İL İL HASTANELER

Kocaeli Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

 Kocaeli Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesi 
Kocaeli Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı:Kocaeli Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
Telefon:(0262) 317 80 00
Faks:(0262) 233 55 40
Adres:İbni Sina Bulvarı Derince/KOCAELİ
İlçe:Derince
İl:Kocaeli
Web Adres:www.kdeah.gov.tr
Harita:Kocaeli Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız.Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Misyonumuz

Hasta ve çalışan memnuniyeti ilkelerine sadık kalmak koşulu ile hizmet kalitemizi her geçen gün arttırmak;kolay ulaşılabilir, güvenilir ve nitelikli bir sağlık hizmeti sunmak, yapılan bilimsel çalışmalar ve eğitim faaliyetleriyle  tıp bilimine katkılar sağlamak   ve etik kurallara bağlı çağın gerektirdiği koşullarda bilgi ve beceri ile donatılmış hekimler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Hastaların ve uzmanlık öğrencilerinin en çok tercih ettiği, bilimsel anlamda uluslararası platformda adından söz ettiren, uluslararası kalitede hizmet veren ve kurumsal kimliği ile ön planda olan bir hastane olabilmektir.

Kocaeli Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hakkında

T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi

43.368 metrekarelik kullanım alanına sahip olan Hastanemiz, 1993 yılında 1100 yatak kapasiteli SSK Kocaeli Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 1996 yılında hastane binasının Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile müşterek kullanımına karar verildiğinden 385 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye devam etmiştir. 17 Ağustos 1999 Marmara depreminden sonra, binamız kullanılamaz hale geldiğinden hizmetlerimiz önce prefabrike yapılarda, Kocaeli Üniversitesinin yeni binasına taşınması sonucu da idari birimler hariç Rotary binasında verilmeye devam etmiştir.

5283 sayılı yasa gereği 19.02.2005 tarihi itibarı ile Sağlık Bakanlığı’na devredilen Hastanemiz Kocaeli Derince Devlet Hastanesi adını almıştır. 17 Ağustos 1999 Marmara depremi neticesinde kullanılamaz hale gelen ana binamız ve eklenti birimlerinin renovasyon çalışmalarının tamamlanması üzerine 20 Nisan 2007 tarihinde polikliniklerimiz, 11 Şubat 2008 tarihinde de yataklı servislerimiz ve idari binamız tekrar ana bina ve eklenti birimlerine taşınmıştır.

Sağlıkta en kaliteli hizmeti sunma anlayışında olan hastanemiz yönetiminin girişimleri ve yapılan çalışmalar neticesinde, 10.06.2004 tarihinde Kocaeli İlindeki ISO 9001-2000 belgesine sahip ilk hastane olmuştur. Ayrıca 2006 Eylül ayından bu yana Hekim Seçme Hakkı uygulanmaktadır.

Bakanlık kararı ile 05.08.2008 tarihinden itibaren Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi unvanını alan Hastanemizin 17.10.2011 tarihi itibarı ile hekim kadrosu; 7 klinik şefi, 7 klinik şef yardımcısı, 13 başasistan, 131 uzman tabip, 6 asistan ve 15 prt. tabipten oluşmaktadır.

32 ayrı branşta toplam 82 polikliniği ile ayda ortalama 80231 hastaya poliklinik hizmeti verilirken, 454 fiili yatak kapasitesi ile de ayda ortalama 2426 hastaya yatarak tedavi hizmeti sunulmaktadır.

Hastanemizde; 13 Ameliyat Solonu, 11 yatak kapasiteli Koroner Yoğun Bakım, 9 yatak kapasiteli reanimasyon yoğun bakım, 6 yatak kapasiteli kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım ve 28 yatak kapasiteli hemodiyaliz üniteleri, 9 yatak kapasiteli yanık merkezi ile anjiografi, kemoterapi ve endoskopi üniteleri ile  kan merkezi bulunmaktadır.Hastanemize  hava ulaşımını sağlamada kullanılabilecek  helikopter  pisti de  bulunmaktadır.

Hizmetlerimizden faydalanmak üzere telefonla 182'yi arayarak veya internette merkezi randevu sisteminden randevu alınabilmektedir. Hastanemize gelen hasta, hasta yakınları ve ziyaretçilerinin en kısa sürede doğru bir şekilde bilgilendirilmelerini, evrak işlemlerini eksiksiz ve doğru şekilde yapabilmelerini sağlamak için hasta ve ziyaretçi yönlendirme elemanları görev yapmaktadır. Ayrıca yasa gereği muayene önceliğine sahip kimseler ve özürlüler için gerekli tüm düzenlemeler yapılmıştır.

Hastanemiz hizmet kapasitesini artırmak üzere; yemek, güvenlik, temizlik, bilgi işlem otomasyon ve hasta yönlendirme danışma hizmetleri satın alınarak yapılmaktadır.

Hastanemiz tüm birimlerinde otomasyon sistemi kullanılmaktadır.

Hastanemizde; çeşitli hasta eğitim ve kişisel gelişim seminerleri, tiyatro gösterimi ve müzik dinletilerinden oluşan sanat etkinliği haftaları, 12 Mayıs Hemşirelik Haftası ile 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri, futbol ve masa tenisi müsabakaları gibi sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.

Hastanemiz yönetimi, gerek hastane çalışanlarının eğitimini, gerekse hasta ve hasta yakınlarının eğitimlerini sağlık hizmetinin önemli bir parçası olarak görmekte, bu amaçla eğitim çalışmalarına büyük özen göstermektedir. Sürekli artan bilgi ve deneyimini, yenilediği teknolojik alt yapısı ile modern bir geleceğe taşıyan Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlıklı bir toplum için üzerine düşeni yapmaya her zaman devam edecektir.


 

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr