İL İL HASTANELER

Kozan Devlet Hastanesi

  Kozan Devlet Hastanesi  
Kozan Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Kozan Devlet Hastanesi
Telefon: (0322) 515 83 06
Faks: (0322) 515 81 68
Adres: Cumhuriyet Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No: 13
İlçe: Kozan
İl: Adana
Web Adres: www.kozandh.gov.tr
Harita: Kozan Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

İlçemiz Devlet Hastanesi 1974 yılında 50 dönümlük arazi üzerine 50 yataklı tip hastaneler projesine göre inşaa edilip hizmete girmiştir. Bodrum, zeminle birlikte 4 kattan ibarettir. 2360 metrekare kapalı alana sahiptir. Ayrıca 100 metrekarelik jeneratör dairesine sahiptir. Hemşire lojmanı olarak yapılan yaklaşık 120 metrekarelik bina daha sonra 112 Hızır Acil servis binasına dönüştürülmüştür.

Zamanla mevcut hastane yatakları yetersiz kalmış ve yatak sayısı 1985 yılında 75'e çıkarılmıştır. 2002 yılında 100'e çıkarılmış 2004 yılı sonunda 150 yatak kapasitesine çıkarılmış olup hala 150 yatakla hizmet vermektedir.

Hastanemiz Kayseri-Adana yolu üzerinde Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, İmamoğlu İlçelerine en yakın tedavi kurumudur. Bölge Hastanesine uzaklığı 70 km'dir. Bölgenin coğrafi yapısı nufusun potansiyeli nedeniyle hasta talebi sürekli artmaktadır.

Kozan Devlet Hastanesi Hakkında

Kozan Devlet Hastanemiz 1975 yılında 50 Yataklı Tip Projeyle inşa edilmiş olup, şuan ki A ve B Bloklarıyla aynı yıl hizmete girmiştir. A ve B Bloklarımız Bodrum katla birlikte toplam 4 kattan ibaret olup 3260 m2 kapalı alana sahiptir.  1998 yılında hayırsever vatandaşımız Zeki PEHLİVAN tarafından hastanemiz bahçesinde başlatılan C Blok 2002 yılında Sağlık Bakanlığımıza devredilmiş olup inşaat 2006 yılında tamamlanmıştır. 2009 yılında bu binamız, doğu kısmı ve çekme katına çelik konstrüksiyon yapı ile büyütülmüş olup Ameliyathanemiz en üst katta yeni yerinde partikül arındırma cihazları ile donatılmış olup son teknoloji ile hizmet vermektedir. C Blok Binamızın zemin katında Acil Servisimiz bulunmakta olup burada sonradan inşa edilen alanda Ameliyathane için ayrı asansör hizmete sunulmuştur. 5 Odalı Ameliyathanemizde, Merkezi Sterilizasyon Hizmetimiz de konuşlandırılmış olup güvenli cerrahi uygulamalarımızı yapmaktayız. C Blok 4508m2 kapalı alana sahiptir.

     Hastane Hizmet Kampüsümüz 41943 m2 olup, A ve B Blokların bulunduğu eski hizmet binamız, C Bloktaki yeni hizmet binamızın yanı sıra Jenaratör, Merkezi Oksijen Ünitesi, Kafeterya Teknik Hizmetler, Eğitim ve Toplantı Salonu, gibi birimlerimiz için zamanla yapılan yapıların tümüyle beraber toplam 9877 m2 kapalı alanla hizmet vermekteyiz.

     Hastanemiz kurulduğu günden beri Kozan’ın yanı sıra coğrafi konumundan dolayı çevre ilçeler İmamoğlu, Aladağ, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli’nin sağlık hizmet yükünü taşımıştır. Ayrıca Kozan’ın coğrafi konumundan ve bölgedeki yayla turizmimden dolayı Ceyhan, Kadirli ilçelerinin bazı köylerinden gelen vatandaşlarımızın ve bölgedeki yayla turizminden dolayı Kayseri Develi ilçesine kadar vatandaşlarımıza kadar hizmet sunmaktadır. Kozan’ımızın ilçe merkezi ve köylerinin toplam nüfusu yaklaşık 130.000 olmasına rağmen 2011 yılında Hastanemizde 415574 poliklinik hizmeti verilmiştir.  Yaklaşık 5000 ameliyat yapılmıştır. 11720 hasta yatarak tedavi hizmeti almıştır.

