Türkiye'nin En Gelişmiş Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Bursa'da Açılacak!

Türkiye'nin En Gelişmiş Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Bursa'da Açılacak!

Bursa Valisi Şahabettin Harput nisan ayının başlarında resmi açılışı planlanan Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hizmet binasında incelemelerde bulundu.

394 yatak kapasitesine sahip hastanede şimdiye kadar açılan sekiz servis faaliyete geçti. 52 yataklı doğum öncesi hastalarının bakımının yapılacağı servis, 68 yataklı süt çocuğu ve çocuk enfeksiyon servisi hazırlık aşamasında olup nisan ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

İl Sağlık Müdürü Özcan Akan ve Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Mehmet Karadağ’ın hazır bulunduğu inceleme sırasında hastalara ve hasta yakınlarına yakın ilgi gösteren Vali Harput vatandaşların sıkıntı ve isteklerini dinledi. Binanın eksikliklerinin giderilerek kısa bir zaman sonra resmi açılışının yapılacağını belirten Vali Harput“Uzun bir süreden beri inşası devam eden şevket yılmaz devlet hastanemizin bitişiğindeki bu ek hizmet binasında memnuniyetle, gururla gördük ki binanın inşasıyla beraber içinin her türlü tefrişi, donanımı aleti, personeli tam kadro ile tamamlanmış ve kısmen hizmet vermeye de başlamış.

Binanın henüz açılışı ile alakalı ufak bir eksiği var binanın her ne kadar içeriden yangın merdiveni olmakla beraber birde dışarıdan iki merdiven yapılması ile alakalı sonradan çıkan 2009 yönetmeliğine göre yeni bir yangın merdiveni talep edildi. Şimdi onun yapılması için kısa bir süre daha bu hastanemizin açılışını erteliyoruz. Ama belli dallarda hizmet vermeye başladı. Yine şevket yılmaz devlet hastanemiz ihtisas hastanesi olarak hizmet yapacak. Burası da kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi olarak hizmetler verecek” dedi.

Geçmiş zamanlarda yaşanan hastane yangınının tekrarlanmaması için yönetmeliğe uygun olarak çalışma yapıldığını belirten Vali Harput“Şu an itibari ile yaşanan talihsiz olaydan sonra bu hastanenin son yönetmeliklerde göz önüne alınarak Sağlık Bakanlığımız olması gerekenleri en ince ayrıntısına kadar düşünerek ona göre planladı. İnşaat’ta ona göre yapıldı. İçerideki hasta, çocuk ve ameliyat odaları ona göre düzenlendi ve Türkiye’nin en önde, en lüks, en üst düzeyde hastane neresi ise bu hastane o hastaneler ile yarışacak bir kaliteye kavuştu.

Biz şimdi hastanenin ufak tefek eksiklikleri ile alakalı bir durum değerlendirmesi yaptık. Birkaç doktor, hemşire, diğer ihtiyaçları ve açılışla alakalı bazı değerlendirmeler yaptık. inşallah önümüzdeki günlerde güzel bir törenle de resmi açılışını yapmayı düşünüyoruz. Bursa’mıza ve Türkiye’ye örnek bir hastane olacak herkese hayırlı olsun şeklinde belirtti.

13.01.2011 - 4121Siz de Görüşünüzü Yazın
Bu kısma sadece yorumlar yazılabilir.Soru sormak istiyorsanız buraya tıklayın.
Adınız Soyadınız:          Email Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Resim kontrol
İlgili Diğer Yazılar
Tüp Bebek Uygulamalarına Yasal Sınırlama Geliyor!
Tüp Bebek Uygulamalarına Yasal Sınırlama Geliyor!
Ateş Basmaları Doğal Yoldan Nasıl Kontrol Edilir?
Ateş Basmaları Doğal Yoldan Nasıl Kontrol Edilir?
Ağrı Kesiciler Hamilelik Döneminde Tehlikeli!
Ağrı Kesiciler Hamilelik Döneminde Tehlikeli!
Çikolata Kistleri Hiç Masum Değil!
Çikolata Kistleri Hiç Masum Değil!
Başarısız Tüp Bebek Tedavilerine Alternatif Yöntemler
Başarısız Tüp Bebek Tedavilerine Alternatif Yöntemler
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞFacebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİTüm HaberlerSağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİTüm Foto Galeriler
Cinsel  isteksizliğe yol açıyor
Cinsel isteksizliğe yol açıyor
Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor!
Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor!
Meme kanserinden korunmanın yolları
Meme kanserinden korunmanın yolları
Yeni sanal hastalık: FOMO
Yeni sanal hastalık: FOMO

SAĞLIK VİDEOLARITüm Videolar
Sağlık VideoKepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun ZamanKepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun ZamanSağlık VideoKatarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz GerekenlerKatarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık VideoHipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler!Hipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler!Sağlık VideoDiş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr