Prof.Dr. Barış Diren

Prof.Dr. Barış Diren 
Doktora soru sormak için tıklayınız.
Doktordan randevu alabilmek için tıklayınız.
Doktordan randevu alabilmek için tıklayınız.
Branş:Nöroradyoloji
İl:Ankara
İlçe:Çankaya
Web Site:www.barisdiren.webs.com

Görev Yaptığı Hastaneler

Hastane Adı:Medicana International Ankara
Hastane Telefon:(0312) 292 92 92
Hastane Adres:Söğütözü-ANKARA

 

Prof.Dr. Barış Diren Hakkında

Prof.Dr. Barış Diren, Nöroradyoloji branşında Ankara ilimizde hastalarına hizmet vermektedir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

1957 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da yaptıktan sonraAnkara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. 1981 yılındaTıp Doktoru ünvanını aldıktan sonra aynı Üniversitenin Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı. 1986 yılında Radyoloji Uzmanı oldu veSamsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine Radyoloji Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi olarak atandı. 1988 yılındaRadyoloji Doçenti ünvanını aldı. 1989 yılında ülkemizdeki ilk Manyetik Rezonans Görüntüleme sistemini kurmak üzereİzmir Dokuz Eylül Üniversitesine naklen atandı. Yine bu görevi sırasında 1992 yılında askerlik hizmetindeAnkara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde ülkemizin ilk yüksek alan güçlü Manyetik Rezonans sistemini kurdu. 1993 yılında Üniversite öğretim üyeliğinden ayrılan Dr. Diren, AnkaraSevgi Hastanesi kurucuları arasında yer aldı ve 3 yıl süre bu merkezin başhekimliğini yürüttü. 1996 yılındaTürkiye’nin ilk Gün Hastanesi olanMedart’ı kurdu. 2000 yılındaİstanbul Memorial Hastanesi projesini yaptı ve 2 yıl süre ile bu hastanenin başhekimliğini yürüttü. 2002 yılındaİstanbul Dr. Siyami Ersek GKDC Hastanesi’ni Sağlık Bakanlığı adına projelendirerek yeni hizmet bloklarının hizmete alınması çalışmalarını yaptı. Yine 2002 yılındaAnkara Mesa Hastanesi projesini yaparak hizmete alınma çalışmalarını tamamladı. 2003 yılında tekrar akademik yaşama dönme kararını alan Dr. Diren, kendisi için her zaman özel bir yeri olduğunu vurguladığıSamsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda Profesör öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Bu süredeRadyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı veRektör yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2008 yılında emekli oldu. TakibenMedicana International Ankara Hastanesinde göreve başlayan Dr. Diren halen buradaRadyoloji Bölüm Başkanlığı ve hastaneMedikal Direktörü olarak çalışmaktadır. Dr. Diren evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Dr. Diren ulusal sağlık politikalarının gelişim süreçlerinde aktif görevler üstlenmiştir.Türkiye’de Sağlık Hizmet Kurumlarında ilk ISO 9000 kalite belgelendirilmesi onun sayesinde yapılmış ve Başhekimliğini yürüttüğü Sevgi Hastanesi ülkenin ilk Sağlık Hizmeti Kalite Belgesine sahip Hastanesi olma ünvanını almıştır. Yine ülkemizdeilk uluslar arası akreditayon belgesini alan hastane onun başhekimliğini yürüttüğü İstanbul Memorial Hastanesi olmuştur. Türkiye’de hastanelerde Toplam Kalite Yönetimi uygulamaları ve ilk tam otomasyon ile hastane bilgi yönetim sistemi uygulamaları Dr. Diren tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Cevapladığı Sorular
BU SAYFAYI PAYLAŞFacebook'ta paylaş

DOKTOR BUL
İl:
İlçe:
- Doktora Sor »
- Doktordan Randevu Al »
- Doktor Rehberi »
- En Yakın Doktoru Bul »

HASTANE BUL
İl:
İlçe:

SAĞLIK HABERLERİTüm HaberlerSağlık Haberleri Rss
Kemiklerin erimesini engelliyor
Bu hastalık 23 milyon kişiyi öldürecek
Bu sebzeler şifa deposu
Erkeklik hormonu saçları döküyor
Kronik ağrılardan kurtulmanın yolu
Hızlı diyet daha kalıcı
Varis hastalığı olanlar dikkat
Bu besinlerle hayata bağlanın
Yaşlanma sürecini hızlandırıyor
Öfke hasta ediyor
Yılda 300 bin kişi buna yakalanıyor

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr