İL İL HASTANELER

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi

  İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi  
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi
Hastane Adı: İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi
Telefon: (0212) 414 22 00
Faks: (0___) ___ __ __
Adres: İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çapa 34390
İlçe: Fatih
İl: İstanbul
Web Adres: www.itf.istanbul.edu.tr
Harita: İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Atatürk'ün direktifleri ile 1933 yılında yapılan Üniversite reformunu takiben İstanbul Tıp Fakültesi şehrin Çapa, Vakıf Gureba, Cerrahpaşa, Haseki, Şişli Etfal, Bakırköy hastaneleri gibi çeşitli hastanelerine dağıtılmıştır. 1964 yılında Tıp Fakültesi kliniklerinin Çapa ve Cerrahpaşa'da toplanması tamamlanmış ve 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olmak üzere ikiye ayrılmıştır. 1974 yılında Beyazıt'taki kliniksiz kürsülerin de Çapa'ya nakledilmesiyle İstanbul Tıp Fakültesi bir bütün haline gelmiştir.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hakkında

Fakültemiz, yaklaşık 500 öğretim üyesi, 600 araştırma görevlisi ve uzmanı, 2000 personeli ile kalite anlayışı içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul Tıp Fakültesi, ülkemizde kurulan diğer tıp fakültelerin çoğunun alt yapısını oluşturarak anası, yetiştirdiği uzmanların bu fakültelerde görev üstlenmesi nedeniyle ana kaynağı olmuştur. Güçlü, kaliteli, güvenilir ve bilimsel kadrosu ile uluslararası platformda edindiği saygın yeri korumaktadır.

Asıl görevini en iyi biçimde yapmanın yanı sıra, her türlü ulusal görev ve sorumlulukları üstlenen fakültemiz, çağdaş ve modern bir kurum olarak her zaman öncü ve yönlendirici ışık olmuştur.

Fakültemiz, çok sayıda mezuniyet sonrası seminerler, bilimsel toplantılar ve kongreler gerçekleştirerek, tıp camiasındaki yenilikleri ve güncel bilgileri edinme olanağı ve ayrıcalığı da sağlamaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi köklü tarihi, ulusal sorumluluk duygusu ve bilinci, bilimsel gücü, çağdaş ve modern hizmet anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Akademik ve idari personelimizin desteği, yetiştirdiğimiz genç hekimler ve sizlerin takdiri ile başarısını sürdürmeye devam edecektir.

Yorumlar
Aras Aydın :cok güzel bır doktor asık oldum
20.12.2014

Muhammet.Arslan :ortodonti varmı amelayat olmak istiyorum
30.11.2014

Evren Koç :YAKLAŞIK 4 GÜN ÖNCE ÇAPAYA 4 GÜN ÇEKTİĞİM VE HALA DEVAM EDEN AĞIZ KURULUĞU HALSİZLİK VE BUNA BAĞLI UYKUSUZLUK VE İŞTAHSIZLIK GÖZDE BATMA ŞİKAYETLERİ İLE ACİL DAHİLİYE BÖLÜMÜNE GİTİM DAHA ACİL HASTALARIMIZ VAR DEYİP İLGİLENMEDİLER BU NASIL ACİL SERVİS ÖLÜNCEMİ BAKILACAK BİZE YAZIK BÖYLE BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ.
23.11.2014

Ela Gid :hasttane çok karışık
25.09.2014

Bekir Yılmaz :21.09.2014 sabah 10.00 .acile geldim muayene olduk tahlil verdik derken ana binaya ultrasyon usg çekilmek için -B3 indik ve orada personel arıyorum kimse yok onbeş dakika görevli bekledim kimse yok,kapılar arkasına kadar açık , telefonlar cevap veren yok,hatta telefona ben cevap verdim kimsenin olmadığını buraya personel gelsin diye ifade ettim sonra yukarı çıktım güvenliğe -b3 de görevli olmadığını her şeyi anlattım aşağıya gitmelerini söyledim ve gitti orada biraz bekledi hatta açık olan kapıyı kendi kelepçesi ile kilitledi.bizaman sonra görevli geldi sordum nerde idiniz diye bana dediki hiç mi lavoboya gitmeyelim inandıramamıştı maalesef hırsız çok rahat girip orada cihazları rahatlıkla alıp götürürdü.Çıktım gittim nöbetçi amire her şeyi anlattım oda bana rapora bütün bunları yazacağıni söyledi.neyse çektirdik ve acile doktora gittik orada o gün kü nöbetçi doktor adı özgür soyadını bilmiyorum bu hoca gün boyu çok agresifti ve agresif konuşuyordu,bu hoca böyle imiş onuda öğrendim,ben hoca ile bi ara tartıştım ve daha sonra gittim arkamdan KARDEŞİM UĞRAŞMAK İSTEMİYORSANIZ ÖZELE GİDECEKSİNİZ ( EV,ARABA ALACAĞINIZA GİDİN ÖZELE MUAYENE OLUNUZ.diye biliyor .benim doktorlarıma başım eğiktir bunu kendilerinede belirttim.acizane soruyorum sayın büyüklerim ve baş hekimim ve yök ben bunlardan şikayetçiyim....
22.09.2014

Tüm yorumlar için tıklayın

Anlaşmalı Kurumlar
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu

 

[Hata Bildir]