İL İL HASTANELER

Sakarya Devlet Hastanesi

  Sakarya Devlet Hastanesi  
Sakarya Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Sakarya Devlet Hastanesi
Telefon: (0___) ___ __ __
Faks: (0264) 275 91 92
Adres: Adnan Menderes Cad.Sağlık Sok.No:193
İlçe: Sakarya Merkez
İl: Sakarya
Web Adres: www.sakaryaeah.saglik.gov.tr
Harita: Sakarya Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Sakarya Devlet Hastanesi adres ve iletişim bilgileri. Sakarya Devlet Hastanesi tanıtım sayfası. Sakarya Devlet Hastanesi randevu alma.

Sakarya Devlet Hastanesi Hakkında

Hastanemiz 1951 yılında 100 yataklı olarak inşa edilmiş olup; bu tarihten sonra yapılan ek binalarla sürekli gelişerek 17 Ağustos 1999 depremine kadar 278 fiili yatak kapasitesine ulaşmıştır. Ancak 1999 depreminde A ve C bloklarının ağır hasar görmesi sonucu binalar yıktırılmış ve fiilen yatak sayımız 44’e düşmüştür. Personel makine-teçhizat ve diğer donanımlarda büyük azalma olmuştur. Deprem sonrası hastanemiz hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girmiş, gerek bina gerek personel gerekse tıbbi cihaz araç-gereç eksikliklerini mümkün olan en kısa zamanda gidermeye çalışarak ilimiz ve çevre insanına ihtiyaç duyduklarını sağlık hizmetini temin etmeye çalışmıştır.

2007 yılında hastanemiz merkez yerleşkesinde 4 bina ve 2 prefabrik bina ile hizmete devam ederken aynı yıl başlarında Korucuk’ta TOKİ tarafından yapılan hastane binasının kurumumuza verilmesiyle; aralarında yaklaşık 20 km . mesafe bulunan iki yerleşkede hizmet verilmeye başlanmıştır.

Bakanlığımızın Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile hastanemiz, İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim  ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.

Şu anki haliyle 398 hasta yatağı ile hizmet vermekte olan hastanemiz gerek personel kadrosu gerekse yatak sayısı ve de tıbbi donanım olarak gelişmesine devam etmektedir. 17 branşta eğitim verecek olan hastanemize Bakanlığımızca klinik şefleri atanmaya başlamıştır.İlk klinik şefimiz Ekim-2008 tarihinde göreve başlamış olup, 10.11.2008 tarihi itibariyle Göz,İntaniye, Ortopedi ve travmatoloji, Kardiyoloji,Kadın hastalıkları ve doğum ve Dahiliye olmak üzere 6 ana dalda klinik şeflerimiz görev yapmaktadır.

Yorumlar
Şefika Şah :geçen gün yakın akarbamla hastane ye geldim ...wc yi kullanmamız gerekti ,gördüklerime inanamadım! rezalet birşey ,çok pisti .hem hastane dışında hemde pislik içinde..insanın orada mikrop kapmaması bir mucize.böyle birşey nasıl olur....
13.01.2011

Kenan Göçmen :Başhekimin dikkatine; 07-11-2010 tarihinde saat 20 veya 20:30 da ÜNV.okuyan kızım (Dosya no:923882) Acilden Migren ağrısı şikayetiyle hastanenize giriş yapmıştır.Ancak ordaki bayan doktor lardan birisi '' o saatte görevli olan '' kızıma çıkışarak Baş ağrısı için(Kendine göre!!!) Acili kullanmayın gibi anlamsız cümleler sarfedip mesleğine uymayan tavırlar takınmıştır.Biz O saatte hangi servisi kullanacaktık ? Biz vatandaş olarak ne yapacağımızın farkındayız ama maalesef doktorlarınız(Şüphesiz bu kişi için söylüyorum) acaba mesleğinin fevkindemi ondan şüphem var.Mesleğine saygısı yoksada Kendi çocuğunuda bizim gibi bir şehre Üniversteye okumaya gönderipde Devletin hastanesinde böyle bir anlamsız davranışla hakaret gördüğünü veya göreceğini düşünse bir Anne,Baba olarak ne düşünür acaba çok merak ediyorum. Gerekeni yapacağınız inancıyla iyi günler diliyorum. NOT: Yukarıda anlatmayı unuttum.O akşam ağrı kesici iğne yapıp gönderilmiş.
08.11.2010

Sevgi Batu :dün gece babam rahatsızlandı ambulansla evden alındı.babam mide kanseri aynı zamanda kalpte ritim bozukluğu var,doktor emine hanım çok güzel ilgilendi kendisine teşekkür ederim,fakatsağlık memuru hemşire ve acil serviste yazı işleriyle uğraşan bayanın bize ettiği hakaret vari tavırları onur kırıcıydı,sağlık memuruna tansiyon alması gerektiğini doktor söyledi dememe ragmen ,azarladı beni babamın yanında doktoru aradı,doktora ulaşamayınca bizi tersledi ardından babamın ritim hastası olmadığını söyledi,serumu çıkarmadılar biz acil müşadeden acil odasını gitip hemşire bulup çıkartık,,yetkililere sesleniyorum ,biz bu tavırlara azarlanmaları hakediyormuyuz,
28.09.2010

Hikmet Aydın :sevgili ilgililer anlıyorum işiniz zor ama zaten bu siteye girenler günlük gülüstanlık değil malum hastalık olduğu için bu siteye giriyor bi saatir bakıyorum telefon numarası var ama online randevu almak için bir bilgi yok. Madem bu site vatandaşa kolaylık sağlamak için yapılmışsa lütfen bu siteyi okuyan ilgililer buna bi çare olsun çoğu online randevu alamıyor benim gibi. şimdiden teşekkürler hayırlı çalışmalar.
17.03.2010

Nurettin Güçlü :bu sistemi khangi akılı akıl etiyse alaşılır bir şekilde düzenlesin ben böyle bir komik safa düzeni görmedim ,
06.01.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]