İL İL HASTANELER

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

  İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi  
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Hastane Adı: İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Telefon: (0422) 341 06 60
Faks: (0422) 341 00 36
Adres:
İlçe: Malatya Merkez
İl: Malatya
Web Adres: medicine.inonu.edu.tr
Harita: İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi 1990 yılında Devlet Hastanesi´ne ait barakalarda geçici olarak hizmete başlamıştır. Sağlık alanında ülkemizin en önemli ve en modern hastane projesi olan Turgut Özal Tıp Merkezinin temeli 1991 yılında atılmış ve 5 yıl içerisinde tamamlanarak 1996 yılında hizmete girmiştir. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Malatya´nın 10 km. doğusunda 309 nolu karayolu üzerinde 7.000 dönüm alana kurulmuş İnönü Üniversitesi kampüsü içinde yer almaktadır. Turgut Özal Tıp Merkezinin toplam kapalı alanı 124000 m2’ dir. Binanın dışı ısı yalıtımlı, yüksek reflektif özellikli camlar ile bariyerli giydirme cephelidir. Dışarı açılan penceresi bulunmamaktadır. Tüm kapalı alanlarda ısıtma, ameliyathane ile yoğun bakımlarda hijyenik klimatizasyon, soğutma ve havalandırma klima santralleri, soğutma grupları ve aspiratörlerden oluşan iklimlendirme ile sağlanmaktadır.

16 katlı 1024 yatak kapasiteli hastanemizde 31 servis, 12 yoğun bakım ve 26 adet ameliyathane ile hizmet verilmektedir. Hastanemiz sağladığı sağlık hizmetleri ile bölge hastanesi olup komşu ülkelerden de hasta kabul etmektedir. Karaciğer naklinde dünyada ilk üçe giren hastanemiz, böbrek nakli, kemik iliği transplantasyonu, yanık merkezi ile geniş kapsamlı hizmetler vermektedir. Hasta odalarımızın büyük bir bölümü ikişer kişilik olup müstakil tuvalet ve banyosu mevcuttur. Merkezi oksijen ve vakum sistemleri, her odada bulunmaktadır. İl dışından gelen hastalarımızın yakınları için konuk evi bulunmakta olup, çocukları yoğun bakımda olan anneler için refakatçi anne ünitesi bulunmaktadır.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hakkında

Misyonumuz; İnsanların en kaliteli sağlık hizmetine ulaşımını sağlamak ve kolaylaştırmak.

 

Vizyonumuz; Türkiye'nin ve bölgedeki komşu ülkelerin en kaliteli sağlık hizmeti veren üniversite hastanesi olmak

Yorumlar
Hakan Yanik :29.08.2010 tarihinde beyin cerrahi yoğun bakımda yatmakta olan akrabamızın ziyaretine gittik...görevli hemşireden bir ton azar bir o kadar hakaret işittik...Allaha havale ettik...
30.08.2010

Esra Memiş :meraba,benim Malatya da ki anneannemde el ve baş titremesi var.Malatya da çok doktora gitmiş ancak sadece ilaçlarla ilerlemesi önlenmeye çalışılıyormuş.Acaba hastanenizde beyin cerrahinde bununla ilgili tedavi imkanı var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdikten teşekkürler..
07.03.2010

Hatice Akdas :ya neden doktorlarınızı girmediniz soru soramıyorumm
07.10.2009

Mehmet Kavak :mrb ben bu hastahaneye 2008 eylulde gittim ve bana insulin verdi 3 tane uzman endokronolijer ve isilerini yazmak istemiyorum seker hastasısın dediler ve gönderdiler 23 yasındaa ..ama tokatda faruk kutlutürk hocam bende bi hormon bozuklugu buldu ve tedavi ettim şekerim falan kalmadı..insülinleride attım..nasıl bilemezler diyede istanbul çöpadan berli her yer.. kızıyo bu doktorlara böylee şey olurmu nasıl insülin veririler sana seker hastasısın derler diye.... haaa bidee hastahaneden yedimizz fırçada yanımızaa kar... istanbul çapaya gidinde mütavazılıgı görün.. tokat faruk kutlutürk hocamızdanda ilgiyi tabi ki..
06.07.2009

Pelin Celayır :ocak-nisan 2009 tarihleri arasında oğlumun hastalığı nedeniyle pediatrik onkoloji servisinde dönem dönem yattık aldığımız mükemmel hizmetten dolayı sizlerin aracılığıyla hocamız prof.dr ünsal özgen beye hemşire ablalarımıza doktor abla ve abilerimize ve servis personellerine gösterdikleri özveri emek ve sabır için çok teşekkür ederim.
05.07.2009

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]