İL İL HASTANELER

Şadiye Hatun Tıp Merkezi

  Şadiye Hatun Tıp Merkezi  
Şadiye Hatun Tıp Merkezi
Hastane Adı: Şadiye Hatun Tıp Merkezi
Telefon: (0212) 631 20 50
Faks: (0212) 631 17 95
Adres: Vatan Caddesi Halıcılar Köşkü Sokağı No: 11 Aksaray
İlçe: Fatih
İl: İstanbul
Web Adres: www.sadiyehatun.com
Harita: Şadiye Hatun Tıp Merkezi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim anısına oğlu Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1548-1550 tarihinde yaptırılmış olup esas ismi Yavuz Selim Medresesi ya da Yenibahçe Selim Medresesi’dir.

Mimar Sinan eseri olan yapıya çevreden gelen istekler sonucu 1563’te bir minber ve minare eklenerek mescid haline getirilmiştir.

1914’te yapılan tespitte çalışır durumda olan yapı çevrede çıkan yangından sonra 1918’de aşhane olarak kullanılmaya başlanmış ve aynı yıl çıkan diğer bir yangında hasar görmüştür.

1958-1962 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce restore edilerek 1968’de Türk Hat Sanatları Müzesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu onarım sırasında 1942’de yıkılmış olan minare yeniden yapılmamıştır. 1980’lerde boş kalan binanın restoresi 1989-1992 yılları arasında Sağlık Vakfı tarafından üstlenilmiştir. Binada 1992 yılından sonra Şadiye Hatun Tıp Merkezi olarak sağlık hizmeti verilmektedir.

Şadiye Hatun Tıp Merkezi Hakkında

Şadiye Hatun Tıp Merkezi, vakıf anlayışı ile hizmet veren özel bir sağlık kuruluşudur. Hata yapanın değil, hatanın ortadan kaldırıldığı ilkesinin benimsendiği ve saygının yüceltildiği, birey değil takım ruhuna sahip bir ailedir.

Yorumlar
Tolga Demirtaş :şadiye hatun tıp merkezine 2 saat uğraştım ama bilgisayardan randevu alamadım.online randevuyu tıklıyorum menü yü en başa alıyo nasıl bir hizmet nasıl bir sistem anlayışı bu.sistemden ve bu bilgisayar ve randevu sisteminden her kim yetkili sorumlu ise onlardan şikayetçiyim.Ricam sistemi ve bilgisayar sistemini düzeltmeleri veyahut insanların anlayacağı şekilde düzenlemeler yapılması ricam dir .Saygılarımla..
11.09.2014

Ülkü Anlar :Hastanenizde gebelik testi yapılıyormu bide muayene ücreti ne kadardır
16.07.2013

Anlaşmalı Kurumlar
Ak Sigorta
Ak Sigorta

American Life
American Life

Ankara Sigorta
Ankara Sigorta

Batı Sigorta
Batı Sigorta

Demir Hayat Sigorta
Demir Hayat Sigorta

Garanti Sigorta
Garanti Sigorta

Genel Yaşam Sigorta
Genel Yaşam Sigorta

Güneş Sigorta
Güneş Sigorta

Işık Sigorta
Işık Sigorta

 

[Hata Bildir]