6 aydan buyuk bebeklerin emzirme duzeni nasil olmali Soruları

6 Aydan Buyuk Bebeklerin Emzirme Duzeni Nasil Olmali Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve 6 Aydan Buyuk Bebeklerin Emzirme Duzeni Nasil Olmali Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. 6 Aydan Buyuk Bebeklerin Emzirme Duzeni Nasi

 • 8 Aydır Kendimde Değilim. Ne Yapmalıyım?

  Selam, ben 18 yaşındayım, bana ne olur yardım edin. Ben 8 aydır kendimi bilmiyorum, ne yaptığımın farkında değilim, tam 8 aydan fazla oluyor. Bendeki rahatsızlıklar aşırı baş ağrısı, titreme, sarhoş gibi olmam, unutkanlık, aklıma ölüm gibi, intihar gibi şeyler gelmesi, kalbim gibi her tarafımda atma olması, içimde her zaman bir korku var, birşey olacakmış gibi. Hocam ne olur bana yardım edin.

 • 5 Yıllık İlişkim Bitti, Çok Kötüyüm. Ne Yapmalıyım?

  Hocam merhaba, 1 aydan beridir hayattan kopuk bir haldeyim. 5 yıllık bir ilişkim vardı ve tam karar almış evlenmek üzereyken annesinin ve ablasının dolduruşuna gelerek beni sildi attı. Ayrılmadan 1 hafta önce bile bana sarılıp ağlayan, bırakma beni deyip bana yalvaran Pelin gitti hocam. Öyle bir haldeydik ki bütün hayallerimiz birbirimiz üstüneydi, başka hiçbir şey ve başka birini düşünmüyoduk bile. Nasıl değişir insan böyle? Çok kötüyüm hocam, onca yaşanan şeyler sadece 1 telefonla silindi, yanıma bile gelip benimle konuşmadı. Evlenmeyi çok istiyodu, ben de kararımı açıkladım, tamam dedim. Tanışmak için aileler birbirine gidip geldi, ortada beğenilmeyecek hiçbi şey yoktu. Annesi beni sevmişti. Ne sigaram, ne alkolüm var hocam, kendini bilen bir çevrem var. Her konuda hiçbir yanlışım olmadı bugüne kadar. Ben Diyarbakır gibi bir ortamda büyüdüm. Maddi manevi herşeye rağmen, sadece normal insanlar gibi hayatımızı sürdürüyorduk. Ben buyum, ailemden böyle gördüm ve bu insan bana bir bahane uydurmadan çekti gitti hocam. Kendime birşey yapacam diye korkuyorum. Bana Redepra diye bir ilaç verdiler, kullanmadım hocam. Dengem bozuldu, yemekten de kesildim. 1 ayda 10 kilo gitti hocam. Ne yapacağım?

 • Kızım Bazen Donup Kalıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, benim 3 kızım var. Ortanca kızım 8 yaşında. 5 ya da 6 aydan fazladır arada donup öylece kalıyor. Ben önce bunun numaradan veya dikkat çekmek için olduğunu düşünmüştüm, fakat hiç olmadık yerlerde bile aniden kalıyor, mesala karşıdan karşıya geçerken, tam otobüse binerken, oyun oynarken. Kafam çok karışık, bana yardımcı olursanız sevinirim. Ne yapmam lazım?

 • Kireçlenmeyi Durdurucu Bir Önlem Var mıdır?

  2-3 aydan beri dizlerimde ve diz kapağın alt kısmında ağrılarım oluyor. Merdiven çıkıp inerken, hatta gece yatarken bile ağrı hissediyorum. Ben spor yapan bir kişiyim, yani günde 2 kilomerte koşuyordum fakat şimdi yani 3 aydan beri yürümeyi de yapamıyorum. Bana dizlerimde kireçlenme olduğunu ve çaresi olmadığını söylediler. Kireçlenmeyi durdurucu bir önlem yok mudur? Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 • İlacı Kestikten Ne Kadar Sonra Diz Tedavisine Başlanabilir?

  Merhaba, annem 2 sene önce sol bacakta damar tıkanıklığı yaşadı ve o günden beri Comadin kullanıyor. Gittiği bir doktor, çekilen dopler sonucuna göre artık Comadini kesebileceğini söyledi. 5 aydan sonra başka bir doktor çeyrek içmesini önerdi. İçmeye başladıktan hemen sonra sol dizinde şiddetli ağrılar başladı. Ortopediye gittiğimizde, doktor dizinin su toplamış olduğunu, Comadin kullandığı için bir tedavi uygulayamayacağını söyledi. Comadini kestikten ne kadar süre sonra diz tedavisine başlayabilir? Teşekkürler.

 • Gastrit ve Kabızlık Şikayetlerim Var. Ne Yapmalıyım?

  8 aydan önce gastrit ve kabızlık vardı. Sonra mide ilacı kullandım, kabızlık ve yanma geçti. Bayram haftası boyunca ve şimdi de karnımda şişkinlik var ve öncesinde midemde yanma vardı. Karnımın acıktığını da hissetmiyorum. 79 kilo ve 175 cm boyum.

 • Adet Düzensizliğim İçin İlaç Kullandım Fakat Düzelmedi. Problem Ne Olabilir?

  Ben 26 yaşındayım. Adetlerim bekarken de evlendikten sonra da düzenliydi. Mart 2010’dan beri çocuk düşündüğümüz için korunmuyoruz. O aydan itibaren adetlerim hep gecikmeye başladı. Doktora gittim, bir problem olmadığını söyledi. Cyclo Progynova diye bir ilaç verdi, 2 ay kullandım. İlaç kullanırken 28 günde bir adet oldum daha sonraki ay 39 gün sonra adet oldum. Bu ay 34 gün sonra oldum. İlk günler çok az geliyordu, 1 hafta sonra kesileceğine daha çok arttı ve hala devam ediyor. Problem ne olabilir?

