İL İL HASTANELER

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi

 İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi 
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi
Hastane Adı:İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi
Telefon:(0212) 414 22 00
Faks:(0___) ___ __ __
Adres:İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çapa 34390
İlçe:Fatih
İl:İstanbul
Web Adres:www.itf.istanbul.edu.tr
Harita:İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız.Hastaneden randevu almak için tıklayınız.Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Atatürk'ün direktifleri ile 1933 yılında yapılan Üniversite reformunu takiben İstanbul Tıp Fakültesi şehrin Çapa, Vakıf Gureba, Cerrahpaşa, Haseki, Şişli Etfal, Bakırköy hastaneleri gibi çeşitli hastanelerine dağıtılmıştır. 1964 yılında Tıp Fakültesi kliniklerinin Çapa ve Cerrahpaşa'da toplanması tamamlanmış ve 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olmak üzere ikiye ayrılmıştır. 1974 yılında Beyazıt'taki kliniksiz kürsülerin de Çapa'ya nakledilmesiyle İstanbul Tıp Fakültesi bir bütün haline gelmiştir.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hakkında

Fakültemiz, yaklaşık 500 öğretim üyesi, 600 araştırma görevlisi ve uzmanı, 2000 personeli ile kalite anlayışı içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul Tıp Fakültesi, ülkemizde kurulan diğer tıp fakültelerin çoğunun alt yapısını oluşturarak anası, yetiştirdiği uzmanların bu fakültelerde görev üstlenmesi nedeniyle ana kaynağı olmuştur. Güçlü, kaliteli, güvenilir ve bilimsel kadrosu ile uluslararası platformda edindiği saygın yeri korumaktadır.

Asıl görevini en iyi biçimde yapmanın yanı sıra, her türlü ulusal görev ve sorumlulukları üstlenen fakültemiz, çağdaş ve modern bir kurum olarak her zaman öncü ve yönlendirici ışık olmuştur.

Fakültemiz, çok sayıda mezuniyet sonrası seminerler, bilimsel toplantılar ve kongreler gerçekleştirerek, tıp camiasındaki yenilikleri ve güncel bilgileri edinme olanağı ve ayrıcalığı da sağlamaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi köklü tarihi, ulusal sorumluluk duygusu ve bilinci, bilimsel gücü, çağdaş ve modern hizmet anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Akademik ve idari personelimizin desteği, yetiştirdiğimiz genç hekimler ve sizlerin takdiri ile başarısını sürdürmeye devam edecektir.

Yorumlar
Tuğba Köroğlu:BENİM ANNEM ŞUA AN AKCİĞER NAKLİ OLABİLMEK İÇİN HASTANENİZDE YATIYOR, ŞU AN NORMAL TEK KİŞİLİK ODADA KALIYOR. TETKİKLERİNİN YAPILMASI İÇİN BAŞKA BİR BİNAYA GEÇMESİ GEREKİYORMUŞ, ANCAK ODALAR 3, 5 VS KİŞİLİKMİŞ. TEK KİŞİLİK ODALAR İÇİN FARK VERİLMESİ GEREKİYORMUŞ, REFAKATCI OLARAK BABAM KALIYOR. PARASI DURUMU OLMAYAN NE YAPACAK BUNUN BİR ÇARESİ YOKMU ACEBA, DEVLET HASTANESİNDE FARK ALMAK DOĞRUMUDUR. LÜTFEN YARDIMCI OLUN. ANNEM GÜRCÜ UÇAR ÇAPA GÖĞÜS HASTALIKLARI BÖLÜMÜNDE YATIYOR GERİ DÖNÜŞ YAPMANIZI VE YARDIMINIZI RİCA EDERİM........
07.04.2014

Maryam Assefi:Oğlum Behrad Mazloumzade' yi aralık ayının son günlerinde; hastaneniz acil servisine getirdim. Baygın vaziyette olan oğluma, yatırılacak yeriniz olmadığı için; sandalye üzerinde sadece serum bağlandı. Ve maalesef tavsiye üzerine geldiğimiz hastanenizden hiç bir sonuç alamadan sabaha kadar bekletildik. Ertisi gün Balat Hastanesinde 1 hafta tedavi gördükten sonra sağlığına kavuştu. Bu gün sizin kurumunuzdan telefon edilerek 138,-- lira borçlu olduğumuz ve 2 gün içinde ödenmediği takdirde yasal işlem yapılacağı bildirilmiştir. Uygun hizmet verilmiş olsaydı bu bedeli ödemekten asla çekinmezdim. Diğer taraftan ayni hastamızı size getirmeden, bir gün önce Okmeydanı Hastanesi acil servisine hastamızı götürmüştük ve hiç bir bedel ödemeden gereken her şey yapılmıştı. Bize sadece kayıtta 16,-- lira ücret ödememiz gerektiği söylendi, onun haricinde herhangi bir bedel ödeyeceğimiz konusunda bir şey söylenmemiştir. Belirtilen bedeli ödemeyeceğimiz gibi kurumunuz hakkında da suç duyurusunda bulunacağımızı bilgilerinize sunarız.
12.03.2014

Şenel Küçükmızrak:DİŞ TEDAVİLERİ NEDEN BU KADAR UZUN SÜRÜYOR..DOKTOR RANDEVU VERDİ SAAT 09:00 DA BURDA OLUN DİYE..SAAT 11:30 OLDU ÇAĞIRMADI BEN ARADIM DEDİKİ BUGÜN ARTIK SAAT GEÇ OLDU BEN SİZİ ARICAM..YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR..
13.02.2014

Şenel Küçükmızrak:randevu sistemi biraz kötü.
20.01.2014

Rıdvan Mol:merhaba şırnak cizre den çocuk beslenme ve metobolizmada takipli nursima mol ve zeynep mol için doktorlarımıza ulaşmak istiyorum teşekkürler tel 05446571022
15.01.2014

Tüm yorumlar için tıklayın

Anlaşmalı Kurumlar
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr