İL İL HASTANELER

Çanakkale Devlet Hastanesi

  Çanakkale Devlet Hastanesi  
Çanakkale Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Çanakkale Devlet Hastanesi
Telefon: (0286) 217 33 13
Faks: (0286) 213 36 22
Adres: İsmetpaşa Mh., 17100 Çanakkale
İlçe: Çanakkale Merkez
İl: Çanakkale
Web Adres: www.canakkaledevlethastanesi.gov.tr
Harita: Çanakkale Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız. Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastane binasının yetersizliği göz önüne alınarak 1935 yılında şimdiki Devlet Hastanesinin bulunduğu yerde inşasına başlanan 50 yataklı memleket hastanesi 1938 yılının aralık ayında tamamlanmış ve buraya taşınılmıştır.

Hastane her ne kadar iki mütehassıs ve 50 yatak için yapılmış ise de hastaneye 1942 yılında Çocuk Hastalıkları, 1945 yılında K.B.B. ve Göz Hekimleri tayin olmuş daha sonraki tarihlerde hastanenin bahçesinde Göğüs Hastalıkları pavyonu inşa edilmiştir. Hastane, 1970 yılında başlanan yeni binası 29.08.1972 tarihinde açılarak Çanakkale ilinin ihtiyaçlarını karşılayacak kapasite kazanılmıştır.

2004 yılında 100 kapasiteli yeni bina ve poliklinikler açılarak bugünkü haline getirilmiştir. SSK'dan Sağlık Bakanlığına devredilerek Bahattin ve Huriye Demircioğlu Devlet Hastanesi olarak faaliyete geçen hastane; 18 Aralık 2005 tarihinde hastanemiz ile birleştirilerek halen 500 yatak kapasiteli Çanakkale Devlet Hastanesi adı altında faaliyetine devam etmektedir.

Çanakkale Devlet Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Bir hizmet hastanesi olarak hastalarımızın sağlık sorunlarını mevcut kaynaklarımızla ve çağdaş tıbbın olanakları dahilinde en kısa zamanda gidermek.

Vizyonumuz

Bölgemizde çağdaş tıbbın tüm olanaklarını kullanan uluslar arası standartlarda tanı, tedavi ve bakım hizmeti veren bir sağlık merkezi konumuna gelmektir.

Yorumlar
Neşet Tekin :hani devlet kurumları insan odaklı icraat yapacaklardı icraatın başındakiler öyle söylüyor ama hastane yöneticileri her şeyden önce para diyorlar.işe başlama raporuna 1 yılda yüzde 150 zam yapmışlar parası noksan olanın işlemlerini başlatmayıp ne zaman paran tamam olursa o zaman gel diyor müdür bey makam odasına peşin satan fotoğrafı çok yakışır.
26.08.2014

Ali Tutkun :ben bugün muayene için gittim ve hastane yönetiminden şu isteğim var eski hastane dediğimiz yerin girişindeki ziyaretçi ve muayene için bekleyen kişilerin orada sigara içmelerinin engellenmesi lazım. Çünkü sigara dumanı hastanenin içine giriyor
09.07.2014

Nihal Akkoc :randevu sistemi cok iyi sayin dr larimiz ve personeliniz guleryuzlu ve alakali cok tesekkurler
02.12.2010

Necla GÜNAYDIN :bir haftadır uğraşıyorum randevu alamıyorum aceba randevuyu hangi saatler veya günler arasında alabilirim randevunun internet aracılığı ile alınması güzel bir uygulama ama birde süreklilik arzetse daha iyi olmaz mı ayrıca ?
31.07.2010

Nesrullah Yıldız :Sayın değerli başak bayram hanıma çok teşekkür ederim çünkü bir insan bukadar güzel yapa bilir görevini bana ve diger hastalarına gösterdigi ilgi hoşgörü ve güleryüz insanı hasta olsa dahi iyileştiricegine emeinim çok sıcakkanlı ve mütevazi birkişiliğe sahip inşallah bütün doktorlarımız onungibi sabırlı ve işini iyi yapıyorlardır..... ben yılan ısırması sonucu lapseki hastahanesinden çanakkale hastahanesine sevk edilen 9 numarada yatan nesrullah yıldız benle ilgilenen melek hemşireyede teşekkür ederim...
26.07.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

Doktorlar
Dr. Metin Batı Dr. Metin Batı

 

[Hata Bildir]