İL İL HASTANELER

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi

  Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi  
Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi
Telefon: (0212) 242 06 65
Faks: (0212) 242 67 07
Adres: Dursun Fakih Sokak No: 1
İlçe: Sarıyer
İl: İstanbul
Web Adres: www.sariyerdh.gov.tr
Harita: Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Sarıyer Devlet Hastanesi ilk olarak yardımsever vatandaş İsmail Akgün tarafından (1948) tarihinde Dispanser olarak faaliyete geçmiştir. Açılışı, o zamanın İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı Lütfi Kırdar tarafından yapılmıştır.

Belediyenin de yardımı ile bugünkü hastanenin olduğu yerde İsmail Akgün Dispanseri adıyla tek kat üzerinde büyük bir dispanser olarak hizmete devam etmiştir (1960).

Sarıyer İsmail Akgün Dispanserinin hastaneye dönüştürülmesi ve Sağlık Bakanlığına devredilerek Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi olarak hizmete açılışı 09.09.1985 tarihinde Sağlık Bakanı Mehmet Aydın tarafından yapılmıştır.

Sarıyer İsmail Akgün Dispanserinde Dr. Hasan ve Dr. Cavit Beyler Başhekim olarak görev yaptılar. Hastane olarak açıldığında Başhekimlik görevini Dr. Nevzat Kılıçkıran, Dr. Mehmet Salman, Dr. Ahmet Akgün, Dr. Enver Çiçekdağ, Dr. Gülsen Meral Sezer ve Dr. Mehmet Salman (ikinci kez) üstlenmişlerdir.

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi Hakkında

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Başhekim Uz. Dr. Mehmet Gürmen Salman 2010 Yılı Kurum Kalite Hedefleri

  • Kan alma kabinlerinin yapılması.
  • Yoğun bakım ünitelerinin açılması.
  • Enfeksiyonu azaltmak için paketleme sistemine geçilmesi ve personel eğitiminin sağlanması.
  • Ara-Yüz programının hastaneler arası kullanılması.
  • Doktor randevu sisteminin hayata geçirilmesi.
  • Eksik olan branşların tamamlanması.
  • Hastanemizin daha modern bir alana taşınması.
Yorumlar
Kamil Karabulut :Arkadaşlar bence bu hastaneden yakınmayın sıra bulabiliyor rahatlıkla muayene olabiliyor, istediğiniz zaman ameliyat olabiliyorsunuz. ufak tefek sorunları dert etmeyin gecenin bir yarısı acil şişli etfal çocuk bölümüne çocuğunuzu getirin pisliği ve ilgiyi görün sariyer halkı kadar nankör bir halk görmedim.Millet muayeneye değil artistliğe gidiyor bence ...
21.03.2011

Demet Aslan :sabah geldigimizde doktorlar yerinde olmuor aksam sonuclar erken cıksa bile doktorlar hepsi 3.30 - 4 00 arası yok
22.01.2011

Miray Nisa :malesef bn de diğer arkadaşlara katılıyorum. çok sorumsuz bir hastene. düzen ve ilgi yok. hastalara karsı nasıl dawranılması gerektiğini bilmeyen çok çalışan var. EĞİTİM ŞART!!!
24.12.2010

Tuba Karadeniz :benim anneannem için dün acil kan alınması gerektiği söylendiği halde kan alma yerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan esmer bayan ayakta zor durabilen ve yüzü felçli hastayı hiç dinlemeden azarlar bir sesle sıraya sokup bekletmiş sırası geldiğinde acil olduğu anlaşıldığı zamanda hiçbişey olmamış gibi davranmıştır..Lüfen bu yorum yada şikayetleri dikkate alıp birşeyleri düzeltmeye çalışın..illa birilerinin sizi kameraya çekip yada başka yollar ile deşifre mi etmesi gerekiyor böyle devam ederse oda olucaktır insanları çok madur bırakıyorsunuz .bide güya 65 yaş üzeri hastalara öncelik var deniliyor ama sadece lafta ,bunlara bir dur deyin artık İNSAFINIZA..!!!
15.12.2010

Ayşe Ergin :güvenlikte bulunan esmer bayan güvenlik görevlisinin görevi gelen hastaları korkutarak kaçırmak mı?kan tahlili sonuçlarını hastalar ölünce mi vermeyi düşünüyorsunuz güvenlik gelen hastaları azarlar gibi cevaplar veriyor oraya güler yüzlü hastaya insan gibi davranan birini oturtsanız daha iyi olurdu istinyede hastalarla çok güzel ilgileniyorlar ilgililer lütfen
17.09.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]