 • İdrar Torbası Yeri ve Kasıklarım Ağrıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  3 aydan beri sidik torbası olan bölümümde ağrılarım var. Şimdi kasıklarıma da ağrımaya başladı. Yatarken ve kalkarken küçük hareketlerde canım yanıyor. Ne yapmalıyım?

 • Oğlum 4 Yaşında ve Çok Hırçın. Bu Bir Geçiş Dönemi midir?

  Merhaba 4 yaşında bir oğlum var. 3 ay önce işten ayrıldım. Çalıştığım zamanlarda çocuğuma babaannesi bakıyordu. Son bir aydan beri oğlumun hareketleri çok değişti. Çok hırçın, oyuncaklarıyla değil de evdeki diğer eşyalarla (uzaktan kumanda, araba kumandası, cep telefonu, tornavida, makas) oynamayı seviyor. Sadece televizyonda sevdiği çizgi filmleri seyrederken sakin duruyor. Diğer zamanlarda hep hareketli, hiç yerinde durmuyor. İstediği bir şey olmadığı zaman çığlık atıyor, vuruyor. Söylediğim hiç bir şeyi anlamak istemiyor. İstedikleri olmadığı zaman olana kadar ısrar ediyor. Babaannesiyle kaldığı zamanlarda babaannesi her istediğini yapıyordu, bundan kaynaklanabilir mi? Bu bir geçiş dönemi midir?

 • Bebeklerde Bıngıldağın 6 Aydan Önce Kapanması Nasıl Sorunlara Yol Açar?

  Bebeklerde bıngıldağın 6 aydan önce kapanması nasıl sorunlara yol açar? Teşekkürler.

 • Kulağımda Uğultu Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, kulağımda 5 aydan beri uğultu şeklinde ses oluyor. Gece yattıktan sonra daha çok rahatsız ediyor. Nöroloji doktoru, kulakla alakalı bir şey olmadığını söyledi. Ne yapmalıyım?

 • Korunmadığımız Halde Hamile Kalamıyorum, Sebebi Ne Olabilir?

  35 yaşındayım, 8 yaşında bir çocuğum var, ikinciyi düşünüyoruz fakat 6 aydan beri korunmadığımız halde hamile kalamadım. Adetlerim düzenli, sebebi ne olabilir? Ayrıntılı bilgi verirseniz memnun olurum.

 • 5 Aydır Belimde Sabahları Fazla Olan Bir Ağrım Var, Sebebi Ne Olabilir?

  Belimde 5 aydan beri hafif bir ağrı var. Sabahları ağrım fazla ama gün ortasında fazla ağrım olmuyor. Bunun nedeni ne olabilir? İlginiz için teşekkürler.

 • Ara Kanamalarım Oluyor, İlaç Tedavisine Ne Kadar Devam Etmeliyim?

  İyi günler, ben 33 yaşındayım ve bekârım. Yaklaşık 3 yıldan beri sürekli ara kanamalarım oluyor. Geçen yıl doktora gittim, 25mm çapında Follikül Kistim olduğunu ve Oral Kontraseptif kullanmam gerektiğini söyledi. 6 ay kullandıktan sonra hap kullanmayı bıraktım aynı şikâyetlerim yeniden başladı. Tekrar hap kullanmaya başladım, 2 aydan beri kullanıyorum. Bu hapı kaç ay kullanmam gerekiyor?

 • 2 Kez Düşük Yaptım. Tekrarlamaması İçin Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  Merhaba doktor hanım, ben 23 yaşındayım, 4 senelik evliyim ve 2 kez düşük yaptım. İlki 2,5 aylıkken kanamalı düşük oldu, ikincisi ise 3 aylıkken ağrısız sızısız karnımda öldü. 2. aydan sonra gelişmemiş, sadece kesesi 3 aylık bebek kadar gelişmiş. Eşimle bir bebeğimiz olsun çok istiyoruz ama korkuyoruz tekrarlanacak diye. Sizce ne yapmamız gerekiyor? Sosyal güvencemiz de yok, doktora gidemedik ve test yaptırmadık. Size çok gelmek istiyoruz, herkes sizden bahsediyor. Lütfen cevapsız bırakmayın bizi.

 • Sol Kolumda, Sırtımda, Kalp Bölgemde Sürekli Ağrım Var, Bana Ne Önerebilirsiniz?

  Sosyal güvencem ve maddi durumum olmadığı için rahatsızlığımla ilgili hiç doktora gitmedim. Sol kolumda, sırtımda kalp bölgemde sürekli ağrım var. Bazen çok şiddetli oluyor kolumu oynatamıyorum nerdeyse. 1,5 yıldır balgam da var. 1,5 yaşında 1 kızım var hamileliğimde baya stresli geçmişti bebek karnımda büyümüyordu. Şeker hastalığına da yakalandım hamilelikte. Bana ne tavsiye edersiniz ne yapabilirim? Yeşil kart için başvurdum birkaç aydan önce çıkmaz dediler. Kas gevşetici ağrı kesici alıyorum ağrılarım dinmiyor. Şimdiden teşekkür ederim.

 • 4 Aylık Çocuğumuza Tatlı şeyler Vermemiz Zararlı mıdır?

  3 aylık kız çocuğumuz var. 4. Aydan gün aldı. Bazen emziğini reçel veya tatlı türü şeylere batırıp veriyoruz acaba bu reçel türü şeylerin bebeğe zararı var mıdır? Bir arkadaşımızın eşi tatlı şeylerin bebeğe verilmesi halinde ciğerlerine zararı olduğunu söyledi. Bu konuda bize bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

 • Hamile Kalmak İçin Nasıl Bir Tedavi Olmalıyım?