     Bu hizmetlerimizi 46 uzman hekim, 9 pratisyen hekim, 11 diş hekimi olmak üzere toplam 483 personelimizin özverili hizmeti ile sunmaktayız.
Hastanemiz Bebek Dostu Hastane olup, Hastanemizde 2007 yılında Hekim Seçme Hakkı uygulaması da başlatılmıştır.  23 ayrı branşta poliklinik ve klinik hizmetleri verilmektedir.

    CR ile güçlendirilen Görüntüleme Merkezimizde Poliklinik ve Acil Servis Radyoloji Ünitelerinde direk çekimler anında yapılmaktadır. Acil Servisimiz bünyesinde Tomografi Ünitesi kurulmuştur. Kemik Dansitometre ve Mamografi hizmet alımı yapılmıştır. Hastanemizde olmayan tek hizmet olan MR çekimleri Kurumlar arası Protokolle Adana Devlet Hastanesinde Hastanemiz servisi aracılığı ile yapılmaktadır.
Laboratuvar Ünitemizde Biyokimya, Hematoloji, Hormon, İdrar, Eliza ve Mikrobiyoloji Laboratuvarımız mevcut olup,  hastanemizin artan hasta potansiyeline ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün politikasına bağlık olarak aile hekimlerinden gelen tetkik isteklerine de cevap verebilecek düzeyde cihaz ve personel düzenlemesi yakın bir zamanda yapılmıştır. Sonuçlarımız günlük olarak doğru, hızlı ve kaliteli bir şekilde sistem üzerinden hastanemiz hekimlerine ve aile hekimlerine sunulmaktadır.

    Hastanemizde 2004 yılından itibaren Hemodiyaliz Hizmeti alınmakta olup Semt Polikliniğimizin yanında 13+1 yataklı olarak hizmet vermekteyiz.  Polikliniklerdeki hasta yoğunluğundan dolayı Diş Polikliniğimiz de Semt Polikliniğine taşınmış olup kapasitesi artırılarak 9 poliklinik ve diş protez laboratuvarı ile hizmet sunmaktadır.

     Sağlık Bakanlığımızın Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında verilen hizmetlerin tümü hastanemizde sunulmakta olup Evde Sağlık Birimi, Hasta Nakil Birimi, Hemodiyaliz Hastalarını Taşıma Servisi, Sosyal Hizmet Birimi, Hasta Hakları Birimi, Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimleri bunlardan bazılarıdır.
Kozan Devlet Hastanemizde “Sağlığınız Bizim İçin Önemlidir” sloganıyla insanımıza 7 gün 24 saat aralıksız, kesintisiz, güvenilir, ulaşılabilir, kaliteli ve güler yüzlü sağlık hizmeti sunuyoruz.

Yorumlar
Ferhat Andıç :Önce doktorlara dikkat edin biraz gecen göz doktoruna gittim sanki karşısında hayvan var o şekilde davranıyor
05.08.2014

Yasemin Menekşe :randevu alıp gidiyoruz. kendi seçtiğimiz doktordan başka bir doktora kayıt yapılıyor zoraki olarak.
20.12.2013

Asu Tek :bu ne biçim site yha randevu alamıyoruz o zmn kapatın olmuyosa
25.11.2010

Özlem Doganer :internetten randevu aldığım zaman benden hangi servis olduğunu istemiyo nasıl ravdevu alacağız yardımcı olurmusunuz
03.03.2010

Yalçın Özdemir :sıra alıp gidiyoruz saatinde varmamıza rağmen sıramızda ğiremediğimiz ğibi hastane personeli veya polikılinikteki doktor sekreterleri yakınlarını alıp birde hava atıp insanı tahrik ediyorlar. sinirler çok bozuluyor
03.11.2009

Tüm yorumlar için tıklayın

Anlaşmalı Kurumlar
Ak Sigorta
Ak Sigorta

Emekli Sandığı
Emekli Sandığı

Garanti Sigorta
Garanti Sigorta

İş Bankası
İş Bankası

Şeker Bank
Şeker Bank

T.B.M.M. Mensupları
T.B.M.M. Mensupları

T.C. Bağ-Kur Genel Müdürlüğü
T.C. Bağ-Kur Genel Müdürlüğü

T.C. Merkez Bankası
T.C. Merkez Bankası

T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu

T.C.Ziraat Bankası & T.Halk Bankası
T.C.Ziraat Bankası & T.Halk Bankası

Vakıf Bank
Vakıf Bank

Yapı Kredi Sigorta
Yapı Kredi Sigorta

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr