İL İL HASTANELER

İstanbul Lepra Hastanesi

  İstanbul Lepra Hastanesi  
İstanbul Lepra Hastanesi
Hastane Adı: İstanbul Lepra Hastanesi
Telefon: (0212) 570 10 26
Faks: (0212) 583 00 86
Adres: E-5 Londra Asfaltı Üzeri Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Arkası
İlçe: Bakırköy
İl: İstanbul
Web Adres: www.leprahastanesi.gov.tr
Harita: İstanbul Lepra Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

50 Yataklı hastanemizde verilen hizmetler şunlardır;

Cildiye Polikliniği

Biyopsi

  • Patch Allerji Testi
  • PUVA ve UVB - yapay güneş ışını ile sedef, vitiligo tedavisi
  • Koter : Siğil ve benzeri lezyonların elektrikle yakılması
  • Krioterapi :Siğil ve benzeri lezyonların sıvı azotla dondurulması

Muayeneler telefonla alınacak randevu ile girişimsel işlemler muayeneden sonra doktorun vereceği randevu ile yapılmaktadır.

Dahiliye Polikliniği

Diş Polikliniği

Yapılan Tetkikler

  • Laboratuarımızda rutin biyokimya, sedimantasyon, tam kan sayımı, tam idrar tahlili, total IgE tahlilleri yapılmaktadır.
  • Radyoloji birimimizde direkt filmler çekilmektedir.
  • Tüm sonuçlar aynı gün içinde verilmektedir.

İstanbul Lepra Hastanesi Hakkında

Hastanemiz 1981 yılından beri Lepra (Cüzam) hastalarının teşhis, tedavi ve takipleri için Sağlık Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cüzamla Savaş Derneği ile yapılan üçlü protokol anlaşmasıyla tüm Lepra hastalarına hizmet vermektedir. Hastalarımız hekim tarafından yapılan ilk muayenelerinde sorunları saptandıktan sonra Lepra hastalığıyla ilgili durumlarının irdelenmesi, gelişmelerinin izlenmesi için hastanenin Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Göz, Sosyal Hizmetler ve aktivasyon durumlarının incelenmesi için de Basil Laboratuarına giderler. Hastaların eğer lepra dışında sorunları varsa hastanemiz içindeki Dahiliye, Diş, Cildiye gibi uzmanlık polikliniklerine başvurabilirler.

Bu değerlendirmeler sonucunda yatırılarak verilmesi gereken bir hizmet söz konusu ise hastalar yatırılır ve gereken hizmetleri 35 yataklı Lepra Servisinde elemanların yardım ve destekleriyle verilir. Bu hizmet sağlığın her türlü sorununa yönelik olabilir. Herhangi bir biçimde Lepra yönünden aktif olan hastalara Lepra tedavisi uygulanırken, sakatlıkları nedeniyle ekstremitelerinde yaraları olan hastaların yara bakım ve tedavisi uygulanır. Gerekirse cerrahi işlemler yapılır. Bu arada koyucu ayakkabıdan proteze kadar her türlü yaşamı kolaylaştıran ve sorunları ortaya çıkmadan engellemeye yönelik önlemler de alınır.

Yorumlar
Hülya Tezcan :27-12-2013 tarihinde hastanenizde cildiye doktoru var mı acaba
23.12.2013

Ayşegül Yıldız :15 gün önce randevü talebinde bana geri dönüş olmadı
05.04.2011

İnci Güler :teknoloji çağında 0212 570 10 26 nolu telefona bir türlü cevap vermeyen, yetkililerden telefonun neden açılmadığını öğrenmek istiyorum.....
16.03.2011

Bahar Acar :sayın yetkililer,internete yazmış olduğunuz randevu adı altında ki numarayı 1 aydır arıyorum ama ulaşamıyorum,randervularınız dolmuş ise telefona çıkıp bir zahmet randevularınızın dolmuş olduğunu söylerseniz memnun olucam,saçma sapan uyduruk telefonu internet ten düşün de aramayalım. hastalar allaha emanet....
29.12.2010

İlkay :Buraya yazdığımız şikayetleri bizden başka kimsenin de okuyup okumadığından şüpheliyim. Ama sadece buraya yazmakla da yetinmeyeceğim. Bu hastanede hani o hastanenin duvarında kocaman panoda asılı olan bas bas bağıran GÜYA HASTA HAKLARI var ya onun yanından bile geçilmez. Herkes normal olduğu gibi sırasıyla girmesi gerekirken, doktor ve yakınları, orda sıra veren kadının yakınları ve bilimum gereksiz tanıdık insanlar aradan TORPİLLE alındı. Nerede HASTA HAKLARI?????
28.12.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]