İL İL HASTANELER

Gaziantep Çocuk Hastanesi

  Gaziantep Çocuk Hastanesi  
Gaziantep Çocuk Hastanesi
Hastane Adı: Gaziantep Çocuk Hastanesi
Telefon: (0342) 360 08 08
Faks: (0342) 360 02 90
Adres: Osmangazi Mahallesi Kadıdeğirmeni, 75.Yıl Doğum Hastanesi ve Polis Evi Yanı
İlçe: Şehit kamil
İl: Gaziantep
Web Adres: www.gaziantepcocuk.gov.tr
Harita: Gaziantep Çocuk Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

1963 yılında Trahom (Göz) Hastanesi olarak faaliyete geçen hastanemiz 18.01.1978 tarihinde 125 yataklı Çocuk Hastanesi olarak, Eyüpoğlu Mahallesinde hizmete açılmıştır. 1985 yılında Sağlık Bakanlığının emriyle Gaziantep Çocuk Hastanesi, Gaziantep Doğum Evi Hastanesi ve Gaziantep Devlet Hastanesi tek baştabiplik altında birleştirilerek Gaziantep Devlet Hastanesi bünyesinde çocuk servisi olarak faaliyet göstermiştir. 12.05.1988 tarihinde Sağlık Bakanlığının yazılı emri gereğince Gaziantep Devlet Hastanesinden ayrılarak müstakil Baştabiplik yönetimi ile dal hastanesi olarak hizmete girmiştir.

Hastanemiz uzunca bir süre 125 yatak kadro yatağıyla hizmet vermiş olup, ardından 200, Mayıs 2005’ten itibaren İnönü caddesindeki ek bina hastanemizce hizmete sokularak, Şubat 2008 yılının itibaren Bakanlığımız onayı ile kadro yatağımız 350’ye çıkarılmıştır. 13 Nisan 2009’dan itibaren bakanlığımızca yatak sayımız 368 olarak tescillenmiştir. İlk semt polikliniği 2005 yılı Şubat ayı içerisinde, Şehitkâmil İlçesinin Karşıyaka Semtinde hizmete girmiştir. Haziran 2009’dan itibaren ilimiz Vatan Mahallesine de yeni bir poliklinik açmış bulunmaktayız.

Gaziantep Çocuk Hastanesi Hakkında

KALİTE POLİTİKAMIZ

Sağlık hizmeti alanlar ve sununların, memnuniyetini sağlayacak şekilde, sürekli olarak en iyiyi arayan, kaliteli ve modern sağlık hizmetine ulaşmaktır.

 MİSYONUMUZ

Hastanemize müracaat eden çocuk hastaların din, dil, ırk, milliyet ve cinsiyet farkı gözetmeksizin, hasta ve çalışanlarımızında güvenliğini sağlayarak, hastanın ihtiyacı olan en iyi sağlık hizmetini vermektir.

 VİZYONUMUZ

Hasta, hasta yakınları ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlayarak, çağdaş fiziki, ortamlarda, uluslar arası sağlık standartlarında hizmet veren, örnek bir çocuk hastanesi olmaktır.

Yorumlar
Mehmet Uçkan :sevgili degerli çocuk hastanesi bugün tam 1saat 45 dakkikadır arıyorum randuvu alacam meşkul neden bukadar meşkul
12.12.2014

Müslüm Kırmızıateş :25 gün önce aradım eko için ayın 14 de arayın dediniz ara ara gene aradım hep aynı cevabı verdiniz ayın 14 de aradım telefonunuz akşama kadar meşgul çaldı cevap vermediniz hastaneye geldin randevuyu tlf almamı söylediniz bugun arıyorum diyorsunuz ayın 25 inde arayınız bu randevuyu almak için demi araya adam koymak lazım üstelik bu kalp yani nasıl çag atlamışık anlayamadın
17.03.2014

İlyas Karaca :Merhabalar. Sizlere bir sorum olacak. Acaba Gaziantep te çocuk beslenme ve metabolizma bölümü var mı? Bilgilendiren olursa sevinirim.
10.06.2013

Pelin Arman :mrb ya başvuru yapmak istiyoruz ama olmuyor. oraya başvuru için gittiğimizde netten yapılıcak denildi ama bulamıyoruz yetkilileri bi yardımcı olursa seviniriz tşkler.
06.10.2009

Mustafa SELÇUK :mrb sayın hastane yetkilileri ben 4 gündür çocuğumun kalbi için hastaneye geliyorum ve doktorungünde sadece 20 kişiyebaktığını söylüyorlar net ten randevu alabilirsiniz diyorlar netten de onayvermiyor. bilmiyorum insanlarla dalgamı geçiyorsunuz yoksa sıkılıyorsunuzda eylencemi arıyorsunuz yeter artık yaptığınız lütfen yardım edin bu kalp hastalarına sayınbaş hekimim biliyormusunuz günde kaç kişi oradan geri dönüyor kontenşan dolduğu için bu 20 30 40 yapsak bir sakıncası olmaz ben ce yinede başarılar diliyorum sizlere iyi günler.
01.10.2009

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]