  25 yaşındayım bir çocuk annesiyim çocugum 5 yaşında ve ikinci çocuk düşünüyorum. Ama adet düzensizligim var. 13 aydan bu yana korunmuyoruz 8 ay tedavi gördüm bir sonuç alamadım. Doktorlar hiçbir sorun olmadığını söyledi. Şimdi ne yapmamı tavsiye edersiniz?

 • Bebeklere Tatlı Yiyecekler Vermek Zararlı mıdır?

  3 aylık kız çocuğumuz var. 4. aydan gün aldı. Bazen emziğini reçel veya tatlı türü şeylere batırıp veriyoruz acaba bu reçel türü şeylerin bebeğe zararı var mıdır? Bir arkadaşımızın eşi tatlı şeylerin bebeğe verilmesi halinde ciğerlerine zararı olduğunu söyledi. Bu konuda bize bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Genzimden Akan Sıvıdan ve Kokusundan Şikâyetçiyim, Bundan Nasıl Kurtulabilirim?

  Ben yaklaşık 2 yıldır boğazımda balgamla uyanıyorum. Temizleme ihtiyacı duyuyorum doğal olarak ama bunu yaparken boğazımı çok zorlamam gerekiyor bu yüzden boğazımda bir süre ağrı hissediyorum. Yaklaşık 3 aydan beride yattığımda özellikle yan yattığımda genzimden akan bir sıvı hissediyorum. Bu başladığından beride sürekli boğazım tıkalı sürekli temizlemem gerekiyor ama bunu sürekli yapamıyorum. Öksürdüğümde de çıkmıyor, çıksa bile tam olarak temizlenmiyor. Şimdi ise 2-3 hafta oldu genizden sıvı geldiğinde (şimdi azaldı, ilk başladığında çok sık oluyordu) çok pis bir koku duyuyorum. Bunu sadece ben duyuyorum başka kimse hissetmiyor ama beni çok rahatsız ediyor. Her şeyi geçtim kokuya dayanamıyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Çok mutsuzum.

 • Karnımda Sürekli Şişlik Oluyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  İyi günler hocam, yaklaşık 1 aydan beri karnımda şişlik oluşuyor ve bu da karın ağrısı yapıyor. Şişlik bir türlü inmiyor ve beni çok rahatsız ediyor. Doktora gittim, tiroidlerime baktı ve temiz çıktı. Ama hala şişlikten kurtulamadım. Yediklerime dikkat ediyorum ama hep aynı. Artık psikolojim bozuldu. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • 8. Ayından Sonra Bebeğime İnek Sütü Vermem Doğru mudur?

  Merhaba 10 aylık bir bebeğim var. Anne sütü almaya devam ediyor, 8. Aydan sonra ek gıdalara başladık. 1 haftadan beri yatmadan önce günlük inek sütü ile muhallebi yapıyorum artık geceleri anne sütü yetmediği için gece uyandığında ek besin vermem gerekiyor. Sorularım;

  • Muhallebisinde inek sütü kullanmamın bir sakıncası var mıdır?
  • Bebeğim 3-4 gündür kabız. Günlük besininde bol meyve ve sebze mevcut, akşam verdiğim muhallebi kabızlık yapıyor olabilir mi?
  • Gece uyandığında anne sütüne ilave olarak neyle beslemem doğru olur? Teşekkür ederim saygılarımla.

 • Oğlumun ASO Değeri Yüksek Çıktı, Bu Durup Kalp Kapağına Zarar Verir mi?

  Merhaba oğlum 15 yaşında 5 ay önce ASO’su 1200 çıktı. Ayda bir deposilin kullanıyor 6.aydan sonra tekrar test yaptırmak gerekir mi? Ayaklarında ağrılar var birde b12 düzeyi düşük. Bu durum kalp kapağına zarar verir mi?

 • Akciğerimde 2 Adet Nodül Çıktı. Büyüme Durumu Nedir?

  Merhaba, 2-3 aydan beri kuru öksürük var. İlk zamanlar soğuk algınlığı zannettim, ilaç kullanmaya başladım, geçmedi. Film sonucu, sol alt tarafta iki tane beyaz bir şey göründü. İlaçlı tomografi raporunda ise, sol akciğer postaribazal kesiminde 1,5 ve 1 cm çapında 2 adet nodüler imaj mevcuttur, yazıyordu. Doktor 6 ay sonra tekrar tomografi çekileceğini ve takip edileceğini söyledi. Büyürse ya da engellenemezse diye korkuyorum. Bu konuda bilgi verir misiniz?

 • Nefes Darlığımın Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba Doktor Bey. 1 aydan beri boğazımda dolgunluk hissi bir kitle varmışçasına rahatsızlık ve nefes darlığı, yutkunma zorluğu, kalpte çarpıntı, vucutta titreme, genzimde yanma ve öksürecekmişim gibi devamlı gıcık hissi ve boğazımda dışarı atılamayan yabancı bir madde hissi, hafif baş dönmesi ve kulağımda tıkanma, birlikte seyreden geğirme var. 3-4 gün arayla devamlı tekrar ediyor. Doktora gittim kan tahlili yaptı boğazıma bakıldı ama bir şey yok dediler. Guatr tahlillerimde de bir şey çıkmadı. Ama ben her kriz geldiğinde nefesim kesilip ölecekmişim gibi oluyorum korkuyorum nefes darlığından kriz gelince 2 gün sürüyor, yalnız uyuyunca rahatlıyorum. Cevaplarınızı bekliyorum çok teşekkürler.

 • Bulanık Görüyorum ve Gözlerim Kararıyor, Neden Olabilir?

  Sayın Hocam, 30 yaşında bir bayım. Yaklaşık 3 aydan beri gözlerimden rahatsızım. Her gün, gün içerisinde gözlerim kısa süreli bulanık görüyor ve kararmalar oluyor. Ama başım dönmüyor. Gözlerimde ağrı oluyor. Sağ ve sola çevirirken de ağrı oluyor. Gözlerimin üzerine elimle sıkıca bastırdığım zaman geçiyor. Lütfen bana yardım edin.

 • Diyabet Hastası Annemin Boynunun Sol Tarafında Nohut Tanesi Kadar Şişlik Var, Ne Yapmalıyız?

  Annemin 3-4 aydan beri sol boynunun Üst Juguler bölgesinde 1-1,5 cm çapında, içi sert, nohut gibi ve ağrısız bir şişlik var. Annem onu, sivilce gibi sıkmış, deri kızarmış ve geçmiyor. Baticon Losyonla siliyoruz. Yara, büyüme ya da küçülme yok, bunun dışında annemin herhangi bir şikayeti yok (kilo kaybı, iştahsızlık, kaşıntı, ateş, terleme, halsizlik gibi). Bu arada annem; 61 yaşında ve diyabet hastası. Geçmediği için çok endişeliyiz, korkuyoruz, ne yapmamız, nereye gitmemiz gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 • Şeker Hastası Annemin Boynunun Sol Tarafında Nohut Tanesi Kadar Şişlik Var, Ne Yapmalıyız?

  Annemin 3-4 aydan beri sol boynunun Üst Juguler bölgesinde 1-1,5 cm çapında, içi sert, nohut gibi ve ağrısız bir şişlik var. Annem onu, sivilce gibi sıkmış, deri kızarmış ve geçmiyor. Baticon Losyonla siliyoruz. Yara, büyüme ya da küçülme yok, bunun dışında annemin herhangi bir şikayeti yok (kilo kaybı, iştahsızlık, kaşıntı, ateş, terleme, halsizlik gibi). Bu arada annem; 61 yaşında ve şeker hastası. Geçmediği için çok endişeliyiz, korkuyoruz, ne yapmamız, nereye gitmemiz gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 • Guatr İlaçları, Aşırı Adet Kanamasına Neden Olur mu?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım ve bekarım. 1 aydan beri regl oluyorum ve şu anda da devam ediyor. Aşırı derecede kanamam oluyor. Bir de guatr tedavisi görüyorum ve onun ilaçlarını kullanıyorum. Acaba onun etkisi var mıdır? Bu konuda ne yapmam gerekir?

 • Geniz Akıntısı ve Balgamdan Gece Yatamaz Hale Geldim. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim yaklaşık 6 aydan beri devam eden Geniz Akıntısı şikayetim var. Gırtlağımın üzerinde sanki bir mukus tabakası var, sanki balgam var ama atamıyorum, yutkunuyorum gitmiyor. 2 kez doktora gittim, çeşitli antibiyotikler verdiler. Sprey olarak; Nasonex, toz içecek olarak; Asetil Sistein kullandım ancak hiçbiri geçirmedi. Hatta son antibiyotik tedavisinden sonra daha da rahatsız olmaya başladım. Tuzlu su tedavisi uyguladım. Burundan tuzlu su çekip genizden attım. Ama bu en fazla 4-5 saatlik bir rahatlık sağlıyor sonrasında yeniden başlıyor. Geceleri yatamaz duruma geldim, nefes alamıyorum. Ne yapmam, nereye gitmem gerekiyor? Teşekkürler.

 • Emzirme Dönemimden Sonra Göğsümden Gelen Sıvının Adet Olmamamla Alakası Var mı?

  Merhaba, 4 yaşında çocuğum var. 2 sene emzirdim ve göğsümden, emzirme döneminde gelen sıvı emzirmeyi bıraktıktan sonra da devam etti. Sanırım kesilmesi gerekiyormuş fakat bende hala devam ediyor. 16 Mart'tan itibaren adet olmuyorum. 2 kez hamilelik testi yaptım ama hamile değilim. Bu durumun göğsümden gelen sıvıyla alakası olabilir mi?

 • Kullandığım Doğum Kontrol Hapı Leke Şeklinde Kanama Yapabilir mi?

  Merhaba ben ilk defa bu ay yasmin hapına başladım ve düzensiz kullandım. Ayrıca ilk aydan korur zannedip ilişkiye girdim. Bir doktorun söylediğine göre ilaç bittikten 7 gün sonra test yaptıracağım. Hamile kalma riski varmış fakat benim öğrenmek istediğim şey hapa başladığım günden beri leke şeklinde kanamam oluyor. Bunun nedeni nedir? İyi günler.

 • Uzanırken Sol Küreğime Giren Ağrı 1 Aydır Devam Etmesinin Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba. Benim sorunum şu; koltukta uzanırken gerginleştim ve o sırada sol küreğime sanki iğne battı o ağrı 1 aydan beri gitmedi. Nefes alırken bile ağrıyor. Bir de şu var yatarken çok terliyorum sadece sırtım terliyor bu neden oluyor çünkü böyle şikayetim yoktu. Sorumu cevaplarsanız sevinirim.

 • Belimden Sol Ayak Bileğime İnen Ağrılarım 1 Ayda Neden Artmış Olabilir?

  Merhabalar ortalama 1,5 aydan beri belden sol ayak bileğime kadar şiddetli ağrı çekmekteyim. Ortopedi uzamanı siyatik olduğunu söyledi ama zaman içinde ağrılarım arttı. Sizce sorun ne olabilir?

 • Doğum Sonrası Göğüs ve Karın Kısmında Ağrı Olması Normal midir?

  Merhaba, 14 ay önce 2. doğumumu yaptım, emziriyorum ve regl olmuyorum. (İlk bebeğimde de emzirme döneminde regl olmadım ve ailemdeki kadınlar genelde bu şekilde). Doğum yaptığımdan beri o dönemde daha belirgin olmakla beraber, karnımda yeri belli olmayan bazen daha alt, bazen bel kısmına doğru, çok hafif ve kısa süreli ağrı, yanmaya benzer sancı tarzı birşeyler hissediyorum. İlk doğumdan sonra emzirme döneminde buna benzer ağrıları göğüs kısmında hissediyordum ve doktor hormonal olduğunu söylemişti, emzirme döneminin ardından geçmişti. Sizce ne olabilir? Çok teşekkür ederim.

