İL İL HASTANELER

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi  
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı: Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon: (0212) 252 43 00
Faks: (0212) 249 78 04
Adres: Sıraselviler Caddesi No: 112
İlçe: Beyoğlu
İl: İstanbul
Web Adres: www.taksimhastanesi.gov.tr
Harita: Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Taksim Sıraslviler caddesindeki Taksim Hastanesi’nin eski binaları yıkılarak yeni yapılan hastane binası 1969 yılında hizmete girmiştir. Eski hastane binası I.Dünya savaşından evvel katolik papazların sörler evi ile kimsesizlere ve bakıma muhtaç olanlara bir bakım evi olaak kullanılmıştır. 1932-1937 seneleri arasında Hayim Naun bey idaresinde Beyoğlu’nda çalışan kuduz müessesi 1937-1938 seneleri arasında bu hastanede çalışmıştır.

1948-1949 da Beyoğlu Zükur Hastanesi Kuledibi Hastanesine taşınmıştır. 1950 yılında bina Sağlık Bakanlığı tarafından satın alınmıştır.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Hasta haklarına saygılı ve etik kurallara bağlı kalarak, kaliteli sağlık hizmetlerini toplumun tüm kesimlerine sunabilmektir.

Vizyonumuz

Çağdaş eğitimin yapıldığı, hizmeti üreten ile hizmeti alanın memnuniyetinin en üst düzeyde olduğu, mensubu olmaktan gurur duyulan, rekabete açık üstün nitelikli sağlık hizmeti sunan, bir sağlık kurumu olmaktır.

Yorumlar
Nimet Öztürk :taksim hastanesi iç hastalıkları dahiliye 2 dr sayın rabia hn ve gökalp bey hastalarla nasıl ilgilendiklerini yakınlılkarını bire bir gördüğüm için kendilerine gercekten cok tşk ediyorum ve poliklinik girişinde ultrason tarihi belirleyen bir bayan var adını bilemiyorum inanılmaz harika kendisi öğlen yemek saati gectiği halde beni geri cevirmedi sonsuz tşk ediyorum kendisine böyle personel calıştığı içinde yönetimi takdir ediyorum aynı şeyi randevu bölümündeki calışan personel için söyleyemeyeceğim cok ukelalar insanlara saygısızlar genc yaşlı bilmiyorlar yönetimin uyarmasını bekliyorum sürekli geliyorum umarım bir dahaki geldiğimde daha saygılı görmüş olurum saygılarımla
11.04.2011

Ali Dikmen :ben çanakkaleden yazıyorum. temmuz 2009 da ortapedi bölümünde oğlumu hastahanenizde ameliyat ettirdim.gerek doktorlarınız gerek hemşireleriniz gerek kat görevlilerinizin gösterdiği ilgiye tekrar tekrar teşekkürler. teşekkürler taksim eğitim ve araştırma teşekkürler sayın dç. dr yavuz selim kabukçuoğlu
16.03.2010

Zeynep Stallone :insanlar işlerini aksatmadıkları sürece kahve de içebilirler, hatta çay da içerler. Bana kalırsa viski bile içebilirler. Birinin kahve içmesi/içmemesi sizi ilgilendireceğine bence hekimin sözleri dikkatle dinlenmelidir. Belki 'önemsiz' diye nitelendirmeden önce hastalığın seyrini anlatmıştır. Ha?!
06.12.2009

 

[Hata Bildir]