Fibromiyalji Soruları

Fibromiyalji Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Fibromiyalji Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Fibromiyalji Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Fibromiyalji Olma İhtimalim Nedir?

  Sayın hocam, aşağıdaki belirtiler 2-3 aydır bende var. Acaba fibromiyalji olma ihtimalim nedir? Daha önce yapılan testlerde kan değerlerim normal çıktı ama ben hep yorgunum, çok halsizim, bitkinim. Hiç bir şey beni mutlu etmiyor. Kol ve bacaklarımda uyuşma ve karıncalanma, boynumda gerilmeler var, ağrıyor. Kendimi bir işe veremiyorum, çok çabuk sinirleniyorum, sinir boşalması oluyor, kol ve bacaklarım tutmuyor. Aniden ve çok sık idrara çıkıyorum, çok fazla üşüyorum, yoğun ve şiddetli olmayan baş ağrılarım var, göğsüme birden sancı giriyor, çok çabuk üzülüyorum, isteksizim, çok fazla uyuyorum ama hala uykum var. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • Fibromiyalji İçin Nereye Başvurmam Gerekir?

  Merhabalar, fibromiyalji hakkında yazmış olduğunuz yazıda belirttiğiniz bütün rahatsızlıklar bende mevcut. Bu konuda hangi bölüme başvurmalıyım?

 • Vücudumu İstediğim Gibi Kontrol Edemiyorum, Sebebi Psikolojik Olabilir mi?

  Benim sırtım çok rahatsız. Kürek kemiğimde et gibi bir şey olduğunu hissediyorum. Kollarımı rahat bırakamıyorum, ani kendimi serbest bırakamıyorum. Sinirlenince geriliyorum kollarımı yere bırakamıyorum masaj yapınca hafif geçiyor. Donuyorum resmen uyuşuyorum. Sizce bu nedir tedavisi nasıl yapılır, psikolojik mi?

 • Fibromiyalji Sorunum için Hangi Bölüm Doktorlarına Başvurabilirim?

  Selam  Hocam Fibromiyaljı sorunumdan dolayı doktora gitmek istiyorum. Fakat vilayetimizde Romatizma Doktoru yok bunun yerine Fizik Doktoruna gitsem olurmu? Saygılarımla. Teşekkürler.

 • Fibromiyalji Sorunuyla 2. Kez Karşılaşıyorum, Ne Yapmalıyım?

  Sayın hocam bende fibromiyalji rahatsızlığı var.

  Şuanda ağrım mesane ve idrar yollarında yanma, kamışta ve makatda ağrılı yanma, testislere yakın bacak aralarında ağrı ve bazen idrara acele çıkma hissi, karında patlıcakmış gibi şişlik şeklinde seyretmekte. Aynı sorunları 2. kez yaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim..

  Saygılarımla. Teşekkürler.

 • Fibromiyalji Sorunum İçin Seleston Ampul Kullanabilir miyim?

  Sayın Hocam Fibromiyaljide 4,5,6 ayda bir Seleston ampul kullanıyorum bana iyi geliyor. Bunun herhangi bir mahsuru veya yan etkileri var mıdır? Cevabınız için şimdiden Teşekkürler.

 • Fibromiyalji'nin Nasıl Bir Tedavisi Vardır?

  Fibromiyaljinin tedavisi var mıdır? Ne önerirsiniz? Saygılarımla.

 • Bacaklarımda Ağrılar Var ve Atikliğim Kalmadı, Ne Yapmalıyım?

  Sayın Hocam 30 yaşında 170 cm boyunda, 78 kg bir bayım. Alkol ve sigaram yok, şeker ve kalp sorunu yok. Geçen sene beyinde kılcal damar tıkanması ve ayrıca beyin iltihabından dolayı bir müddet yattım. Gerekli kontrollerim oluyor. Şimdi daha iyiyim, ama son 6 aydır, adım atarken bacak baldırlarımda gerilme oluyor. Yürümekte zorlanıyorum, ayrıca eski atikliğim kalmadı, merdiven inerken zorlanıyorum, koşamıyorum. 50 - 55 yaşında insanlar top oynayıp koşarlarken ben çok üzülüyorum. Geçen gün 1 mt. yükseklikten atladım fakat dizlerimde yanma oluştu ve düştüm. Sabahları ilk adım attığım zaman ve gün içinde ayaklarımda, bacaklarımın baldır kısmında ağrı oluyor. Sanki bir şeyler ayaklarımı ve bacaklarımı engelliyor, tutuluyor. Zorla adım atıyor ve koşamıyorum. Birde bacaklarımda dikkatimi çeken otururken veya yatarken baldır kısımlarımda gözle görülen kıpırdanmalar oluyor. Bütün kan tahlillerim iyi çıktı. Dooppler ve EMG iyi çıktı. Ne yapmalıyım? İleriki günlerde daha kötü olur mu? Lütfen yardımcı olun.

 • Ağrılarımla İlgili Bir Teşhis Konamadı, Hangi Bölüme Gitmeliyim?

  Merhaba. İki sağ tarafta baş ve boyun ağrı ile başladı sonra tüm omurgada ağrı, baş, boyun sırt ve bazen tüm omurgamda ağrı hissediyorum. Ayrıca tüm vücutta damarlarım şişmiş, belirginleşmiş durumda. Damarlarımda huzurluk, iğne batmalar karıncalanmalar bir şey dolaşıyormuş gibi şikâyetler. Son zamanlar hafızamda sorunlar sanki birden bire hafızam gidiyormuş gibi hissediyorum. Ayrıca yorgunluk, iştahsızlık bazen mide bulantısı. Son bir kaç hafta dengede sorunlar başladı. İki sene önce beyim MR çekilmişti ve bir şey çıkmamıştı. Boyun MR boyunda düzleşme çıktı. Yani benim gittiğim doktorlar boyun düzleşmeden kaynaklanıyor diyorlar. Ben ise çok kötüyüm ve bu kadar şikâyetler boyundan kaynaklanabilir mi diye şüpheleniyorum? Hangi doktora gideceğimi de şaşırdım. Neyim var benim? Hangi doktora gitmeliyim?

 • Ellerim ve Ayaklarımdaki Şişmenin Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba benim ellerimde ve ayaklarımda şişme oluyor kimi zaman. bunun nedeni nedir?

 • Annemin Sırtı, Boynu, Omuzları, Kolları, Parmakları Uyuşuyor. Tahliller Normal Çıktı. Ne Yapmalıyız?

  Annemin; sırtı, boynu, omuzları, kolları parmaklarına kadar uyuşuyor.

  Fizik Tedavi bölümüne gittik, tahlil sonuçları; Romatoid Faktör: 7.31, Sedimantasyon: 26, Sensitif CRP: 6.2, MO#: 0.45, HGB: 13.5, EO#: 0.13, LY: %32.6, HCT: 43.4, RBC: 4.92, MCV: 88.2, Trigliserid: 162, LDL Kolesterol: 131.60, Kreatinin: 0.73, Kolesterol: 222, HDL Kolesterol: 58, Glukoz: 130, AST/GOT: 18, ALT/GPT: 17 çıktı.

  Sonuç nedir? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

 • Kalbimde Sürekli Çarpıntı Oluyor ve Hep Sersem Haldeyim. Nasıl Bir Tedaviye Başlamam Gerekir?

  Merhabalar, 22 yaşındayım 4-5 aydır kalbimde devamlı bir çarpıntı oluyor ve nabzım çok hızlı. Ellerimde ve vücudumda bazı zamanlar titreme oluyor, kulaklarımda özellikle geceleri uğultu oluyor. Vücudumdaki bütün kaslar gergin, özellikle boynumun arka tarafı. Devamlı sersem bir haldeyim sanki her an düşüp bayılacakmışım gibi. Sanki boğazımı bir şey tıkıyor, nefes alamıyormuşum gibi hissediyorum genelde. Geceleri uyuyamıyorum. Ne yapmam, nasıl bir tedaviye başlamam gerektiği hakkında bir bilgi verirseniz çok sevinirim. Bu yaşadıklarım yüzünden okul hayatım, sosyal hayatım neredeyse yok oldu. Şimdiden teşekkürler.

 • Fibromiyalji Hastasıyım, Nasıl Bir Tedavi Görmeliyim?

  Ben fibromiyalji hastasıyım, çok mağdur durumdayım. Tedavi olarak antidepresan kullandım. Hiç tedavi görmedim. Ne yapabilirim?

