İL İL HASTANELER

Özel Sev Amerikan Hastanesi

  Özel Sev Amerikan Hastanesi  
Özel Sev Amerikan Hastanesi
Hastane Adı: Özel Sev Amerikan Hastanesi
Telefon: (0342) 220 02 11
Faks: (0342) 220 02 10
Adres: Tepebaşı Mahallesi Yüksek Sokak No:3/A
İlçe: Şahinbey
İl: Gaziantep
Web Adres: www.sevamerikanhastanesi.com
Harita: Özel Sev Amerikan Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

SEV Amerikan Hastanesi, 1848 yılında Gaziantep’e yerleşmeye karar veren ve hayatının sonuna kadar Antep'te yaşayan Dr. Azariah Smith anısına 1879’da Yale Üniversitesi'nden sınıf arkadaşlarının yaptıkları bağışlar ve topladıkları yardımlar ile kuruldu.

O tarihde hastaneye Dr. Azariah Smith Memorial Hospital adı verildi. 1882 yılında hastaneye üç kuşak boyunca hizmet verecek Shepard ailesi Gaziantep'e yerleşti. Dr. Fred Shepard ve eşi Mrs. Shepard hastanede göreve başladı. 1905 yılında Büyük Britanya’dan Mrs. Anna Morston’un bağışıyla şu anki acil servis ve idari bölümlerin yer aldığı bina inşaa edildi.

1915  yılında Dr. Shepard‘ın ölümünün ardından Dr. Hamilton 18 yıl boyunca şehirde görev yaptı. İlerleyen yıllarda Dr. Fred Shepard’ın oğlu Dr. Lorrin Shepard da Azariah Smith Hastanesi'ne tayin edildi. 1924 yılında İngiliz hekim Dr. C.C. Piper hastanede başhekim olarak göreve başladı. 1996-2001 yıllarında 3. kuşak Barclay M. Shepard başhekimlik görevini üstlendi.

1973 yılında Muzaffer Kürkçü tarafından hastane hizmetlerine ek olarak Sağlık Okulu açıldı. 1977 yılında hemşirelik okullarının lise düzeyinde olması şartı getirilince orta düzeydeki okulun son sınıfı 1978 yılında mezun edildi . Hemşirelik okulu 1995 yılında tekrar faaliyete geçti, ancak YÖK kararına bağlı olarak 1999 yılında son mezunlarını vererek kapatıldı.

Son yıllarda, tarihi dokusuna sahip çıkılarak yenilenen hastane, altyapı ve personel yatırımına verdiği önemin yanı sıra teknolojideki gelişmeleri de takip etmektedir.

Özel Sev Amerikan Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Binlerce yıllık geleneğe dayanan tıp bilimi, sarsılmaz ilkeler üzerine kurulmuştur.
Sağlıklı yaşamak bütün canlıların doğal hakkıdır. İnsanlar dil, din, ırk, milliyet ve cinsiyetlerine bakılmaksızın, doğru teşhis, hızlı tedavi ve insanca muamele görme fırsatından eşit olarak yararlanabilmelidir.

SEV Amerikan Hastanesi'nde yüzotuz yılı aşkın süredir insanlara sağlıklı yaşama şansı veriyoruz. Uluslararası standartlarda tıbbi olanaklardan, uzman ve deneyimli sağlık ekibinden, gelişmiş tanı ve tedavi yöntemlerinden her gün daha çok insanın yararlanmasını, sağlıklı insanlardan oluşan, mutlu ve huzurlu bir toplum yaratmayı hedefliyoruz.

Vizyonumuz

Tıbbın geçmişi ne kadar köklü ise geleceği de o kadar etkileyici. Bilimsel araştırmaları destekleyen teknolojik gelişmeler sayesinde, teşhis ve tedavi olanakları her geçen yıl çeşitleniyor. SEV Amerikan Hastanesi'nde teknolojiye ve gelişmiş işgücüne yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çünkü hastalarımızın en hızlı şekilde, en doğru yöntemle sağlığına kavuşmasını; yakınlarının onlara destek olacak umut ve güveni taşımasını istiyoruz.

Yorumlar
Sinan Turan :Boy Uzatma Aşısı için Hangi Bölüme Gidilir
01.10.2014

Ali Çelik :bu hastanede ameliyat oldum. recep doktora çok teşekkür ederim. beni tekrar hayata bağladı. Allah razı olsun. hayatımda bu kadar temiz ve mükemmel bir hastane görmedim. osmaniyeden ali çelik
15.09.2010

Ömer Faruk Kılıç :randevu için 4 gün önce kayıt oldum hala kayıt olmamış
24.08.2009

Güngör :hekese selamlar geçmiş olsun lütfen hastaneyi karalamayalım ben yaklaşık birbuçuk sene kadar önce kadın hastalıklarından ameliyat oldum doktorum faruk bekir tşklr gayet iyi bir hastane we personeli harika ben kendi adıma memunum we kaç kişiyede tawsiye ettim we ediyorum bütün günahları af eden allahtır bütün dertlere şifa werende allahtır sağlıklı günler
04.08.2009

Hüsamettin Kamalıoğlu :öncelikle kurumunuzun vermiş olduğu kaliteli hizmetten dolayı tüm ekibinizi kutlarım.Ancak randevu almaktaki sıkıntıların giderilmesi konusunu gidermenizi gönülden dilerim.Saygılarımla
14.03.2009

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]