Hocalı'nın "Nene Hatunu" Türk hekimlerini tercih etti

Hocalı'nın "Nene Hatunu" Türk hekimlerini tercih etti Hocalı'nın Nene Hatunu Mesimzade: "Atatürk'ün dediği gibi kendimi Türk hekimlerine emanet ettim"İZMİR - Hocalı'daki katliam haberini alır almaz 500 askeriyle Bakü'den geçerek Azeri topraklarını savunan ve kahramanlığı nedeniyle 'Nene...

Hocalı'nın "Nene Hatunu" Türk hekimlerini tercih etti Hocalı'nın Nene Hatunu Mesimzade: "Atatürk'ün dediği gibi kendimi Türk hekimlerine emanet ettim"
İZMİR - Hocalı'daki katliam haberini alır almaz 500 askeriyle Bakü'den geçerek Azeri topraklarını savunan ve kahramanlığı nedeniyle 'Nene Hatun'a benzetilen, gözüne aldığı şarapnel yarası ile "Gazi" unvanı alan eski Albay ve Türk Birliği Partisi Dış Ülkelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tahire Mesimzade İzmir'de sağlığına kavuştu. Eski Albay ve Türk Birliği Partisi Dış Ülkelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tahire Mesimzade, görme yetisinin giderek azaldığını fark etti. Hocalı katliamında vatanı savunurken gözüne aldığı yaradan dolayı endişe eden Mesimzade, araştırma yaparak Türkiye'ye geldi. İzmir'e gelen Mesimzade, Atagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezine giderek Op. Dr. Onur Aydın'a muayene oldu. Gözlerinde uzak, yakın görme bozukluğunun yanı sıra katarakt olduğu tespit edilen eski albay, başarılı bir operasyon geçirerek sağlığına kavuştu. Birçok kişinin sağlık konusunda yurt dışını tercih ettiğine değinen Türk Birliği Partisi Dış Ülkelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tahire Mesimzade, "Gözlerimin görmediğini, görüşümün iyice azaldığını fark ettiğimde çok korktum. Hocalı'da gözüme aldığım şarapnel yarasından dolayı sağ gözümün başlangıcında bir çukur var; o çukura toz, toprak birikiyordu. Birçok kişi yurt dışında çok iyi doktorlar olduğunu söyleyerek, tavsiyelerde bulundu. Ben ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz" sözünü kendime düstur edinerek, bir araştırma yaptım. Dr. Onur Aydın'ı buldum. Muayene etti ve ameliyat tarihini belirledik. Gözümdeki çukura dolan kiri temizledi, göz numaralarım sıfırlandı, katarakttan kurtuldum, çok mutluyum. Herkesin Türk hekimlerini tercih etmesini istiyorum" dedi. Operasyonu gerçekleştiren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Onur Aydın da "Tahire başkan bize geldi, muayenesini yaptık. Görmesine engel olan durum katarakttı, bunun yanı sıra yakın ve uzak görme bozukluğu da vardı. Tek operasyon ile hem yakın-uzak görme bozukluğunu hem de kataraktı ortadan kaldırdık. Başarılı bir operasyon ile hastamızın gözleri sıfırlandı" şeklinde konuştu.

6.11.2019 - 41565

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Prematüre doğan bebekler bir araya geldi
Türk doktor ameliyat etti, 350 yabancı doktor izledi
Şemdinli'de ilk kez yapılan ameliyatla hayata tutundu
Canan Karatay: "Zeytin altındır, zeytinyağı da altının suyudur"
"Temiz ve hijyenik okul tuvaletleri çocukların sağlığı kadar başarısını da etkiliyor"
Prof. Dr. Emral: "Erken dönemde kilo vermek şeker hastalığını geriletebilir"
Minik Hira, şifayı Sivas'ta buldu
"CANLI VERİCİLİ ORGAN NAKLİNDE DÜNYA İKİNCİSİYİZ"
Onkolojide İz Bırakanlar Zirvesi: "Kanser bir savaş değil çabadır"
Dünyada şeker tüketimi neden arttı, ne tür önlemler alınabilir?
Diyabete yürüyerek, çöp toplayarak dikkat çektiler

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Ayurveda
Ayurveda' ya Göre Spor Hangi Saatlerde Yapılmalıdır?
Sağlık Video Fazla Kilolu Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
Fazla Kilolu Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
Sağlık Video Kolesterol Nedir?
Kolesterol Nedir?
Sağlık Video Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?

 

[Hata Bildir]