 • Başımın Sağ Tarafında 2 Yıl Önce Başlayan Ağrıları Artık Her Yerimde Hissediyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim iki senden önce hiç bir sağlık sorunum yoktu gayet sağlıklıydım. Ta ki sınav zamanında başımın sağ tarafından çeneye ve boyuna vuran bir ağrı başladı. O günden sonra bu ağrılar git gide artı, boynumda, sırtımda, kollarımda ve artık neredeyse tüm vücudumda hissediyorum. Şimdiye kadar birçok doktora gittim ama hepsi değişik şeyler söyledi. Kimisi, 'boyunda düzleşme ve fıtık başlangıcı', kimisi 'Fibromiyalji', kimisi 'yanlış duruş bozukluğundan dolayı kaslarda gerilmeden' dedi. Hep ağrı kesici, egzersiz verildi ve bu durumun pek ciddi olmadığını söylediler. Bu arada iki sene önce Boyun MR'ı çekildi ve 'düzleşme ve küçük bir fıtıktan' bahsedildi. En son üç ay önce kan, Sedimentasyon, hormon, B12, Glukoz, romatizma testleri yapıldı ama hepsi normal çıktı. Yalnız son zamanlar vücudumda özellikle kollarda damarlarımın çok belirginleşmesini fark ediyorum. Sanki şişmiş gibi. Aynı zamanda artık bacaklarımın üst kısmında dokunduğum zaman ellimde derinin altında sertlik gibi geliyor ve ağrı hissediyorum. Kollardaki damarlar mavi mavi, dal dal görünüyor. Sürekli vücudumda yanma, batma ve rahatsızlık verici ağrılar hissediyorum. Bazen durup dururken bir veya iki kulağım ısınıp kızarıyor. Sonra kendinden geçiyor. Bir kaç ay önce EKG çekildi ve o da normal çıktı. Sizce bunlar hepsi boyundaki sorunum ile ilgili olabilir mi yoksa başka bir hastalığım mı var? Artık doktora gitmekten bile korkuyorum ne olacaksa olsun umudumu yitirmek üzereyim.

 • Sol Göğsümde, Kaburgamda ve Kolumda Ağrı Var. Yorgunluktan Dolayı Olabilir mi?

  Merhaba, sol kaburgamın altında, sol göğsümde ve kolumda, yaklaşık 5 aydır geçmeyen bir ağrı var. Doktorlar, EKG, Eforlu EKG ve ultrasyon tahlilleri sonucunda, kalple alakalı problem olmadığını ifade ettiler. Fakat ağrı devam ediyor ve sol tarafımdaki ağrı bazen sırta, bazen midenin bir kısmına, bazen de kaburga kemiğiyle derinin arasına sıkışıyor. Bir süre önce aşırı derecede vücudumu yordum. Bundan kaynaklanan bir ağrı olabilir mi?

 • 8 Aydır Sağ Küreğimin Yanında Ağrı Var. Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

  Merhabalar, yaklaşık 8 aydır sağ küreğimin yan tarafında bir ağrı var. Ayrıca tek bir noktada ağrı var ve parmakla bastırıldığında sanki damarımmış gibi bir sertlik ve o sertlikten gelen ağrı, bastırınca çok şiddetli oluyor. Bu ağrı romatizma mı, kireçlenme mi, kulunç mu, yoksa başka bir hastalık belirtisi midir?

 • Sırtımdaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 37 yaşında ve 83 kiloyum. 13 yıl sigara içtim, 6 aydır bıraktım. 7 aydır sırtımda, sol kürek kemiğimin yanında bir ağrı var. Masajla geçti fakat 1 ay sonra sağ tarafta aynı ağrı meydana geldi. Kas gevşetici hap ve merhemler kulandım fayda etmedi. Bu aralar sol kolum ve serçe parmağıma sancılı ağrı geliyor, nefes alıp verirken herhangi bir ağrım veya tıkanmam yok. Sabah kalktığımda balgam oluyor ve gece uykudan önce ağzımda kuruma meydana geliyor. Bu belirtilerin sebebi ne olabilir?

 • Kulak Arkasında ve Boyundaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar, benim sorunum boynum. 3 yıldan beri gezmediğim doktor kalmadı. Ama tek yapılan şey sinir ilacı verilip gönderiliyorum. 2 yıldır Efexor kullanıyorum. İlk 6 ay faydası oldu ama sonra dozaj yükselse de hiç bir faydası olmadı. Kulak arkalarımda ve boynumda dayanılmaz ağrılar yaşıyorum. Arada kulaklarımdan sesler geliyor. Ne önerirsiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Sırtımdaki Ağrılar İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 1 haftadır sırtımda, yani omzumdan bir karış aşağıda ağrı var. Sabahları kalktığım zaman daha şiddetli oluyor. Ne yapmam gerekiyor?

