İL İL HASTANELER

Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi

  Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi  
Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi
Hastane Adı: Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi
Telefon: 444 42 76
Faks: (0216) 373 10 69
Adres: Bağdat Caddesi No.455 Suadiye
İlçe: Kadıköy
İl: İstanbul
Web Adres: www.anadolusaglik.org
Harita: Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

 Anadolu Sağlık Merkezi, toplumun daha geniş kesimlerine ulaşmayı sağlayan tıp merkezlerinde de hekimlerinin deneyim ve bilgi birikimleriyle hasta odaklı hizmet yaklaşımlarını sürdürüyor. Hem sağlık sorunlarının giderilebildiği, hem de koruyucu sağlık hizmetlerinin verildiği Suadiye Tıp Merkezi hastane kurulduğundan buyana hizmet sunmaya devam ediyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nın çekim merkezlerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde yer alan Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi’ne başvuran tüm hastalara Anadolu Sağlık Merkezi’nin hizmeti yansıtılıyor.

Acil servis; Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi ‘nde 08:00-18:00 saatler arasında acil hastalara müdahale edilebiliyor. Poliklinik hizmeti verilen tüm branşlardaki acil durumlar için gerekli tıbbi ve cerrahi ilk girişimler yapılabiliyor. İleri tanı ve tedavi gereği olan durumlarda ambulans servisi ile Anadolu Sağlık Merkezi’ne sevk sağlanabiliyor.

Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde; hasta ve sağlıklı çocuk izleminin yanısıra aşı uygulamaları da gerçekleştiriliyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde; skolyoz egzersizleri, germe egzersizleri kaslar için egzersiz programları, ortopedik rehabilitasyon amaçlı egzersizler, herhangi bir cerrahi işlem sonrası gerekli kuvvetlendirme egzersizleri ve fizyoterapistler eşliğinde klinik pilates uygulamaları gerçekleştiriliyor.

Obezite Merkezi; sağlıklı yaşam için çok önemli bir risk faktörü olan obezite sorununda multidisipliner yaklaşımla hareket ediliyor. Endokrinolojik testlerden, gerekli cerrahi ameliyatlara ve sonrasındaki gerekli beslenme programlarına kadar obezite tedavisinde de vakaya özel programlar uygulanıyor.

Ruh Sağlığı Bölümü’nde; psikolog ve psikyatristler eşliğinde, çocuk, ergen ve yetişkin psikoterapisi, çift ve aile psikoterapileri, gebelik ve doğum sonrası psikolojik danışmanlık ve tüp bebek tedavisinde psikolojik danışmanlık hizmetleri sunuluyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde; genel diş hekimliği uygulamaları, estetik diş hekimliği uygulamaları, süt dişi tedavileri, ortodonti, gömülü diş cerrahisi, diş eti hastalıklarının tedavisi, implantlar, zirkonyum porselenler, panoramik röntgen ve sefalometrik film,protezler ve gülüş tasarımı yapılabiliyor. Özellikle çocukların ağız diş bakımına yönelik programlar pedodontistler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kadın Sağlığı bölümünde; gebelik takibi, kadın hastalıkları kanserlerinde tanı ve tedavi, aile planlaması danışmanlığı, kısırlığa yönelik tedaviler, idrar kaçırma ve genital organ sarkmalarında tanı ve tedavi, menopoz takip ve tedavi yapılıyor.

Meme Kliniği’nde; merkezde her yaşta kadınların meme kanseri tarama programı çerçevesinde mammografi ve meme ultrasonu ve kendi kendine meme muayenesi eğitimi veriliyor.

KBB; odyometri laboratuvarının da bulunduğu bölümde, KBB’ye yönelik; İşitme kayıpları, kulak enfeksiyonları, denge bozuklukları, baş dönmesi, koku alma bozuklukları, burun kanamaları, ses bozuklukları, yutma problemleri, baş ve boyun bölgesi tümörlerinin tedavisi ve burnun dış görünümüne yönelik problemlerin tedavisi gerçekleştiriliyor.

Deri Hastalıkları Bölümü’nde; deri hastalıklarının tedavisinin yanısıra kozmetik amaçlı uygulamalar da gerçekleştiriliyor. Bölümde; koltukaltı terlemesi ve kırışıklık için botoks uygulaması, kırışıklık, leke tedavisi, çatlak tedavisi için dermoroller uygulamaları, kırışıklık, saç dökülmesi ve çatlak tedavisi için PRP uygulamaları - plazma mezoterapi tedavisi, kimyasal peeling, mezolifting epilasyon ve varis tedavisi için lazer işlemleri, dolgu işlemleri de hekimler tarafından gerçekleştiriliyor.

Genel Dahiliye Kliniğinde; hastalara insülin direnci, diyabet, metabolizma hastalıkları ve beslenme, hipertansiyon gibi kronik hastalıkların izlemi, obezite, tiroid hastalıkları, osteoporoz, peptik ülser, reflü, anemi, infeksiyon hastalıklarında da hastalara tedavi önerileriyle yardımcı olunmaktadır.

Radyoloji Bölümünde: gelişmiş bir teknolojik alt yapı ile oluşturulan merkezde renkli ultrason ,dijital röntgen,mammografi ve panoramik röntgen gibi görüntüleme yöntemlerinin hizmetleri alınabiliyor.

Labaratuvar hizmetleri; sağlık sorunları nedeniyle evden çıkamayan hastalarımız için STM ye gelmeden sadece randevu alarak kan alma hizmeti sunuyoruz ekleyebiliriz.

Ulaşım kolaylığı

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’ne gitmeniz gerektiğinde; Ataşehir ve Suadiye Tıp Merkezleri arasında gün boyunca düzenli aralıklarla hareket eden ücretsiz servisler bulunmaktadır.

Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi Hakkında

 Türkiye’ye onlarca eser kazandırmış olan Anadolu Vakfı, Anadolu Sağlık Merkezi’ni hizmete sunarak bir hayalini daha gerçekleştirdi.


Binlerce yıllık sağlık birikimine ve birçok değerli tıp insanına ev sahipliği yapmış Anadolu’nun değerli mirasına sahip çıkan Anadolu Sağlık Merkezi, bu birikimi insan sağlığına katkıda bulunmak için kullanıyor.


Johns Hopkins Medicine ile eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik stratejik işbirliği içinde çalışan Anadolu Sağlık Merkezi; Onkolojik Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı ve IVF, Nörolojik Bilimler, Cerrahi Bilimler, Dahili Bilimler, Tanı ve Görüntüleme başta olmak üzere tüm branşlarda hizmet sunuyor. 

Yaklaşık 188.000 metrekarelik arazi alanı üzerine kurulan, 50 bin metrekarelik kapalı alanda ve 209 yatak kapasitesiyle çalışmalarına devam eden Anadolu Sağlık Merkezi, JCI (Joint Commission International) akreditasyonu, ESMO (Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği), ISO (18001, 14001 ve 9001) sertifikasyonlarıyla hizmet veriyor.


Anadolu Sağlık Merkezi, sağlık hizmetine, Suadiye Tıp Merkezi ile Bağdat Caddesi’nde ve Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi ile Ataşehir’de devam ediyor. Her iki uydu kliniğinden hizmet alan hastaların işlem arşivleri sanal ortamda tutulabiliyor. 

2010 yılı haziran ayında Anadolu Sağlık Merkezi, hastane bünyesinde hizmet vermeye başlayan Kemik İliği Nakli Merkezi’nde de aynı anda 22 hastaya kemik iliği nakli gerçekleştirebiliyor. Anadolu Sağlık Merkezi’nde, birinci önceliğimiz her zaman hastalarımızdır. Bu nedenle, hastalarımızın gereksinimlerine ve beklentilerine değer veriyor, huzurlu bir tedavi süreci geçirmeleri, kendilerini evlerinde hissetmeleri için özen ve çaba gösteriyoruz.

 

[Hata Bildir]