İL İL HASTANELER

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı: Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon: 444 54 00
Faks: (0264) 275 91 92
Adres: Adnan Menderes Caddesi Sağlık Sokak No: 193
İlçe: Sakarya Merkez
İl: Sakarya
Web Adres: www.sakaryaeah.saglik.gov.tr
Harita: Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastanemiz 1951 yılında 100 yataklı olarak inşa edilmiş olup; bu tarihten sonra yapılan ek binalarla sürekli gelişerek 17 Ağustos 1999 depremine kadar 278 fiili yatak kapasitesine ulaşmıştır. Ancak 1999 depreminde A ve C bloklarının ağır hasar görmesi sonucu binalar yıktırılmış ve fiilen yatak sayımız 44’e düşmüştür. Personel makine-teçhizat ve diğer donanımlarda büyük azalma olmuştur. Deprem sonrası hastanemiz hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girmiş, gerek bina gerek personel gerekse tıbbi cihaz araç-gereç eksikliklerini mümkün olan en kısa zamanda gidermeye çalışarak ilimiz ve çevre insanına ihtiyaç duyduklarını sağlık hizmetini temin etmeye çalışmıştır.

Bakanlığımızın Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile hastanemiz, İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim  ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.

Şu anki haliyle 398 hasta yatağı ile hizmet vermekte olan hastanemiz gerek personel kadrosu gerekse yatak sayısı ve de tıbbi donanım olarak gelişmesine devam etmektedir. 17 branşta eğitim verecek olan hastanemize Bakanlığımızca klinik şefleri atanmaya başlamıştır.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Hedefimiz

Hasta hakları birimi olarak hedefimiz Bakanlığımız politikası doğrultusunda hasta odaklı-katılımcı sağlık hizmeti sunarak hastalarımızın haklarının ihlal edilmediği, her aşamada bilgilendirildiği ve onayının alındığı, mahremiyete uyulduğu hiçbir ayrım yapılmadan her türlü tıbbı tedavi aldığı, güler yüzlü, nazik, şefkatli hizmet alabildiği bir sağlık hizmeti sunmaktır.

Hasta hakları uygulamaları ile hak ihlallerine uğrayan veya uğraması muhtemel olan tüm hastalar ve yakınları korunmuş, sağlık hizmetlerine ilişkin beklentileri belirli ölçüde karşılanmış olacaktır.

Yorumlar
Kerem Türkyılmaz :saçama sapan bi hastane günlerdir randevu alınamıyor ne kadar ilerledik sağlıkta sorma gitsin hertürlü küfrü hakediyorlar
19.11.2014

Serap :ben hiç bir hastaneden memnun degilim bu nedir kardesim herkes parasıyla rezil oluyor öyle bişi ki şişe atar gibi insanlarıda çöpe atıyolar ilgi saygı ve görgü lazım hasta hakları diye bişi var diyolar hangi hastanın haklarını dinliyosunuzki yada uyguluyosunuz kmsenin ama orada çalışanların kendi canından olsa basına serer tum hastaneyi peki halkımız niye yararlanamıyor arkadaslar insanları hastaneler ölume surukluyolar direk randevu bile alamıyoruz gunlerce yatıyoruz sonra ölu sayımız günden güne artıyor normaldir bn kınıyorum hastaneleri herkes insan herkes aynı canı tasıyor kmse bir kat fazla nefes almıyo...
28.11.2013

Berat Erzin :Çok Güzel hastane
14.03.2011

Hayriye Sarıgül :gün aydın ne bu randevu cılesi bir haftadır randvu alamıyorum diyer polikinlere anında randevu alınıyorda kadın hastalıklarına alınması bu kadar zor beş dakkada doluyor her sabah internet kafeye gitmekten anam dinim ağladı telefonda sürekli meşkul lütfen polikinlikleri artırsınlar
15.02.2011

Ayhan Tanrıverdi :İnternetten randevu almaya çalıştım TC kimlik no yazdım daha önce hastanemize kayıt yaptırmamışsınız diye uyarı verdim.2552126 arıyorum çalıyor cevap veren yok ...ne yapayım illa orayamı gelerek ran devu alabilirim?
19.01.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]