İL İL HASTANELER

Kars Devlet Hastanesi

  Kars Devlet Hastanesi  
Kars Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Kars Devlet Hastanesi
Telefon: (0474) 212 56 69
Faks: (0474) 212 23 67
Adres: Şehitler Mahallesi İnönü Caddesi No: 1
İlçe: Kars Merkez
İl: Kars
Web Adres: www.karsdevlethastanesi.gov.tr
Harita: Kars Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

1967 yılında 60 yataklı genel hastane olarak açılan Kars Devlet Hastanesi ihtiyaca binaen yapılan hizmet binaları ile 235 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Ancak zaman içerisinde fiziki şartların uygun olmaması mevcut binaların ihtiyaca cevap vermemesi ve halkımızın daha modern ortamlarda sağlık hizmeti alma isteğinin karşılanabilmesi için yeni hastane binasına ihtiyaç duyulmuştur. Yeni hastane binası 2006 yılında 251 yatak kapasitesi ile hizmete açılmıştır. Eski hastane binası tamamen hizmete kapatılmıştır. Halen hastanemiz, 3'ü temel bilimler olmak üzere, 29 dalda hizmet vermektedir.

İlimizde faaliyet gösteren Kadın Hastalıkları Doğum ve Çocuk Bakımevi, Aralık 2010'dan itibaren Bakanlığımızın kararı ile hastanemiz ek binası olarak hizmet vermeye başlamıştır. Halen Kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk sağlığı ve hastalıkları dalında hizmet vermektedir. Halihazırda mevcut yatak kapasitemiz 369'dur.

Yorumlar
Alpaslan Günay :Diyaliz hastası yakınıyım, nefroloji doktoruna gidince bizi karşılayan asık surattan bıktım artık. Referanslı olduklarını tahmin ettiğim az hastaya iyi davranan diğerlerini adam yerine koymayan bir doktor hanım var.
10.12.2014

Erol Gökmen :Halen Hastahanenizde Kalp Hastası olarak yatmakta olan Sarıkamıştan Sn.Kadir Bozat'ın rahatsızlığını yeni öğrendim.Kendisine acil şifalar dileklerimin ulaştırılmasını rica ederim.Saygılarımla.
11.07.2014

Sultan Akdeniz :Ben 2013 yılında KIZAMIK geçirdim... devlet hastanesinin karantina altına alınmış bölümünde yaklaşık bir hafta yattım... yatakları hiç rahat değil.... yani öylesine eskiden kalma yataklar.... ve refakatçi bekleyen kişi için yatağın yanında bir koltuk vardı oda krık koltuktu.... çarşaflar hergün değiştirilmiyordu.... Bunların dışında en önemlisi de yemeklerin YANİ HASTAYA VERİLEN YEMEKLERİN çok efedersiniz köpeğin önüne koysanız yenmeyecek yemekler olduğunu gördüm... soğuk yağı kokan yemekler... ve hemen hemen hergün haşlama et ve patatas geliyordu... haşlama et yenilecek durumda değil patateslerde kararmış patateslerdi.... insanız hepimiz kime neye bu muamele.... neden illa şikayet olması lazım... ben çok merak ediyorum hastaya verilen yemeklerden başhekim ve doktorlar yiyormuydu.... yeseler eminim hastaya da o köpek önüne konmayacak yemek verilmezdi.... yemek servis tabakalrı hiç hijyenik koşullarda değildi... ara katlarda havalandırma camları önünde duran tablet tabaklar... içlerinde yemek var ve bu yemek hastaya veriliyordu..... kendim birebir şahit oldum.... yaklaşık bir hafta kaldım ve ben ordaki yemekten hiç bişiy yemedim... devlet iş yerinden raporlu olduğumuz için hastanede yatma süresinde ssk geri ödeme primini az veriyor nedenmiş hastane de yattığınız süre içinde zaten yemek yatak yatımı vs bakımı yapılıyor..... ne bakımı arkadaş ne bakımı yataklar eskiden kalma yataklar..... rahatsız edci hergün baş ağrısı ile uyanmama ve gün boyu şiddetli baş ağrısı çekmem sebep olan yatak ve yastık..... yemekler zaten köpeğin önüne konulmayacak yemekeler....daha ne diyeyim... 2014 dün gittim acile temizlik sıfır.... evet kullanan insanlar kötü kullanmış olablilirler... ama lavabolarda çöp kutusu bile olmayan peçete olmayan pislik içinde olan bir hastane kars taki hastane.... keza doğum evide aynı... insanlar bebekleri hasta olduğunda doğum evine götürmek istemiyorlar... pislikten geçilmiyor.... umarım ilgiler arkasına yöneticisi olduğu devlet hastanesine şçyle bir döner bakar.... ama nerdeeeeeeeeeee ha birde o hastaya verilen yemekleri siz yemeyi deneyin....
02.04.2014

Fazilet Bulut :DEGERLİ KARS DEVLET HASTAHANESİ ÇALIŞANLARI SİZLERE COK TESEKKUR EDERİZ ÖZELLİKLE GÖGUS HASTALKLARI SERVİSİ PERSONELİNE DOKTOR ADEM BEY VE HEMŞİRELERİNE HASTA BAKCLARNA TEMZLKÇILERİNE YEMEK HANE ÇALSANLARNA SONSUZ TEŞEKKÜRLER ...İSA BULUT SAYGLARMLA
01.08.2013

Fedai Kadirhan :hastanenizde yapılan tahlil sonuçlarını internet üzerinden göremiyoruz. Daha önceleri görebiliyorduk, neden göremediğimizi yada hangi adresten girmemiz gerkir bilgi verirseniz sevinirim çok önemlidir. şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
07.05.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]