İL İL HASTANELER

Sivas Devlet Hastanesi

  Sivas Devlet Hastanesi  
Sivas Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Sivas Devlet Hastanesi
Telefon: (0346) 225 00 30
Faks: (0346) 221 09 32
Adres: İnönü Bulvarı
İlçe: Sivas Merkez
İl: Sivas
Web Adres: www.sivasdh.gov.tr
Harita: Sivas Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

1971'den Günümüze Sivas Devlet Hastanesi

Türkiye’nin yüzölçümü olarak ikinci büyük ili olan Sivas’ta hizmet veren hastanemiz mevcut binasına 1971 yılında taşınmıştır. 2005 yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devri ile Sivas Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu çatısı altında iken 1996 yılından 2005 yılına kadar Bölge Hastanesi olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

Hastanemiz 2005 yılında Sağlık Bakanlığına bağlanmıştır.

2007 yılında kadın doğum ve çocuk hastalıkları servisleri hastanemize taşınmıştır. Kardiyoloji, Kalp Damar ve Göğüs Hastalıkları Bölümleri ise Numune Hastanesine taşınmıştır.

Ayrıca daha sonraki yıllarda Diş Polikliniğimiz ve Diyaliz Ünitemizde Numune hastanesine taşınmış olup; Ağız Diş Sağlığı Merkezinin açılmasıyla da Diş Poliklinikleri Numune Hastanesinden ayrılmıştır.

Hastanemiz yeni Poliklinik binamızın tamamlanmasıyla 23.390 m²’lik tek yerleşkede hizmet vermektedir. 1995 yılında hastane genel tadilata girmiş poliklinik binası hariç tadilatı tamamlanarak hizmete girmiştir. Ayrıca eski ünitelere ek olarak ısı santrali ve 500 tonluk su deposu inşaatı eklenmiştir.

2010 Yılın Kasım ayında yeni poliklinik binasına taşınmış olup poliklinik sayımız her geçen yıl artmaktadır.
Genetik Bölümünde FMF, Kistik Fibrozis, B. Talasemi, Y Kromozomu Mikrodelasyonu, CVD, Laktoz-Fruktoz İntoleransı, Elektroforez, DNA İzolasyonu, PCR, Hibridizasyon tahlilleri yapılmaktadır. Bölümümüzde her türlü organdan alınan biyopsi ve sitoloji örnekleri yanı sıra operasyon ve amputasyon materyalleri incelenmektedir. Patolojik yöntemler kullanılarak tanıya ulaşılmaktadır.

Beyin Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Hastalıkları, Dermotoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Üroloji kliniklerinin mevcut olduğu Hastanemiz, 313 hasta yatağı, 2 ameliyathane, 3 yoğun bakım ve reanimasyon ünitesi, Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuarları  ile hizmet vermektedir.

Sivas Devlet Hastanesi Hakkında

Vizyonumuz

Sağlık hizmeti sunumunda sürekli tercih edilen hastane olmak ve bölgesel model oluşturmak.

Misyonumuz

Sağlık yaşama katkıda bulunmak için; hasta ve yakınlarının memnuniyetini önemseyen, meslek ahlakını benimsemiş personeliyle, kalite anlayışını standardize etmek ve sürekli kılmak.

Yorumlar
:ne telefona bakan vaR NEDE RANDEVU VERİYOR............
08.07.2014

Eyüp Eskici :Atatürk Kültür Merkezi karşısındaki Hastanenizde Röntgen filmlerlini herhangi bir zarf veya poşet içerisine konulmadan insan eline verilmekte. Film istemeyerek elimizden düştüğünde zarar görmekte. İnsana bu kadar mı kıymet verilmekte. Acaba Avrupada bu şekilde röntgen filmleri hastanenizde olduğu gibi mi insan eline verilmekte. Sizden ricam biraz olsun insana saygı ve değer verilmesidir. Gerekirse Sağlık Bakanlğına da mail atmayı düşünüyorum bu konuda . Saygılarımla
11.03.2011

Murat Sahin :Hastanemiz çok güzel oldu emeği gecen herkese teşekkür ediyorum,yanlız ufak bir sıkıntımız varki internetten randevu alma hizmetinde eksiklik ve sıkıntı yaşanıyor bugün benim alamadığım randevu gibi inanıyorumki bu ufak sıkıntıyıda yetkili büyüklerimiz halledecektir sizlere nekedar teşekkür etsek azdır.saygılar sunar hizmetlerinizin devamını dileriz.
23.01.2011

Funda Yergök Sanlnli :tamam hersey güzelde hastanemizin birde uzman personelinin, bölümlerinin v.s tanitildigi resmi web sitesi olsa iyi olmazmi internette SSK ile ilgili randevu sistemi ve adresi disinda hicbir bilgiye ulasamadim
04.01.2011

Cemal Kılıç :Sdh taşınınca yeniyer güzel oldu.bazı filim ve ultrasyona günverme uzun gün verilmese daha iyi olur.Ayrıca hastaneye ve yönetimine hiç yakışmamış hiçbir yerde görülmemiş morg"un yanında polikilinik çocuklar pisikojik olarak etkileniyor. Bizlerde huzursuz oluyoruz.Ağlayanlar sızlayanlar polikinik birbirine karışıyor.İNŞALLAH bu önerimizi dikkate alırsınız Selamlar.
28.12.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]