 • Uyurken Ellerimde Uyuşma Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 31 yaşında bayanım. Sorunum boyun bölgemde ve sırtımda sürekli dayanılmaz ağrılar oluyor. Özellikle banyodan sonra ya da soğuk havada boynumda kasılma, baş ağrısı ve bazen de baş dönmesi ve ellerimde uyuşmalar ve kasılmalar oluyor. Özellikle uyurken ellerim çok uyuşuyor. Ne yapmam gerekiyor? Beni bilgilendirir misiniz?

 • Sürekli Halsizlik, Uyku ve Ağrı Sorunum Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben yaklaşık 1 yıldır sürekli halsizlik yaşıyorum, özellikle sabah uyandığımda artıyor. Sürekli uykum var ve kollarımda, bacaklarımda, sırtımda bir sızlama ve ağrı var. Ailemde dolaşım bozukluğu hastalığı yaygın. Herhangi bir ameliyat olmadım, tek hastalığım kronik farenjit. Vücudumu germeye çalışıyorum, o şekilde çok az da olsa rahatlıyorum. Ne yapmalıyım? Hangi branşa gitmeliyim?

 • Sürekli Baş Ağrısı, Halsizlik ve Yorgunluk Şikayetlerim Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba Hocam, Sürekli bir başağrısı şikayetim var. Uzun süreden beri böyle. Bazen bilgisayar başında çalışırken gözlerim kapanıyor, uyukluyorum, zor tutuyorum kendimi, daha sonra da başımın arka kısmında korkunç bir ağrı ve uğultu oluyor, işime konsantre olamıyorum, sesten çok rahatsız oluyorum ve kimseyle konuşmak istemiyorum. Genel olarak da halsizlik ve yorgunluk hissediyorum. Kaç saat uyursam uyuyayım hiç uyumamış gibi hissediyorum kendimi. Her sabah yorgun uyanıyorum. Önerilerinizi ve tavsiyelerini bekliyorum. Teşekürler

 • Kemik Ağrısı, Halsizlik ve Yorgunluk İçin Hangi Bölüme Gitmeliyim?

  İyi günler. Sürekli kemik ağrısı ve halsizliğim, aşırı derecede yorgunluğum var. Nedenleri için hangi doktora gitmem veya da ne gibi tahliller yaptırmam gerekli? Teşekkür ederim.

 • Sabahları Çok Yorgun Kalkıyorum. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, benim sorunum erken de yatsam, geç te yatsam bir türlü erken kalkamamam. Uyudukça uyuyacağım geliyor. Uyandığımda ise hiçbir zaman dinlenmiş bir şekilde kalkamıyorum, sanki bütün gün ağır yük taşımış gibi yorgun kalkıyorum. Bir de yakın zamanda yaşadığım ve söylediğim şeyleri hatırlayamıyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Omuzlarımdaki ve Kollarımdaki Ağrının Sebebi Bulunamıyor, Ne Yapmam Lazım?

  Merhaba benim 98 yılından beri omuzlarımda, kollarımda bir ağrı var. Doktora gidiyorum bunun ne olduğunu bilmiyorlar. Alınan kanda ve röntgenlerde hiç bir şey bulamadılar. Ağrılar özellikle geceleri başlıyor ve soğuk, yağmurlu havalarda aşırı derecede ağrı, ateşleme ve ter yapıyor. Buda beni rahatsız ediyor. Uykusuzluk ve sinir hayatımı çekilmez hale getiriyor. Cevap için teşekkürler. Sevgi dileklerimle.

 • Ağrılarım Her Gün Vücudumun Değişik Yerlerinde Geziyor, Ne Yapmalıyım?

  İyi günler vücudum da her gün değişik yerlerin de ağrılarım oluyor. Daha çok sırt ve bacak kısımların da sürekli geziyor. Doktora gittiğimde kanda romatizma olduğunu söyledi. Kontrole gittim de öle bir şeyin olmağını söylediler ama ağrılarım devam ediyor. Sizce bu ne olabilir, ne yapmam gerekiyor?

 • Depresyona Bağlı Ağrı Çekiyorum. Ne Yapmalıyım?

  5 yıldır depresyona bağlı ağrı çekiyorum. Ağrım sürekli başımda, boynumda, sırtımda ve göğsümde oluyor. Bir servet harcadım, çare bulamadım. 46 yaşındayım ve müteahhitlik yapmaktayım. Ne tavsiye edersiniz?

 • Sersemlik ve Göz Kararması Şikayetlerim İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Merhabalar, ben 32 yaşındayım. Yaklaşık 2 haftada bir başımda sersemlik ve göz kararmam oluyor. Daha doğrusu aniden başıma bir şey oluyor sanki, o an başıma bir şimşek çakıyor ve yine o an gözlerim kararıyor, ayağımın altından yer kayıyor gibi oluyor, dengemi kaybediyorum, deprem oldu zannediyorum. Bu yaklaşık 10 saniye falan sürüyor, daha sonra da 2 saat kadar başımda bir sersemlik oluyor ve halsiz oluyorum. Genelde tansiyonu düşük bir insanım. İkiz çocuklarım var ve çok yoruluyorum. Boynuma masaj yaptığımda da hafif başım dönüyor. 2 yıl evvel de fibromiyalji teşhisi konulmuştu bana, her tarafım ağrıyordu ama şu an öyle bir sorunum yok. Sizce ne yapmalıyım? Hangi doktora gitmeliyim? Teşekkürler.

 • Sabah Kalkınca Başımın Arkası Ağrıyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, sabah yataktan kalkınca kafamın arkası ağrıyor. Çekilen filmde bir şey çıkmadı. Ne yapmam gerekir?

 • Bütün Eklem Yerlerim Ağrıyor. Problemim Ne Olabilir?

  Sayın doktor, vücudumun hemen bütün eklem yerleri ağrımakta, yoğun olarak omuzlarım, dirseklerim, parmak eklemleri ağrımakta ve ellerim şişmekte. Problemim ne olabilir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Ağrılarımın Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler hocam, bende aşırı derecede yorgunluk ve bitkinlik var. Kendimde değilim ve bütün vücudumda ağrılar var. Baş ağrılarım çok oluyor, hareket edecek istek veya gücüm olmuyor. Acaba bu şikayetimin nedeni nedir, ne yapmalıyım, nereye gitmeliyim? Bana yardımcı olabilir misiniz?

 • Sırtımdaki Ağrının Sebebi Bulunamadı. Bunun İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 22 yaşında bir bayanım. Yaklaşık 4,5 yıldır kürek kemiğimin sol tarafında çok şiddetli ağrılarım oluyor. Bu ağrı kalbimi bile etkiliyor. Birçok doktora başvurdum ama pek iç açıcı cevaplar bulamadım. Tam olarak tanı konulmadığı için huzursuzum. Ne yapmalıyım bilemiyorum. Ayrıca doktor ağrı yapan bölgemde küçük kitleler olduğunu söyledi fakat buna el ile dokunarak karar verdi. Bazen ben de hissediyorum ama emin olamıyorum. Bu durumda ne yapmalıyım?

 • Herşeyi Denedim Ama Baş Ağrılarımdan Kurtulamadım. Ne Yapabilirim?

  Sayın hocam, çok ileri düzeyde fibromiyalji ve aurasız migren dolayısıyla inanılmayacak kadar yüksek baş ağrılarım var. 1 yıldır tedavi görüyorum ama henüz bir arpa boyu kadar yol gidemedik. Enjeksiyon, botox, kortizon, laroksil gibi uygulanabilecek her türlü tedavi yöntemi denendi ama hiçbir faydası olmadı. Çaresizlikten ve baş ağrılarımdan çok ama çok sıkıldım. Siz ne türlü bir yöntem önerirsiniz? Saygılarımla.

 • Kulunç Ağrısına Ne İyi Gelir?

  Kulunç ağrısına ne iyi gelir?

 • Fibromyalji de Ağrılara Kalıcı Bir Çözüm Bulunabilir mi?

  4 yıldır fibromyalji hastasıyım. Kollarımda ağrılarım daha çok. Bu hastalığın ömür boyu süreceğini söylediler. Ağrılara kalıcı çözüm bulunabilir mi?

 • 4 Yıldır Fibromyalji Hastasıyım, Kesin Bir Tedavisi Var mı?

