İL İL HASTANELER

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi

 İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi 
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi
Hastane Adı:İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi
Telefon:(0212) 414 22 00
Faks:(0___) ___ __ __
Adres:İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çapa 34390
İlçe:Fatih
İl:İstanbul
Web Adres:www.itf.istanbul.edu.tr
Harita:İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız.Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Atatürk'ün direktifleri ile 1933 yılında yapılan Üniversite reformunu takiben İstanbul Tıp Fakültesi şehrin Çapa, Vakıf Gureba, Cerrahpaşa, Haseki, Şişli Etfal, Bakırköy hastaneleri gibi çeşitli hastanelerine dağıtılmıştır. 1964 yılında Tıp Fakültesi kliniklerinin Çapa ve Cerrahpaşa'da toplanması tamamlanmış ve 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olmak üzere ikiye ayrılmıştır. 1974 yılında Beyazıt'taki kliniksiz kürsülerin de Çapa'ya nakledilmesiyle İstanbul Tıp Fakültesi bir bütün haline gelmiştir.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hakkında

Fakültemiz, yaklaşık 500 öğretim üyesi, 600 araştırma görevlisi ve uzmanı, 2000 personeli ile kalite anlayışı içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul Tıp Fakültesi, ülkemizde kurulan diğer tıp fakültelerin çoğunun alt yapısını oluşturarak anası, yetiştirdiği uzmanların bu fakültelerde görev üstlenmesi nedeniyle ana kaynağı olmuştur. Güçlü, kaliteli, güvenilir ve bilimsel kadrosu ile uluslararası platformda edindiği saygın yeri korumaktadır.

Asıl görevini en iyi biçimde yapmanın yanı sıra, her türlü ulusal görev ve sorumlulukları üstlenen fakültemiz, çağdaş ve modern bir kurum olarak her zaman öncü ve yönlendirici ışık olmuştur.

Fakültemiz, çok sayıda mezuniyet sonrası seminerler, bilimsel toplantılar ve kongreler gerçekleştirerek, tıp camiasındaki yenilikleri ve güncel bilgileri edinme olanağı ve ayrıcalığı da sağlamaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi köklü tarihi, ulusal sorumluluk duygusu ve bilinci, bilimsel gücü, çağdaş ve modern hizmet anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Akademik ve idari personelimizin desteği, yetiştirdiğimiz genç hekimler ve sizlerin takdiri ile başarısını sürdürmeye devam edecektir.

Yorumlar
Neslihan Selvi:Bu nasıl bir mantıktır anlamıyorum. Çürüğüm 2 sene sonra ne hale gelecek, ortada diş kalacak mı ki siz tedavi edeceksiniz. Nasıl iki yıl sonraya dolgu için diş temizleme için randevu veriliyor. Ayrıca tuvaletler insanlar için yapılıyor fakat kapıları kapanmıyor bile ayrıca alafranga halka açık yerde kullanılacak türden mi? Parası çok olan özele gidecek, parası az olan devlete gidip dişini kaybedecek.
22.08.2014

Sabri Yücel Eöz:çapada onkoloji hastasıyım 13 ağustos 2014 te yani dün hastaığımla ilgili kontoröle gitmiştim.boğazımdaki şişlik ve ağrıdan dolalayı dokdotum bi kbb doktoruna görün radoyoterapiden olabikir dedi.çapanın kbb bölümüne gittim.nöbetçi doktor bana bakmadı. hem onkoloji hastası hem ağır özürlü biri olarak neyaptımsa bana bakmayan nöbetçi doktoru kınıyorum.duvarlara asılı olan öncelıkli hastalar ibrsi nediye asılmış bari kadırılsın o önceliki ibareler.ane bunu yapan dktor işallah başkasına yapmaz.
14.08.2014

Tevfik Uslu:ben oğlum adına madde bağımlılığı servisinden randevu aldım.ve gün saatinde gittim.ama maalesef doktor hanım, eroin tedavisinin hastanelerinde yapılmadığını söyleyip bizi yolcu etti....madem eroin tedavisi yapılmıyor.niçin randevu veriliyor.bunu anlayamıyorum.benim oğlum tedavi olmak istiyor. bakırköy amatem 6 ay sonrasına gün veriyor.ne olur yardımcı olucak birisini arıyorum.allah aşkına...
18.07.2014

Ayhan Sağcan:onbeş gündür sitenizde belirttiğiniz gibi 00.00'da hem online hem de telefonla nöroloji bölümünden randevu almayaçalışıyorum, ancak hep aynı cevap yarın tekrar arayın deniyor...öğretmenim ve göz kapağımda yorulduğumda bir düşme fark edip araştırdım, hayli ciddi bir hastalıkçıktı karşıma.. bunun tedavisinde en iyi yerin hastaneniz ve nöroloji olduğunuöğrendim.. bir anönce muayene olmak istiyorum ama asla randevu alamıyorum.. bana lütfen bir bilgi verir misiniz nasıl randevu alacağım hastanenizin ilgili bölümünden... iyiçalışmalar
18.07.2014

Önder Aybası:uzun zamandır ılkdefa devlet hastanesıne gıdım dedım eskıden kotu oldugunu bılıyorum belkı bırseyler duzelmıstır dıye dusundum ve 16.temmuz 2014 tarıhınde dıs ıcın gıttım bırakın duzelmeyı dahada kotu olmus muayne tarıhı 1 sene sonraya gun verdılr doktor yerınde yok doktoru sormaya gıdıyorum nerde oldugunu sonrasında dekan bana gelıp doktoru sıkeyet etın sen yalancısın dıyıp hakarette bulunup sacma sapan seyler kısacası kısılerın tekelınden kurtulmuyup profosyonel zıhnıyetler gelmedıkce hıcbır sey duzelmez yanı kısacası hıcbırsey ılerlememıs yazık
16.07.2014

Tüm yorumlar için tıklayın

Anlaşmalı Kurumlar
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu

FacebookLike

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr