojiyi kullanan çalışma ekibi ile birlikte etik değerlere ve insan haklarına saygılı standardize edilmiş sağlık hizmeti sunan sağlık kuruluşu olmaktır.

Yorumlar
Sinem Kilerci :Benim Epilepsi Avura var ama bu hastane çok kalabalık. Her zaman ben oraya geliyorum bir veya iki ay sonra EEG veya MR için beklemek zorundam.
21.05.2014

Mumin Karaosman :Ülkenin acı tablosu , doktorlarından calışanlarına kadar eğitimsizliğin faturası , devletin malı deniz yemeyen domuz deyiminin geçerliliğinin bir kanıtı ....
20.08.2013

Meral Jale Bayav :Sayın Başhekim ve değerli hastane yönetimi. Hastanenizde görevli Sayın Hikmet Karagüllü nün detaylı ve özenli yaptığı tetkik sonucu tespit ettiği ve Sayın Meryem Günay Gürleyik hanıma yaptığı yönlendirme ile kendisinin de yine ayrıntılı olarak gerek raporlara ve gereksede tekrar yaptığı muayenelere göre acilen biopsi yapılmasına karar verildikten sonra da konunun önemi anlatıldıktan sonra da ameliyatım yapıldı. Burada gerek Hikmet beyin Gereksede Günay hanımın bana ve ( gözlemlediğim kadarıyla) diğer tüm hastalara gösterdikleri yaklaşım ve güven veren davranışları beni çok mutlu etmiştir. Fedakar,yoğun ve yorucu bir çalışma tempoları olmasına rağmen son derece sabırlı,anlayışlı ve rahatlatıcı yaklaşımları bizim gibi moralsiz ve zayıf düşmüş hastalar için çok önemlidir.Bu konuda hastane yönetimininde gereken hassasiyeti gösterdiğini ve tüm hastane doktorlarımızında aynı özverili çaba içinde olduğunu düşünüyorum. Değerli doktorlarınız Sayın Hikmet Karagüllü ve Sayın Meryem Günay Gürleyik hanıma sizin nezdinizde tekrar teşekkür etmek istiyorum. Saygılarımla. Jale Bayav
15.04.2011

Gencali Şahin :slm benim sorunum kesinlikle bir şikayet anlamında değil. Benim 21. 10. 2010 günü aşin tendom koptu ve 22.10. 2010 günüde ameliyatı oldum ve 25.10.2010 günüde taburcu edildim ve 40 gün sonra konturol verildi fakat bu 40 gün zaman içinde benim ameliyat yaram kapanmadı ve tekrar 08.12.2010 günü hastahaneye 1. ortapedik bölümüne yatırıldım sebep ayağımda acık olan yara enfekte kapmış olması ve bundan dolayı 20.12.2010 günü taburcu edildim ve hekimler tarafından bana kesinlikle tatmin verici ve içimi rahatlatacak bir acıklama yapılmadı, sadece pilastik cerahiye sevk edildin karar onların diyerek 1.ortapedik bölümünden taburcu edildim, ve bu acık yarayla pilastik cerahi bana 1 ay sonra gel demesi beni cılgına cevirdi, ve size soruyorum lütfen yardımcı olun bu nasıl anlayış bu nasıl bir düşünce benim ayağım enfekte oldu diye ben 10 gün tedavi oldum ve sonra bu yarada bi ilerleme olmadı nasıl taburcu edilirim ve nasıl 1 ay sonrasına gün verilir, buzaman içinde bu acık olay yaram tekrar enfekte olursa ne olacak bu nasıl bir karar ben bu cahil kafamla bunu kınıyorum ve bunun sorumluluğunu asla kabul etmiyorum 3 aya yakın bir zamandır cekiyorum ve ilgisizlik dizboyu.bu konuyu sağlık bakanlığıylada paylaştım lütfen yardımınızı bekliyorum ve biran önce sağlığıma kavuşmak istiyorum tşkler... ,
28.12.2010

Emine Gülsen Saatcioglu :annem 80 yaşındaydı hastahanenizin dahiliye kısmında yattı yaşından dolayı ölsün diye beklendi . Türkiyede böyle büyük hastahanelerde yaşatılması için uğraşılmazsa evine git ölümünü bekle denirse bu Türkiyenin ayıbı ve çok ta pislik içindeydi hiç bir personel yardımcı olmuyordu neden yardım etmiyorsunuz dendiğinde işimiz var personel yetersiz deniliyordu.
01.12.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

Doktorlar
Diyetisyen  Elif Tuğba Çilingir Diyetisyen Elif Tuğba Çilingir

 

[Hata Bildir]