Aç Kalmadan Kilo Vermenin 10 Kolay Yolu

Sağlıklı beslenme, sadece kilo vermek için değil dinç kalmak, iyi ve zinde hissetmek için de büyük önem taşır. Aç kalarak, pek çok besinden ödün vererek yapılan diyetler sağlık açısından pek çok tehlikeyi de beraberinde getirir.

Aç Kalmadan Kilo Vermenin 10 Kolay Yolu
Sağlıklı beslenme, sadece kilo vermek için değil dinç kalmak, iyi ve zinde hissetmek için de büyük önem taşır. Aç kalarak, pek çok besinden ödün vererek yapılan diyetler sağlık açısından pek çok tehlikeyi de beraberinde getirir. Aç kalmadan kilo vermenin pratik ve kolay yollarını uygulayarak formda kalabilir, sağlıklı beslenebilirsiniz.

1. Kahvaltıyı önemseyin

Bir klişe belki ama kahvaltı günün en önemli öğünü. Ara ve öğünlerde daha tok hissetmek, güne zinde başlamak için yumurta, süt ve peynirin mutlaka yer aldığı, protein ağırlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz.

2. Light ürünler yerine sağlıklı ürünleri tercih edin

Light ve diyet olarak tanımlanan peynirden süte, bisküviden dondurmaya pek çok yiyeceğin kalorisi sağlıklı besinlerden az değildir. Bu nedenle light ürünler yerine meyve, yoğurt gibi sağlıklı yiyecekler yemeniz sağlığınıza da daha iyi gelecektir.

3. Şekerden mümkün olduğunca uzak durun

Şeker, sadece kilo aldıran bir besin maddesi değildir. Aynı zamanda vücudunuzda şişkinliğe, ağırlığa ve ödeme de yol açar. Bu nedenle sağlıklı beslenmek ve kilo vermek için şekeri mutlaka azaltmalısınız.

4. Ara öğünleri unutmayın

Ara öğünler aç kalan vücudun yağ depolamasını ve ana öğünlerde yoğun bir açlık hissedilmesini engellediğinden kilo vermede oldukça etkilidir.

5. Daha fazla hareket edin

Aç kalmadan kilo vermek için en doğru yöntem alınan kalorileri mümkün olduğunca yakmaktan geçer. Bunun için egzersiz ve spor yapmayı, yürümeyi sakın ihmal etmeyin.

6. Suyu en yakın arkadaşınız haline getirin

Ödemlerinizden kurtulmak, verdiğiniz kiloları daha iyi görmek ve arınmak için günde 2-2.5 litre su içerek daha iyi hissedebilirsiniz.

7. Tükettiğiniz besinleri çeşitlendirin

Sadece protein, karbonhidrat ya da meyve şekeri ile yapılan ve aç kalınan diyetlere karşı uzmanlar, her öğünde tüm besin çeşitlerini karıştırarak daha sağlıklı beslenilebileceğini vurgular. Her öğünde birkaç farklı besini tüketerek iyi bir denge yakalayabilirsiniz.

8. Kalori hesabı yapın

Yediğiniz her yiyeceğin kalori hesabını yapmanız mümkün değil. Ancak küçük kaçamaklarınız ya da ana yemekleriniz için ortalama kalori hesabı yapmak o kalorileri yakma ve eritme esnasında daha bilinçli olmanızı sağlar.

9. Fast food yiyecekler tüketmeyin

Dışarıda mümkün olduğunca az yemeye özen gösterip yağlı, bol kalorili ve sağlıksız fast food yiyeceklerden uzak durup sağlıklı yiyecekleri daha bol ve doyurucu miktarda tüketebilirsiniz.

10. Yemek saatinizi geciktirmeyin

Akşam 7'den sonra vücudunuz yağ yakımını yavaşlatacağından bu saatten sonra bir bardak süt ya da bir porsiyon meyveden başka yiyecek yememeye özen göstermelisiniz.

Şehrin En İyi Spa'ları

8.02.2017 - 25730Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]