  4 yıldır fibromyalji hastasıyım. Kollarımda ağrılarım fazla oluyor. Yük taşıyamıyorum enjeksiyon ve anti depresyon ilaçları kullandım. Ömür boyu süreceğini söylediler. Hastalığımın kesin sonucu var mı?

 • Sırtımda ve Boynumda Sürekli Ağrılar Var, Ne Yapabilirim?

  İyi günler benim sorunum sırtımda ve boynumda devamlı ağrı oluşuyor. Devamlı boynumu sağa sola hızlı çeviriyorum kütür kütür ses geliyor. Biraz rahatlıyorum ama tekrar ağrıyor.

 • Fibromiyalji İçin Neler Yapmamı Önerirsiniz?

  1999 yılından beri dizlerimde ve ayak bileklerimde ağrılarım var. Çeşitli doktorlara gittim. Fibromiyalji teşhisi koydular. Şimdi ise 2 aydır belimde ve kalçamda şiddetli ağrılarım var. Fizik tedavi aldım ama 3 günün sonunda beni yatağa yatıracak kadar ağrılarım arttı. MR çektirmemi istediler ancak kapalı ve dar alan fobim var. Kas gevşetici ilaçlar alıyorum ama faydası olmuyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevineceğim. Teşekkürler. Bu arada yaşım 53.

 • Sabahları Kalkınca Sırtım Ağrıyor, Neden Olabilir?

  Sabahları kalkınca sırtım ağrıyor, neden olabilir?

 • Sinirlenince Başım Ağrıyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Sinirlenince kafama ağrı giriyor, sabahları ayaklarım tutmuyor, her yerim ağrıyor. Ne yapabilirim?

 • Dizlerimde, Omuz ve Kalçamda Ağrı ve Yanmalar Oluyor. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 31 yaşında bir bayanım. 2 yıldır kas ağrısı, belimde fıtık ve boyun düzleşmesi şikayetlerim var. Boyundan fizik tedavi gördüm. Fakat bu sene aşırı derecede diz kapaklarımda, bazen omuz ve kalçamda ağrılar var. Kalçamda yanma oluyor ve bazen topuğuma kadar vuruyor. Hareketlerim git gide yavaşladı. Kas gevşetici Sirdalud etki göstermiyor. Ayrıca Efexor kullanıyorum. Ne yapmalıyım? Hangi branş doktoruna gitmeliyim? Romatizma olabilir mi?

 • Göğsüme Doğru Yayılan Kronik Bir Ağrım Var. Sebebi Ne Olabilir, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, sol kürek altından başlayıp, koltuk altından göğüse doğru yayılan kronik bir ağrım var. Gereken bütün tahlilleri (EKG, eforlu grafık, holter, vb.) yaptırdım. Kalple ilgili bir sorun yok, kolesterolüm yüksek. Ayrıca başımda ağrılar oluyor, önce bir noktada başlıyor, bir kaç saniye sonra başka bir noktaya geçiyor ve çok sık oluyor. Buna da bir teşhis konulamadı. Sebebi ne olabilir? Ne yapmam gerekiyor?

 • Diz ve Ayaklarımda Ağrılar Var. Ayrıca Sürekli Aşırı Uykum Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 30 yaşındayım ve vücudumda, özellikle dizlerimde ve ayaklarımda devamlı ağrılar oluyor. Gece ve gündüz aşırı uykum oluyor, eve geldiğim an uyuyorum, sabahları da uyanamıyorum, işe hep geç gidiyorum. Bazen omuzlarımda uyuşma hissediyorum. Neşemi ve keyfimi kaybettim. Bu problemim için hangi bölüme gitmem gerekiyor?

 • Fibromyalji de Akupunktur Tedavisi Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

  39 yaşında bir bayanım. 4 ay önce fibromyalji teşhisi konulan bir rahatsızlığım var. Bu hastalıkta akupunktur tedavisinin yerini ve hastanenizde bu işlemin uzman doktorlarca mı yoksa asistanlar tarafından mı yapıldığını öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

 • Bayılma Hissi Psikolojik Olabilir mi?

  Merhaba, sürekli başım dönecek ve bayılacak hissi yaşıyorum. Normalde baş dönmem yok, sadece hissi var. Tansiyonum 12-8. Doktor psikolojik olduğunu söyledi. Bir de size danışmak istedim, panik atak olabilir mi?

 • Omuz ve Boyun Ağrısı Çekiyorum. Nasıl Bir Tedavi Önerirsiniz?