 • 7 Aydan Beri Hamile Kalamıyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 20 yaşında bir bayanım. 7 ay önce evlendim. Evlenmeden 1,5 sene önce, adet düzensizliği için, Genelle ve Diane 35 kullandım. İlacın yanı sıra sigara da kullandım. İlacı veren doktorlardan sigara hakkında bir yasak almadım. 7 aydan beri hamile kalmaya çalışıyorum, ancak olmuyor. Acaba bunun sebebi ilaçla birlikte sigara içmem olabilir mi? Geçen gün idrar tahlili yaptırdım, bakteri çıktı. Şu an ilaç kullanıyorum. Neden hamile kalamıyorum? Ne yapmam gerekiyor?

 • Nodülün Anne Karnındaki Bebeğe Bir Zararı Olur mu?

  2 senedir bende tiroid nodülü var. 3 aydan 3 aya kontrol altındayım. Doktorum bana patolojiye testi yaptı oda temiz çıktı. Ancak bana hap tedavisi uygulamıyor çünkü nodülümün küçük olduğunu belirtti ve ben sürekli adet düzensizliği yaşıyorum. Bu sorunum nodülden dolayı olabilir mi? Ya da nodül adet düzensizliği yapar mı? Eşimle 2. çocuğa karar verdik acaba nodülün çocuğa anne karnındayken bir etkisi olur mu? Doktoruma olmaz dedi. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

 • Midemde Helikobakteri Var ve Beni Çok Rahatsız Ediyor. Bana Ne Önerebilirsiniz?

  İyi günler mide düşüklüğü dediğim gastroptoz ve doktor midemin helikobakter ürettiğini söylüyor. Helikobakter için tek ilaç veriyor. Doktorun dediklerini de yapıyorum ama 5 aydan beri geçmiyor. Genelde akşamları beni çok rahatsız ediyor. Beni kusturuyor ağzıma ekşimsi bir su geliyor başka bir doktora mı gitsem nasıl olur? Cevaplarsanız sevinirim. Kolay gelsin.

 • Sigarayı Bıraktıktan Sonra Sırtımda Ağrı Olmaya Başladı. Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, ben 37 yaşındayım. 12 yıllık sigara tiryakisiydim, günde 1 paket sigara içiyordum. 7 ay önce sigarayı bıraktım, balgam attım. Arada sırada göğsümde yanma ve batma oluyor. Asıl öğrenmek istediğim, yaklaşık 9 aydan beri sırt ağrısı çekiyorum. Masaj yaptığımda geçiyor. Bazen ağrısı göğsüme vuruyor. Bu rahatsızlığım ciğerlerimden midir, yoksa başka bir hastalık mıdır?

 • Sırt Ağrısının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar hocam, benim şikayetim sırt ağrısı. Yaklaşık 9 aydan beridir sağ kürek kemiğimin alt tarafında bir ağrı var. Önceleri çok şiddetliydi, masaj ile ağrımın şiddeti azaldı. Acaba boyun fıtığı olabilir mi? Ayrıca bazen sol, bazen sağ kolumda eklem yerlerinde ve omuzlarımda 1 haftadan beridir ağrı oluştu, romatizma ağrısını andırıyor. Hocam bir de, 13 yıldan beri sigara kullanıyordum, 7 ay oldu bırakalı. Bu ağrım sigara içerken de vardı. Ne yapmamı önerirsiniz? Başarılar dilerim.

 • Sigarayı Bırakmanın Ne Gibi Yan Etkileri Olur?

  Merhabalar, yaklaşık 5 aydır sigarayı bıraktım. 37 yaşındayım. Yaklaşık 13 yıl sigara içtim. Bir gün karar verdim, ağzımdan çıkarıp attım ve o günden sonra hiç içmedim. Sigarayı bıraktıktan sonra ne gibi yan etkiler ortaya çıkar? Ben sadece sabahları uykudan uyandığımda sarı bir balgam atıyorum. Bir de 8 aydan beri sağ kürek kemiğimin yan tarafında bir ağrı var. Parmakla yoklandığında çok acı veriyor. Acaba ciğerlerimden mi diye düşünüyorum. Ama ciğerlerimde bir ağrı ya da nefes alış verişlerimde herhangi bir sorunum ve tıkanma yok. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

 • Adet Dönemimde Gözlerim Şişiyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Selam, adet günlerimde gözlerim şişiyor. Doktora da çok gittim, 3 aydan fazla Agnucaston kullandım, pek faydasını göremedim. Şimdi kullanmıyorum, hala şişiyor, doktor da pek bir şey demiyor. Bu durum hiç geçmeyecek mi? Daha 18 yaşındayım.

 • Eşimin Sol Ayağının Topuk Kısmında Ağrı Oluşuyor. Topuk Dikeni Olabilir mi?

  Eşimin sol ayağının topuk kısmının altında özellikle üzerine bastığı zaman bir ağrı oluşuyor. Bu durum yaklaşık iki aydan beri devam ediyor. Ağrı kesici attığı zaman kesiliyor sonra tekrar ortaya çıkıyor. Topuk dikeninden şüpheleniyoruz. Ne yapmamız gerekiyor? Yardımcı olur musunuz?

 • 5 Aydır Korunmadığımız Halde Hamile Kalamıyorum, Ne Yapmalıyız?

  12 yıllık evliyim. 5 aydan beri korunmuyorum, düzenli adette görüyorum. 1 tane çocuğum var ve 2.si niçin olmuyor?

