İL İL HASTANELER

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

  Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi  
Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Hastane Adı: Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Telefon: (0362) 431 78 56
Faks: (0362) 231 78 55
Adres: Unkapanı Mahallesi Leventler Sokak No: 1
İlçe: Samsun Merkez
İl: Samsun
Web Adres: www.samsunrshh.gov.tr
Harita: Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

1895 yılında Canik Sancağına Mutasarrıf olarak tayin edilen Hamdi Simavi Bey, ilk olarak şehrin şiddetle ihtiyaç duyduğu su, ulaşım ve hastane eksikliklerinin giderilmesi için çalışmalara başlar.

1902 yılında Samsun çok güzel bir hastaneye kavuştu. Devrim padişahın ismine izafeten hastaneye “Canik Hamidiye Hastanesi” adı verildi. 50 yataklı bu hastaneye Fransa’dan Op. Dr. Latour 10 altın maaşla doktor olarak getirildi. 1908 yılında Op. Dr. Yorgaki hastaneye ilk baştabip olarak atandı. Bu tarihlerde de hastanenin ismi “Canik Gureba Hastanesi” olarak değişti. 1919 yılında İngilizlerin Samsunu işgallerinde Amerikalılar hastaneye el koydu. Cumhuriyetin ilanı ile hastane 1924 yılında özel idareye devredildi ve “Samsun Millet Hastanesi” adını aldı. 1954 yılında Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na verildi ve ismi “Samsun Devlet Hastanesi” oldu.

1971 yılında Devlet Hastanesi yeni binasına taşınmasıyla adı “Karadeniz Bölgesi Ruh Sağlığı” olarak, 1980 yılında ise “Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi” olarak değiştirildi.

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Hakkında

Kalite Politikamız

Hastalarımızın kendilerini güvende hissettikleri rahat bir ortamda; güleryüzlü, deneyimli ve yeniliğe açık uzman kadromuzla tıbbi hizmet vermek, yasal mevzuata bağlı kalmak ve hasta haklarına saygılı olmak kalite politikamızdır.

Yorumlar
Hakan Yılmaz :0362-4317856 numarayı vermişsin telefonla randevu için peki neden bir kez olsun bu telefunu açmıyorsunuz sebep nedir? öğrenmek istiyorum.
11.07.2014

Arzu Akman :merhaba samsun ruh ve sinir hastalıkları çocuk psikatri bölümünden ıkı haftadır randevu alamıyorum ,gece gündüz sisteme girip bakmama rağmen bir türlü alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
27.11.2013

Ferah Yüksel :ben ADNAN ÖZCAN IN hastasıyım randevu sisteminde göremiyorum hastaneden ayrıldımı acaba yada ne zaman iş başı yapacak
18.02.2011

Emel Müftüoğlu :benim yorumumu yayınladığınız içiin teşekkürler.inşaalah tüm hastalar iyileşip en kısa zamanda taburcu olur.çünkü hastayı evde ne zaman gelecek diye beklemesi çok zor.tüm ekibede mutlu yıllar
24.12.2010

Emel Müftüoğlu :hastaneniz kaliteli ve bakımıda mükemmel bir hasta yakını olarak tüm hastalara acil şifalar diliyorum.bil hassa esra görgün hocayı tanımadığım halde kardeşim nail müftüoğlununun durumunu görünce kendisini kutluyorum.iyiki varsınız ve diğer doktorlarada sabırlar diliyorum.iyiki varsınız.ilgi ve alakalarınızdan dolayı sonsuz teşekkürler.
22.12.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]