Jennifer Lopez'in Sıkı Kalçalarının Sırrı

Fas'ta verdiği konserde kalçalarıyla çok konuşulan dünyaca ünlü yıldızın, formda gözükmesinin sırrı sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizde gizli...

Dünyaca ünlü yıldız, evde veya iş yerinde konserlerine çıkmadan önce bir sandalyeden destek alarak geri tekme hareketini düzenli olarak tekrarladığını dile getirdi.


 

Popo denince akla ilk gelen ünlü isim çoğunlukla Jennifer Lopez oluyor. Jennifer Lopez'inki gibi kalkık ve sıkı bir popoya sahip olmak kadınların ortak hayali herhalde. Maalesef hızla ilerleyen zaman ve kaslardaki güçsüzlük, poponun sarkmasının ya da gevşemesinin nedeni. Kalçalar, kendini en çok bırakan ve en kolay sıkılaşıp toparlayan bölgeler aynı zamanda.

Peki, nedir Jennifer Lopez’in poposunun sırrı? Jennifer Lopez gibi kalçaları sıkı görünmesi, gençliğin en önemli belirtilerinden biri. Tabii buna genetik yapının eklediği kalkık popoyu eklemek gerekir. Genetik yapınız ve vücut şekliniz ne olursa olsun, poponuzun biçimini forma sokabilir ve şekillendirebilirsiniz. Sıkı ve gergin kalçalara sahip olmanın sırrı sağlıklı beslenme, hareket ve egzersizlerde saklı. İşte popo sıkılaştıran öneriler...


1. Hareket


Hareket çeşitliliği ile antrenmanınızda size kolaylık sağlayacak olan Pilates Allegro makinesinde uygulayabileceğiniz bu hareket ile kalçanızın kısa zamanda sıkılaştığını hissedeceksiniz. Pilates Allegro makinesinin üzerinde sırt üstü uzanın. Bu hareketi yaparken boynunuzun düz olmasına, omuz, sırt ve belinizin yerden kalkmamasına dikkat edin. Bir bacağınız 90 derecelik açı ile topuğunuzdan bara dayanırken, diğer bacağınızı kırmadan düz bir şekilde yukarı uzatın. Yukarıda duran bacağınızı sabit tutarak, bara dayanan topuğunuzdan kendinizi ileri itip geri gelerek hareketi tamamlayın. Daha iyi sonuç almak için bu hareketi yaparken kalçanızı sıkmayı unutmayın. 15 tekrar yaptıktan sonra aynı işlemi diğer bacağınız ile uygulayın ve 3 set tekrar edin.


2. Hareket

 
Karın boşluğunuza gelecek şekilde pilates topunun üzerine yüzüstü uzanın. Dengenizi kurabilmek için ellerinizle yerden destek alabilirsiniz. Bir bacağınızı geriye doğru uzatıp yerden destek alın. Diğer bacağınızı 90 derecelik açıyla dizinizden kırıp yukarıya kaldırın. Bacağınızı düzleştirmeden 90 derecelik açıyı koruyup kalçanızı sıkarak, bacağınızı yukarı indirip kaldırın. Kaldırırken nefes vermeyi, indirirken ise nefes almayı unutmayın. 15 tekrar yaptıktan sonra aynı işlemi diğer bacağınız ile uygulayın ve 3 set tekrar edin.
3. Hareket


Ayakta, duvara sırtınızı yasladıktan sonra ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Dizlerden bacaklarınızı bükerek tabureye oturur gibi yere doğru oturmaya başlayın. Bacak açınız 90 derece olduğunda bu açıda kalça ve bacak kaslarınızı iyice sıkıştırarak 20 saniye bekleyin. Sonra baştan baştaki pozisyona geri dönün. Eğer bu hareketi yaparken zorlanıyorsanız ellerinizi dizlerinizin üzerine koyarak destek alabilirsiniz. Bu hareketi 20'şer saniye bekleyerek 3 set tekrar edin.4. Hareket 


Minderin üzerinde yan yatar pozisyonda uzanın. Altta kalan bacağınızı geriye doğru 90 derecelik açıyla kırın. Yukarıda kalan bacağınızı düz tutarak kalçanızdaki sıkılaşmayı hissedene kadar yukarı kaldırın. Alttaki bacağınızı sabit tutarak yukarıdaki bacağınızı aşağı yukarı 15 defa kaldırıp indirin. Bacağınız yukarıda iken parmak ucunuzun yere bakmasına özen gösterin. Bu hareketi 3 set 15 tekrar olarak her iki bacağınıza da uygulayın.

10.6.2015 - 17633

İlgili Diğer Yazılar
Egzersiz Anksiyete Bozukluğu Belirtilerini Azaltıyor!
Egzersiz Anksiyete Bozukluğu Belirtilerini Azaltıyor!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Torbalı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yenilenen binasında hizmete girdi
Türkiye'de nadir hastalıkların 6 milyon kişiyi etkiliyor!
Mersin Üniversitesi Rektörü Çamsarı'dan koronavirüs açıklaması
Kalbiniz için en az 6 saat uyuyun
Hindistan cevizi yağı faydaları ve Hindistan cevizi yağının sağlığa etkileri
Denizli Valiliği'nden 'koronavirüs' açıklaması
Denetlenmeyen madde kaçakçılığında artış var!
İstanbul Tabip Odası: Hastaların çoğu koronavirüsü evde geçiriyor ama farkında değil
Büyükşehir toplu taşımada önlemleri arttırdı
Koronavirüs en çok 80 yaşının üzerindeki insanları öldürürken 0-9 yaş arasında ölüme rastlanmadı
Erzurum'daki koronavirüs karantinasından ilk görüntüler geldi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Kepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun Zaman
Kepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun Zaman
Sağlık Video Grip İle Soğuk Algınlığı Arasında Ne Fark Vardır?
Grip İle Soğuk Algınlığı Arasında Ne Fark Vardır?
Sağlık Video Gribin Belirtileri Nelerdir?
Gribin Belirtileri Nelerdir?
Sağlık Video Gripten Nasıl Korunuruz?
Gripten Nasıl Korunuruz?

 

[Hata Bildir]