İL İL HASTANELER

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi

  Kahramanmaraş Devlet Hastanesi  
Kahramanmaraş Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Kahramanmaraş Devlet Hastanesi
Telefon: (0344) 223 53 30
Faks: (0344) 223 54 51
Adres: Yörük Selim Mahallesi Gazi Mustafa Kuşçu Caddesi
İlçe: Kahramanmaraş Merkez
İl: K.maraş
Web Adres: www.kmdh.gov.tr
Harita: Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

İlk hastane Hatuniye mahallesinde 800 lira kira bedeli ile kiralanan bir binada, 25 yataklı olarak açılmıştır.

Cumhuriyetten sonra Kahramanmaraş’ta ilk resmi binası 1948 yılında bir grup ziraatçının desteğiyle ve zamanın Sağlık Bakanı Dr. Kemal Bayazıt’ın teşviki ve teknik desteği ile 100 yataklı bir hastane olarak yapılmış ve 1968 yılına kadar bu binada hizmetine devam etmiştir.

1968 yılında 100 yataklı ilave bir doğumevi inşaatı ile birleştirilerek 200 yataklı tam teşekkülü Devlet Hastanesine dönüştürülmüştür.1989 da mevcut 200 yataklı binaya 200 yataklı inşaat bitirilip 400 yataklı hastane olarak halkımıza hizmet vermektedir.

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

İlimiz başta olmak üzere sağlık hizmeti sunulan resmi veya özel sosyal güvenlik sahibi tüm halkımıza; hasta haklarına saygılı, hekim haklarına duyarlı, etik değerlere bağlı, hizmeti veren ile alan arasındaki iletişimin sağlam temeller üzerinde yürütülmesini sağlayıp, memnuniyeti sürekli hale getirmeyi, kaynaklarını etkin kullanmayı, nitelikli sağlık hizmeti sunumunu sağlamayı hastalara gerekli sağlık hizmeti sunarken onların ve yakınlarının memnuniyetini önemsemeyi ilke edinmek.

Vizyonumuz

Hastanemizin hizmet sunumu konusunda gelecekte oluşabilecek değişimleri görebilmesi ve etkilerini doku anlaşmazlığı olmaksızın yaşayabilmesi ve rekabet gücünü artırabilmesi için ileriye dönük çizdiği yönü, varmak istediği ideallerini, halkımızın hak ettiği; nitelikli, çağdaş ve bilimsel sağlık hizmetleri üretmektir.

Yorumlar
:nasıl bi hastane bu ya internetten randevu al diyor giriyoruz sayfa bulunamadı diyor telefon açıyoruz randevu almak için 182 arayın diyor yazıklar olsun böyle hastaneye böyle personele ölelimmi illa..
02.05.2014

Ramazan İmlı :ben ramazan imalı ben hepizi çok seviyom siz benim çocumun hayatını kurtardını z hepize teşekürler
29.09.2010

Ferhat Çaka :doğum doktorunuz şermin şekkeli tarafından acil yazısıyla ultrasyona gönderilen hastama birkaçgün ileriye randevü verilmeye çalışıldı.akabinde başka hastanelere gönderilmeye çalışıldı.hiç umursanmadığımız gibi ultrasyon kapısında yediğimiz fırçalara ve aşağılanmalara bir anlam veremedik...15 tl vererek fırça yiyoruz.bizi bırakın siz yorumlayın...
16.07.2009

Kamil Özdemir :sayın sağlık bakanı,lütfen bu yazımı dikkate alın ve ne kadar değerli bir ekibiniz olduğunu bilin.çünkü ben hayatımı kahramanmaraş devlet hastanesi yoğun bakım ekibine borçluyum.öncelikle bundan tam 3 ay önce kalp krizi geçirdiğimde tam zamanında gelen 112 acil servisine ve değerli dr.eğemen duygu önderliğindeki yoğun bakım ünitesindeki tüm ekibine ne kadar minnettar olsam yeterli değildir.benim duran kalbimi ve solunumumu tüm üstün bigi ve gayretleriyle tekrar çalıştırmayı başarıp beni yeniden sevdiklerime kavuşturdular.Allah onlardan razı olsun.sevgili dr.bülen DUYGU ve sevgili yoğun bakım çalışanları hepinize teşekkür eder bu acıyı sizlerin görmemesi dileğiyle sevgi ve barışla kalmanızı dilerim.emekli postacı kamil özdemir.
15.03.2009

Kamil Özdemir :bundan tam 35 gün önce ben kalp krizi geçirdim,ama öyle bilinenden değil ölümlü bir kriz.önce zamanında gelen ve beni kurtarmada rol oynayan 112 ekibine teşekkür ederim.ama asıl hayata dönmemdeki rolü oynayan hastanemizin yoğun bakım ekbibi oynadı,daha doğrusu oynamışlar ben ölmüşüm ve beni gerek elektro şokla gerekse becerilerinin sonucunda ben yaşıyorum.dr.eğemen duygu,nun şahsında tüm yoğun bakım ekibine ve istemeyerek zarar verdiğim adını bilmediğim hemşire hanıma sonsuz saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.sevgi ve barışla kalın. kamil özdemir emekli postacı.
04.01.2009

Tüm yorumlar için tıklayın

Anlaşmalı Kurumlar
T.C. Bağ-Kur Genel Müdürlüğü
T.C. Bağ-Kur Genel Müdürlüğü

T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu

Emekli Sandığı
Emekli Sandığı

 

[Hata Bildir]