Diyaliz Hastalarına Müjde!

Diyaliz Hastalarına Müjde!

Kocaeli Devlet Hastanesi'nde, diyaliz hastalarına verilen hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla hasta nakil hizmetleri başladı.

Bundan böyle Kocaeli Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi gören vatandaşlarımız son derece konforlu hasta nakil araçları ile evlerinden alınıp tedavileri bittikten sonra tekrar evlerine kadar bırakılacak.

Sağlık Bakanlığı son yıllarda gerek ülke gerekse bireysel ekonomiye ciddi yükler getiren ve ekonomik olduğu kadar birçok sosyal problemlere de yol açan kronik böbrek hastalıkları ile mücadeleye ağırlık vermeye başladı. Böbrek nakil merkezlerinin çoğalmasının yanı sıra kamudaki diyaliz merkezlerinde verilen hizmetin çeşitliliği ve kalitesinde dikkat çeken iyileştirmeler yaşanmakta. Yaptığı yenilikler ve modern teknolojiyi uygulama konusunda lider kuruluşlar arasında yer alan Kocaeli Devlet Hastanesi bu alanda da kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Diyaliz tedavisi gören vatandaşların hastaneye geliş gidişlerinde çok büyük sıkıntılar çektiklerini belirten Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şenol Ergüney,“Vatandaşlarımız hastanemize geldikten sonra zaten gerekli tüm müdahaleleri yapılıyor. Önemli olan hastalarımızın muayene olmak için hastanemize geliş gidişlerinde yaşadıkları sıkıntıları giderebilmek. Umuyoruz ki diyaliz servisimizde başlattığımız hasta nakil hizmetleriyle vatandaşlarımızın bir nebze olsun sıkıntılarını azaltmış olacağız.” dedi. Başhekim Ergüney diyaliz hastası yelpazelerinin çok geniş olduğunu, Hereke’den Kandıra’nın köylerine kadar birçok ilçe ve köylerden hasta kabul ettiklerini, artık hiçbir hastanın geri çevrilmediğini, ayrıca Kocaeli Devlet Hastanesi’nde buna benzer atılımların 2010 yılı boyunca devam edeceğini, önümüzdeki aylarda özellikle onkoloji alanında ulusal düzeyde anlam ifade eden yatırımların gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

Kocaeli Devlet Hastanesi hemodiyaliz servisinde ayaktan ve yatan hastalara bir ayda toplam 1100 seans diyaliz yapılıyor. Seans saatleri ile yemek saatlerinin çakışması halinde hastalara kahvaltı da ikram ediliyor. Ünitede 21 üst düzey diyaliz cihazı, 1 Nefroloji uzmanı, 4 diyaliz hekimi, 2 teknisyen, 11 hemşire,4 personel, 2 minibüs ve 3 şoför ile hizmet veriliyor.

19.08.2010 - 1963Diyaliz Hastalarına Müjde! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Mustafa Ilgaz dedi ki;
babam yatalak dializ hastası apt'nın 2.katında hasta daire kapısından alınabilirmi?
26.10.2010

Siz de Görüşünüzü Yazın
Bu kısma sadece yorumlar yazılabilir.Soru sormak istiyorsanız buraya tıklayın.
Adınız Soyadınız:          Email Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Resim kontrol
İlgili Diğer Yazılar
Aşırı Stres Hormon Dengesini Bozuyor
Aşırı Stres Hormon Dengesini Bozuyor
Bitkilerin Yardımıyla Sigaraya
Bitkilerin Yardımıyla Sigaraya 'Elveda' Deyin
Enerjinizi Artırma Zamanı
Enerjinizi Artırma Zamanı
Hepatit C Tehlikesi Artıyor!
Hepatit C Tehlikesi Artıyor!
Cep Telefonunuzdaki Korkunç Tehlike!
Cep Telefonunuzdaki Korkunç Tehlike!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞFacebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİTüm HaberlerSağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİTüm Foto Galeriler
Cinsel  isteksizliğe yol açıyor
Cinsel isteksizliğe yol açıyor
Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor!
Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor!
Meme kanserinden korunmanın yolları
Meme kanserinden korunmanın yolları
Yeni sanal hastalık: FOMO
Yeni sanal hastalık: FOMO

SAĞLIK VİDEOLARITüm Videolar
Sağlık VideoKepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun ZamanKepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun ZamanSağlık VideoKatarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz GerekenlerKatarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık VideoHipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler!Hipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler!Sağlık VideoDiş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr