İL İL HASTANELER

Urla Devlet Hastanesi

  Urla Devlet Hastanesi  
Urla Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Urla Devlet Hastanesi
Telefon: (0232) 752 10 04
Faks: (0232) 852 06 95
Adres: Karantina Adası
İlçe: Urla
İl: İzmir
Web Adres: www.urladh.gov.tr
Harita: Urla Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Urla Karantina Adası diğer adıyla Hastane Adası aslında insanlık tarihinin 5000 yıllık izlerini taşımaktadır. Çok çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Karantina Adası, adından anlaşılacağı üzere 4 tarafı denizlerle çevrili İzmir Körfezinde anakara ile bağlantısı olan ve Cumhuriyet döneminde ağaçlandırılan en güzel iklime sahip tek adadır.

Karantina Adası Osmanlı döneminde tüm dünyada yaygın olan bulaşıcı hastalıklarla mücadele için Pilot bölge seçilmiş ve üzerinde bu amaca uygun küçük taaffuzhane daha sonra büyük taaffuzhane diye adlandırılan Karantina binaları yapılmıştır.

Bulaşıcı hastalıkların ilerleyen Tıp Bilimi ile birlikte Tehlike olmaktan çıkmasından sonra uzun yıllar atıl durumda kalan altyapıdan yararlanılarak 1 Kasım 1955 yılında Deniz ve Güneş Tedavi Enstitüsü adı altında hizmete başlayan hastanemiz o yıllarda hasta ve hizmet binaları ayrı ayrı yerlerde olmak üzere dağınık bir şekilde faaliyet göstermiştir.

Halen hastanemiz çatısı altında bulunan ve eski bina diye adlandırdığımız blokun yapılmasından sonra 1960 yılında Kemik ve Mafsal Hastalıkları Hastanesi kimliği ile faaliyet göstermeye başlamış olup 1960 yılından 1986 yılına kadar da Tek Dal Hastanesi olarak faaliyet sürdürmüş yeni bina inşaatı ile yatak kapasitesi arttırılmıştır. 1986 yılından buyana da Urla Devlet Hastanesi olarak hizmet vermektedir.

Yorumlar
Yusuf Aksoy :İlgili Kişilerin okuması neticesiyle ! Neden internetten randevu alınmıyor Bunu en kısa Zamnda ayarlamanz temenniye 04.02.2011
04.02.2011

Sedat Erdem :randevu numaranız yok mu ve bide internetten neden randevu alamıyoruz
21.11.2010

Merve Balaban :çene cerrahi bölümü var mı ?
19.12.2009

Birgül Nalcı :İzmirde oturuyorum eğer internet üzerinden randevu alma olasılığımız olsaydı çok daha iyi bir düzenleme olurdu. Hastanenize randevu kayısı yaşadığım için gelemiyorum bu sorunu yetkililer bir sonuca bağlarsa sevinirim
07.12.2009

GÜLTEKİN YULUĞ :niçin internet üzerinden randevu alamıyoruz,bukadarmı zor.
03.09.2009

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]