  Merhaba, bende yaklaşık 3 yıldır beyaz romatizma denen bir hastalık var. Özellikle mart ayında başlıyor. Omuz ve boyun ağrısı çekiyorum. Fizik tedavi oldum ve iyi geldi. Fakat bu ağrılar gece tekrar ediyor, sabah tutukluk yapıyor. Ayrıca röntgende, omuzda ve boyunda kireçlenme çıktı. Ne yapabilirim? Nasıl bir tedavi önerirsiniz?

 • Fibromiyalji Hastalığı’nda Nöroterapinin Etkinliği Var mıdır?

  Merhaba, Fibromiyalji hastalığında nöroterapinin etkinliği var mıdır? Diğer belirtiler olsa da, yaygın ağrı olmayışı, fibromiyaljiye işaret eder mi?

 • Kemiklerimdeki Ağrıyı Bir Türlü Dindiremediler, Siz Ne Önerirsiniz?

  Kürek kemikleri altında ağrı var ve bu ağrı kollara yayılıyor. Çok doktora gittim bana kas sendromu dediler ama bu ağrıyı dindiremediler, rahatlık hissi veremediler. Ne yapmak gerekir bu ağrılardan kurtulmak için hocam?

 • Kemiklerimdeki Ağrıyı Bir Türlü Dindiremediler, Siz Ne Önerirsiniz?

  Kürek kemikleri altında ağrı var ve bu ağrı kollara yayılıyor. Çok doktora gittim bana kas sendromu dediler ama bu ağrıyı dindiremediler, rahatlık hissi veremediler. Ne yapmak gerekir bu ağrılardan kurtulmak için hocam?

 • Sırt Ağrım İçin Fizik Tedavinin de Bir Faydasını Göremiyorum, Ne Yapmalıyım?

  Sırtım çok ağrıyor. Fizik tedaviye de gidiyorum ama hiç faydası yok. Ne yapmak gerekiyor?

 • Ağrılarımla İlgili Bana Ne Önerebilirsiniz, Psikolojik Nedenlerden Kaynaklanıyor Olabilir mi?

  Benim sorunum birkaç tane, öncelikle boynumda yanma ve baş dönmesi hissi oluyor ve bacaklarımda halsizlik yapıyor. Son bir yıldır da vücudumda sırtımda ağrı oluyor, göğsümde rahatsızlık hissi oluyor ve vücudumda çok gaz oluyor, birkaç defa dâhiliye ye muayene oldum psikolojik olduğunu söylediler. Sanırım problemlerimin çoğu psikolojik. Bir de benim kalp takıntım var sanki bu rahatsızlıklarım kalple ilgiliymiş gibi kafamda hep kurgu oluşuyor sizce problemim ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Fibromiyalji Tanısını Hiç Bir Test Yapmadan Koydular, İlaçları Kullanmam Doğru mu?

  Kalbimden başlayıp sırtıma, koluma ve boynuma sıçrayan ağrılar mevcut. Eko, kan tahlilleri, akciğer filmi vs. tetkiklerim temiz çıktı. Romatoloji servisinde miyalji teşhisi konuldu. Fakat bu teşhis konmadan önce hiçbir tetkik istenilmedi. Verilen ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçları kullanmadım. Çünkü teşhisten emin olamadım. Stresli bir hayatım var şu aralar. Bir de geçtiğimiz kış soğuk bir ortamda çalıştım. Sizce ne yapabilirim? Teşekkürler.

 • Göğüs Ağrımın ve Ritim Bozukluğumun Psikiyatrik Tedaviyle Geçmesi Mümkün mü?

  Merhaba, göğsümün sağ alt kısmında yaklaşık 10 yıldır yanma ve acıma şeklinde ağrılar oluyor. 10 yıl önce ultrasonla bakıldığında organlarımın normal olduğu söylenmişti. Sinir uçlarının aşırı yıpranmasından dolayı şeker hastalığına yatkın olabileceğim söylendi. Bundan 1 yıl önce ritim bozukluğundan dolayı EKO, EKG ve Efor Testleri sonucu kalbimde rahatsızlık olmadığı ve panik atak olabileceğim söylendi. Psikiyatri bölümüne başvurdum ve yaklaşık 1 yıldır Efexor kullanıyorum. Şikayetlerimde hafifleme oldu fakat geçmedi. Bu psikiyatrik tedavi uygulanarak sonuç alınabilecek bir rahatsızlık mı?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]