İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezleri, İstanbullulara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri projesi kapsamında ‘Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim’ hizmetlerinden on binlerce İstanbullu yararlandı.

10 Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde 49 deneyimli psikolog tarafından verilen “Çocuk danışmanlığı, Ergen danışmanlığı, Yetişkin danışmanlığı, Grup terapisi, Aile terapisi” danışmanlık hizmetlerine başvuran 85.798 kişiye 274.886 seans psikolojik danışmanlık hizmeti verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürü Dr. Ömer Akçağıl, Psikolojik Danışmanlık hizmetlerine bugüne kadar 48.934 çocuk, 30.887 kadın ve 5.977 erkeğin başvurduğunu belirterek, danışmanlık hizmetlerine başvuran kişilerin sorunlarında, Büyükşehir psikologlarının uyguladığı çeşitli teknikler sonucunda önemli ölçüde iyileşmeler görüldüğünü söyledi.

Yapılan görüşme ve tetkikler sonucunda psikolojik tedavi ya da psikiyatrik müdahale gereksinimi olan vatandaşların derhal hastanelere sevklerinin yapıldığını ifade eden Akçağıl, maddi durumu bu tedaviyi karşılamayacak düzeyde olan vatandaşların tedavi masraflarını da İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak karşıladıklarını söyledi.

Üsküdar Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde görev yapan Psikolog Didem Erdem merkeze gelen vatandaşların genel sorunları içerisinde; öfke kontrolü,  stresli yaşam olaylarına( deprem, trafik kazası v.b.) bağlı travmalar, depresif belirtiler, cinsel problemler ve eş sorunlarının öne çıktığını belirtti.

Erdem; çocuklarda ise daha çok sınır koyma, disiplin sorunları,  sınav kaygısı başta olmak üzere kaygı problemleri, depresif belirtiler ve  öfke kontrolü sorunları yaşandığını söyledi.

10.03.2011 - 5835

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Rabiye Şahan dedi ki;
hiperaktif bi oğlum var aynı zamanda davranış bozukluğu....babasındada var ve çok zorluk yasıyorum...oğlum 9 yaşında okulda sorunlar yaşıyor..arkadaşlarıyla.iletişim kuramıyor bana yardımcı olurmusunuz.
21.04.2011

Yasemin Doğan dedi ki;
ben 31 yaşındayım daha öncede psikolojik sorunlarım yüzünden ilaç kullanmıştım fakat bu beni düzeltmedi benim en büyük sorunum mutlu olmayı başaramıyorum hayattan kendimden nefret ediyorum ve depresyonun tüm etkilerini yaşıyorum artık beynim uyuşuyo ve artık herşeyden korkuyorum tedavi amaçlı maddi durumum da yok ne yapabilirim
12.04.2011

Yavuz Erezkara dedi ki;
MERHABA benim yedi yaşında bir oğlum var annes yoğun çalıştığı için göremediği için kendini kapattı birde ikinci çocuk geldi oğlum okulda yazarak çok başarılı ifede sorunu yaşıyor yardımınızı rica edecektim
31.03.2011

Tülay Emral dedi ki;
5 yaşında çocuğum için destek almak istiyorum güngörende oturuyorum bana en yakın merkezınızı bildırırmısınız lütfen
28.03.2011

Mehmet Çimşir dedi ki;
küçükçekmece sefaköyde ikamet ediyorum size nasıl ulaşabilirim yada en yakın merkeziniz nerede. teşekkür ederim
23.03.2011

Sevcan Ateş dedi ki;
pisikoloji tedavisi almak istiyorum istanbul avcılarda oturyorum en yakın astaneyi bildirrmisiniz lütfen...
21.03.2011

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Rüyalarımızın İçeriğini Etkileyen Faktörler
Rüyalarımızın İçeriğini Etkileyen Faktörler
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Gebeliğin Hangi Döneminde Diş Tedavisi Yapılmamalıdır ? Gebeliğin Hangi Döneminde Diş Tedavisi Yapılmamalıdır ? Sağlık Video İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir ? İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir ?
Sağlık Video Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ? Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ? Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir? Grip Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]