 • Eşimin Yirmilik Dişleri İçin Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  İyi günler doktor bey, bugün eşimi diş hekimine götürdüm, yirmilik diş sorunu diye. Çünkü 1 aydan beri dişlerinden rahatsız. Bana bugün dişlerinin yamuk çıktığını söyledi, ameliyatla alınacak dedi. Ne yapmamız gerekiyor? Ameliyat ağır mı geçer, maliyeti nedir, yeşil kart karşılar mı?

 • Kuyruk Sokumu Kemiğim 6 Aydır Ağrıyor. Ne Yapmalıyım?

  Kuyruk sokumu kemiğim 6 aydan fazladır ağrıyor. Son zamanlarda oturup kalkarken ağrısı attı. Ne tür bir problemle karşı karşıyayım ve hangi doktora gitmeliyim, nasıl bir tedavi uygulanır acaba?

 • İkiz Gebeliklerinde 2li ve 3lü Tarama Testleri Yapılmıyor mu?

  3 aylık ikiz gebeyim. Doktorum 2li ve 3lü tarama testlerini yapmaya gerek duymadı. Sebebini de bebeklerin ikiz olmasına ve yaşımın küçük olmasına bağladı. Yaş problemini duydum fakat ikiz hamilelerde yapılmadığını duymadım. Bu doğru mu acaba?

 • Sol Kasığımdaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, benim şikayetim şu: ben 18 yaşındayım sağ tarafımdaki ağrı nedeniyle ürolojiye gittim ve tahlillerim temiz çıktı. Ama muayene sırasında doktor yumurtalığımın üstünde bir hassaslık olduğunu söyledi. Kadın doğum doktoruna gittiğimde ise orada bir iltihabın olmadığını söyledi ve bana ağrı kesici yazdı. Ama hala kafamda soru işaretleri var. Sizce önemli bir şey mi var? Bu arada 6 aydan beri adetimi düzenlemesi için doğum kontrol hapı kullanıyorum arada sırada da akıntım oluyor. Soruma cevap verirseniz sevinirim.

 • Çocuklara 6. Aydan Sonra Zatürre Aşısı Uygulanabilir mi?

  Çocuğuma 6. Aydan sonra zatürre aşısını uygulayabilir miyim? Eğer uygulanabiliyorsa ne zaman ve kaçar doz olmalıdır? Tekrar dozu ne zaman yapılır?

 • Doğum Kontrol Hapı Kullanmama Rağmen Korunmaya Devam Ediyorum, Sizce Hap Yeterli midir?

  2 aydan beri yasmin doğum kontrol ilacı kullanıyorum. Fakat buna rağmen korunmaya devam ediyorum, çünkü hamile kalmak istemiyorum. Sizce yasmin doğum kontrol hapına güvenebilir miyim?

 • Yutkunurken Boğazımda Acı Hissediyorum. Ne Önerirsiniz?

  Selamlar, ben 1,5 aydan beri boğazımda bir yara varmış gibi yutkunurken boğazımın sol tarafında (gırtlağımda gibi) acı hisediyorum. Kronik faranjitim var. Öğretmenim. Korkuyorum ciddi bir hastalığım olmasından. Bu acıma boğazım kurudukça oluyor yutkunurken. 15-20 günden beri sırtımda bir ağrı var. Sağ kol küreğimin altında. Bir arkadaşımın böyle bir ağrıdan sonra akciğer kanseri olduğu anlaşıldı. Ben de korkuyorum böyle bir şey olmasından. Bir kaç gün için cevap almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

 • Bebeğim Kol ve Bacağını Rahat Hareket Ettiremiyor. Nereye Başvurabiliriz?

  Benim 11 aylık üçüz bebeklerim var. Birisi 4. aydan sonralarda, sol kol ve bacağını diğerleri gibi rahat hareket ettiremiyor. Hastanelere gidiyoruz ama özel hastaneleri tavsiye ediyorlar. Ben sigortalı olarak çalışmaktayım, galiba nöroloji bölümüne gösterilecekmiş. Tavsiye edebileceğiniz bir SSK hastanesi var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • İlacımı Uzun Süre Kullanmamın Zararı Olur mu?

  Merhaba, bende iltihaplı romatizma çıktı. Tahlillerimde; ASO 267, CRP 0,23, RF 59,6 çıktı. Doktor bana Deltacortril, Salazopyrin, Quensyl ilaçları verdi, onları kullanıyorum. Ama Deltacortril ilacı 1 aydan fazla kullanılmaması lazımmış, bana 3 aydır kullandırıyorlar. Acaba kullanmamın zararları olur mu? Şimdiden teşekkürler.

 • Ses Kısıklığı Nasıl Geçer?

  Benim sesim 1 aydan beri kısık. Ne yapmalıyım? Bu hastalığım halen devam ediyor.

 • Bacağımdaki Ağrı ve Kramplar İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba hocam, yaklaşık 2-3 aydan beri sol bacağımda kasıktan aşağı doğru şiddetli kramplar oluyor ve 6-7 saat ağrısı sürüyor, yere basamıyorum ve yürüyemiyorum. Ağrım çok oluyor. Bu rahatsızlıkla ilgili hangi bölüme gitmemi önerirsiniz? İlginize çok teşekkür ederim.

 • 6 Yaşındaki Kızım Sürekli Balgam Çıkarıyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  6 yaşında 1 kızım var. 2 aydan fazladır her sabah balgam çıkarıyor sürekli, her sabah. Geçer dedim ama geçmedi. Sizce sebebi nedir? Ne yapmalıyım bana tavsiye edebileceğiniz uzman var mı?

 • Ayağımdaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Değerli hocam, yaklaşık 6 aydan beri ayağımda bir ağrı var, özellikle bağdaş kurup oturunca, araba kullanırken. MR çektirdim, şu sonuç çıktı; diz eklemini oluşturan kemik yapılarda kırmızı kemik iliği rekonversiyonu. Klinik gerekliliği halinde laboratuar ile ileri evelasyon önerilir. Medial menisküs posterior boynuzunda evre 2 dejenerasyon, lateral menisküs anterior boynuzunda evre 1 dejenerasyon ile uyumlu sinyal intensite değişikliği. Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Saygılar.

 • Parmak Uçlarımdaki Ağrı ve Uyuşmadan Dolayı Sıkıca Bir Şey Tutamıyorum, Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  1 aydan beri ellerimin parmak uçlarıyla sıkıca bir şey tutamıyorum. Ağrı hissediyorum, uyuşmalar oluyor ve de devamlı zonkluyor. Bu ağrılar ayak parmaklarımda da var. Parmaklarım devamlı uyuştuğunu hissediyorum, iğne batırılıyor gibi oluyor. Hangi doktora gitmem gerekiyor?

 • Ortodontik Tedavi İçin Ne Zamana Randevu Verilir?

  Dişlerimde ileri seviyede ortodontik bir problem var. Maddi olarak bu tedaviyi kaldırabilecek imkanım yok. Sigortalıyım ve hastaneler 6 ya da 7 aydan önce randevu veremiyorlar. Bana gösterebileceğiniz bir yol var mı? Çok teşekkürler.

 • Kalp ve Sırt Ağrılarım İçin Ne Yapabilirim?

  25 yaşındayım. 7 yaşındayken romatizma tedavisi gördüm, kalbime sarmıştı. Tedavi yaklaşık 5 sene sürdü. İyi olduğum söylenerek kontrollerim doktor tarafından kesildi. 8 aydan beri şiddetli kalp ağrısı çekiyorum, ayaklarıma da indi ağrı. Kardiyoloji ve göğüs doktoruna çıktım, kaslardan gelen ağrı dediler. Kas gevşetici ilaç verdiler ama fayda göremedim. Sırtım zaman zaman çok şiddetli ağrıyor. Acaba neden olabilir?

 • Hergün İlişkiye Girmek Çocuk Olma Şansını Azaltır mı?

  Selam, bende hamile kalamama korkusu var. Eşimle 2 aydan beri hergün ilişkiye giriyoruz ama hamile kalamıyorum. Adetlerim de normalde hep düzenlidir. Yoksa hergün ilişkiye girince çocuk olma şansı daha çok mu azalıyor? Teşekkür ediyorum.

 • Penisimdeki Ağrının ve İdrarımdan Kan Gelmesinin Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, benim sorunum bir aydan beri penisimde bir ağrı var. Son 2 günde de idrarımın yaparken bitmesine yakın büyük bir ağrı oluşuyor ve kan geliyor. Acaba sorunumun ne olduğu bana açıklayabilir misiniz? İlgilenirseniz teşekkür ederim.

 • Tansiyonum Düşük ve Şiddetli Bir Baş Ağrım Var, Ne Önerirsiniz?

  Merhaba. 47 yaşındayım. 20 gündür tansiyonum 9-6, şiddetli bir baş ağrısı var. Beynimin içi ağrıyor, gözümü ağrıdan açamıyorum. Kan tahlili yaptırdım değerlerim normal. 20 gündür de stresli günler yaşıyorum bazı sorunlarım var. 7 aydan beri gabateva 400 mg lık günde 1 defa kullanıyorum. Psikiyatri doktoruna gittim. 5 gündür de 20 mg lık cipramı günde yarım kullanıyorum. Tansiyonum normale dönmedi. Ne yapmalıyım? Doktora gidip tansiyon ilacına başlamam mı gerekiyor acaba ne yapmamı önerirsiniz? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

 • Göğsümde Başlayıp Boynuma, Kulağıma ve Koluma Vuran Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar, benim 1,5 yıldan beri göğsümde başlayıp kalp çevrem, hatta boyun kulak ve kollarıma vuran bir ağrı oluyor. Özellikle sıcakta ağrının şiddeti artıyor. 23 yaşındayım ve 6 aydan beri günde 2 adet olmak şartıyla sigara içiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Bacaklarımdaki Damarlar Belli Olmaya Başladı, Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  23 yaşında 1 çocuk annesi bir bayanım. 3 aydan beri bacaklarımdaki damarlar aşırı belli olmaya başladı, doktora da gitmedim ama görenlerinde dediği tek kelime var oda varis ve benimde korktuğum hastalıklardan biri. Tenim aşırı beyaz olduğu için çok belirgin, sizce bu nedir hangi doktora gitmem gerekiyor, tedavisi de mümkün müdür? Yardımınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

 • Beynimin Sol Tarafındaki Ağrı İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba iyi günler; 1 Aydan Beri beynimin sol yarım küresinin aşağısında bir ağrı hissediyorum. Fakat bunun öneminin ne derece olduğunu bilmediğimden bir daha hastaneye gidip vakit ayırma konusunda kararsızım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim. Tekrar iyi günler!

 • Kaşıntım İçin Kullandığım İlaçlar İşe Yaramıyor, Siz Ne Önerirsiniz?

  Merhabalar, kaç aydan beri elimde kaşıntı var. 3 defa doktora gittim, alerjik dediler. Deterjandan olabilir ama sadece elim değil diz kapaklarım ve ayak bilek kısmı ve kollarımda eklem yerlerinde ve parmak aralarında kaşıntı var. Şimdi sadece ayak ve ellerimde var. Kullandığım ilaçlar fito. Momecon ve locoit diye kremler verdiler ama yine aynı kaşınıyorlar, geçmediler. Sizin önere bileceğiniz bir şey varsa sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

 • 18. Aydan İtibaren Çocuklara Hangi Aşılar Yapılmalıdır?

  Merhaba 3 yaşında bir kızım var. 18. Aydan itibaren aşılarını yaptırmadık tekrarlanması gerekir mi?

 • Kalbimdeki Rahatsızlık İçin Ne Yapabilirim, Hangi Bölüme Başvurmlıyım?

  Son 1- 2 aydan beri kalbimde titreme benzeri bir durum, hafif bir ağrı (sıkışma gibi) hissediyorum. Hangi bölüme muayene olmalıyım? Saygılarımla teşekkürler.

 • Kaç Haftalık Gebelikte Kürtaj Yapılabilir?

  İyi günler, kürtaj yasal mıdır? Kaçıncı aydan sonra kürtaj yapılmaz? Kürtajdan sonra çocuk sahibi olamama gibi bir risk var mı? Kürtaj konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Kürtaj Yasal mıdır?

  İyi günler, kürtaj yasal mıdır? Kaçıncı aydan sonra kürtaj yapılmaz? Kürtajdan sonra çocuk sahibi olamama gibi bir risk var mı? Kürtaj konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Göğsümde Süt Olması Gebeliği Engeller mi?

  Merhaba, ben 24 yaşındayım ve 2,5 yıllık evliyim. 2 defa kürtaj olmak zorunda kaldım (bebeklerin kalp atışları olmadığı için, 3 ay aralıkla hamile kaldım ve birinci kürtajım 12 haftalıkken ikincisi de 9 haftalıkken oldu). Bütün tahlillerimi yaptırdım, rahimde bir enfeksiyon varmış ve tedavi oldum. Yaklaşık 1 yıl ara verdik. Şu anda bebek yapmaya karar verdik ve 3 ay önce doktora gittim. Bir daha bu durumla karşılaşmamak için ön muayene oldum. Göğsümde süt varmış ve bu hamile kalmamı engellermiş. Bana Gynodel diye bir ilaç verdi, 2-3 ay kullan dedi. Kullandığım süre boyunca kesildi sütüm fakat ilacı bitirdim bitireli yani 10 gündür bir defa baktım ve yine süt olduğunu gördüm. Bu gerçekten gebeliği engeller mi? Bu sütü kesmenin daha etkili bir yolu yok mu? İlginiz için teşekkür ederim.

 • Serçe Parmağımdaki Uyuşmanın Sebebi Ne Olabilir?

  Sol serçe parmağımda bir aydan beridir bir uyuşma hissi var. Acaba sebebi ne olabilir?

 • Diz Kapağımdaki Ağrı Var ve Baldırımdaki Damarın Sertleştiğini Hissediyorum, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba. Sol dizimde (diz kapağında) son 2 aydan beri olan ağrı için geçen hafta Ortopedi bölümüne çıktım. Yapılan muayene sonrasında dizlerde bir sorun olmadığı ve filmde de bir anormallik olmadığı söylendi. Fakat 2 gün önce sol bacak baldırımda bir damarın sertleştiğini hissediyorum. Kramp girecekmiş gibi bir his var. Ne yapmam gerekiyor? İlginize teşekkürler. İyi çalışmalar.

 • Adet Düzenimin Bozulmasının Sebebi Kullandığım İlaç Olabilir mi?

  Sayın yetkili doktorum, ben 40 yaşında çocuksuz bir bayanım. Adetlerim hep düzenli gidiyor fakat son üç aydan beri adet kanamamda bir sulanma gözlemliyorum, yani her zamankinden daha sulu. Tuvalete çıktığımda akıyor buda beni rahatsız ediyor acaba başka bir durumdan mı kaynaklanıyor? Birde bende uzun yıllardan beri guatr var. Ameliyat oldum fakat nodül bir tane çıktı, bunun için doktorum levetron hapımı günde 1+yarıma çıkardı. 4 aydır bu şekilde içiyorum bunun bir etkisi var mıdır? İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum, iyi günler.

 • Yorgunluk, Halsizlik ve Mide Bulantılarının Sebebi Nasıl Bir Hastalık Olabilir?

  Bir kaç aydan beri vücudumda yorgunluk, halsizlik ve mide bulantı var. Uykumu fazlasıyla alsam da yinede vücudumda aynı yorgunluk, bitkinlik ve halsizliği hissediyorum. Su dahi bazen midemi bulandırıyor. Acaba bu belirtiler bende bir rahatsızlığın başlangıcı mıdır? Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla.

 • Göğüs Büyütmek İçin Nasıl Bir Tedavi Önerirsiniz?

  Merhaba, göğüslerim 75 bedenden bile küçük, doğum yaptıktan sonra 90 beden olmuştu. Büyüklük emzirme sürecinde devam etti fakat yıllar geçtikçe küçüldüler. Ameliyat haricinde, yeniden normal olmalarını sağlamanın bir yolu var mı? Hormonlarım ve adet dönemim son derece düzenli. Boyum 1,70, kilom 52-55 arası değişken. Bu konuda hangi yöntemi önerirsiniz? Cevabınız ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
İngiltere'de 50'den fazla kanser türünü erken tespit etmesi umulan kan testi denenecek
Kovid-19 aşısının 2. dozu yapılan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan: "Kendimi gayet dinç hissediyorum"
Yılmaz Vural kimdir? Yılmaz Vural koronavirus oldu mu? Yılmaz Vural sağlık durumu nasıl?
Kovid-19'a yakalanan kanser hastası, immün plazma tedavisiyle iyileşti
Korona virüs sürecinde sağlıklı beslenme balık tüketimi önerisi
63 yaşında kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Sağlıkçılar yorgun, vatandaş umursamaz
"Fazla kilolarından kurtulanlar vücut şekillendirme ameliyatlarına yöneliyor"
"D vitamini eksikliği diyabeti tetikleyebilir"
Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi
27 Kasım Cuma koronavirüs tablosu açıklandı mı? 27 Kasım Perşembe günü Türkiye'de bugün koronavirüsten kaç kişi öldü, kaç kişi iyileşti?

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]