23 Yıllık Şeker Hastalığına Anka'da Veda Etti

Gaziantep'te, 23 yıl önce şeker hastalığına yakalanan ve bugüne kadar insülin kullanmak zorunda kalan 57 yaşındaki Mehmet Özbaydar, Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

23 Yıllık Şeker Hastalığına Anka'da Veda Etti

Şeker hastalığı ameliyatları ile adından sıkça söz ettiren Özel Gaziantep Anka Hastanesi, şeker hastalığından kurtulmak isteyen hastalara derman olmaya devam ediyor.

Gaziantep'te yaşayan 57 yaşındaki Mehmet Özbaydar'a 23 yıl önce şeker hastalığı teşhisi konuldu. Şeker değeri kimi zaman 400-450 mg kimi zaman ise 600 mg'lere kadar çıkan Özbaydar, şeker değerini düşürebilmek için her gün insülin iğnesi kullanıyordu. Şeker hastalığı nedeniyle zamanla ayağında yaralar da çıkmaya başlayan Özbaydar, bu hastalıktan kurtulmak için arayışa girdi. Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde yapılan ameliyatla birçok hastanın şeker hastalığında kurtulduğunu öğrenen Özbaydar, hemen hastaneye başvurup, Genel Cerrah Op. Dr. Olcay Arıca ile iletişime geçti.

Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Olcay Arıcı, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Zeynel Beyhan tarafından yapılan kontrollerinde ameliyat için bir engelinin olmadığı belirlenen Özbaydar, vakit kaybedilmeden ameliyata alındı.

"ŞEKER DEĞERİM NORMAL SEVİYELERE DÜŞTÜ. ARTIK İNSÜLİN KULLANMIYORUM"

Başarılı geçen operasyonun ardından sağlığına kavuşan ve dört gün sonra taburcu olan Özbaydar, ameliyattan sonra ağrı ve sızı yaşamadığını belirterek;" Ameliyattan önce şeker değerim 600 mg'lara kadar çıkıyordu. Ayaklarım ağrıyordu, uyuşuyordu ve ayaklarımda büyük yaralar oluşuyordu. Ayak bileklerimde artık siyahlaşma başlamıştı. Kangren olma tehlikesi ile karşı karşıyaydım. Bu hastalıktan kurtulmak istiyordum. Araştırma yaptım ve Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde yapılan ameliyatla birçok insanın şeker hastalığından kurtulduğunu öğrendim. Hemen iletişime geçip, kendimi Op. Dr. Arıcı'ya teslim ettim. Şu an şeker değerim 160 miligram. Artık insülin iğnesi ve ilaç kullanmıyorum. Sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Beni hastalıktan kurtaran doktorlarıma çok teşekkür ederim. "dedi

Dünya genelinde Tip 2 diyabet hızla yaygınlaştığını belirten Özel Gaziantep Anka Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Olcay Arıcı;" Diyabete karşı uygulanan medikal tedavi seçeneklerine göre cerrahi yöntem daha çok tercih edilir hale geldi. Çünkü, ilaç ve insülin tedavileri şeker hastalığının kontrolünü sağlamakta yetersiz kalabiliyor. Diyabet hastaları için bilinen tek tedavi yöntemi ilaç ve insülin iken günümüzde geliştirilen cerrahi tedavi yöntemi ile hastalar şekerden kurtularak daha uzun ve kaliteli yaşama kavuşuyorlar."dedi

Diyabette erken tanı koymak ve tedaviyi komplikasyonlar gelişmeden erken başlatmanın önemli olduğunu vurgulayan Özel Gaziantep Anka Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Olcay Arıcı, "Tip 2 diyabet hastalarına uyguladığımız bu cerrahi müdahaleyi; laparoskopik, yani kapalı yöntem ile gerçekleştiriyoruz. Ameliyatın ardından hastamızın şekeri normal seviyeye düştü ve hastamız insülin kullanımını kesti. Artık ilaç kullanmasına gerek yok." dedi

Ameliyat olan hastaları 2 ay boyunca düzenli olarak takip ettiklerini dile getiren Op. Dr. Arıcı, ameliyatın ardından hastaların 1 ay kadar sıvı beslenip daha sonra katı gıdalara geçebileceğini ve istediklerini yiyebileceklerini de belirtti.

18.12.2017 - 30586Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]