Adet Düzensizlikleri Son Buluyor!

Kadınların en büyük dertlerinden biri olan adet düzensizliklerinin şifreleri Prof. Dr. Ahmet Maranki ile çözülüyor!

Adet Düzensizlikleri Son Buluyor!

Her kadın hayatının bir evresinde adet düzeninde sapmalar, gecikmeler ya da ara kanamalar yaşayabilir. İnsan hayatında yaşanılan stresler, sıkıntılar, ani kilo değişiklikleri, üzüntüler gibi pek çok etken adet düzenini etkileyebilir, saat gibi işleyen mekanizmada sapmalara neden olabilir. Adet bozukluklarının hiçbiri normal değildir ve araştırılması gerekir. çünkü kadın üreme sistemindeki hemen hemen bütün hastalıkların en sık verdiği belirti adet düzensizlikleridir.

Adet kanamasını söktürmeye yönelik şifalı içecek

Bir litre kaynamış suyun içine birer tutam maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, kimyon, anason, rezene, karabaş otu, adaçayı gibi bitkilerden konulur. 10 dakika demlemeye bırakılan içecekten günde üç fincan içilmesi tavsiye edilir.

Şifalı kürler

Aşırı adet kanamaları için dört bardak soğuk suya iki yemek kaşığı ufalanmış çobançantası ve atkuyruğu bitkisi konulup, ikisi birlikte 10 dakika demlenir. Bu karışımın bir günde tüketilmesi gerekir.

Aşırı adet kanamaları için bir diğer öneri; Birer tutam kereviz ile bir baş maydanoz yarım litre kaynamış suda beş dakika kaynatılır. Bir gece bekletilip, iç gün sabahları aç karnına bşr bardak içilmesi önerilir.

İki bardak kaynar suya 16-20 gram arası nane yaprağı konup, 10 dakika demlenmeye bırakılır. Bu karışımdan günde iki bardak tüketilmesi tavsiye edilir.

Bir bardak kaynar suya, iki gram papatya konur, 10 dakika bekletilir. Sabahları aç karnına bir bardak içilir.

Şifalı taşlar

Kırmızı lal taşı

Bu taşın bütün organları uyarıcı enerji boyutu vardır. İnsana canlılık ve zindelik veren bir enerjisi bulunur. Omurgadan yukarı doğru çıkan Kundalini enerjisini etkiler. Lal taşıyla iki hafta boyunca her gün tekrar edilen, en az günde 10 dakika süren terapiler, üreme gücünü artırmak, adet sancılarını aza indirmek, düzensiz adet kanamaları ve menopoz dönemindeki sıkıntıları en aza indirmek için uygulanabilir. Lal taşını bel bölgesinin altında taşıma gerekir. Belden yukarı bölgede taşındığı zaman, midenin arkasında bulunan liflerin karın organlarına dağıldığı büyük sinir ağı ve hipofiz bezlerini aşırı derecede uyardığından dolayı, sinirliliğe, baş ağrılarına ya da dönmelerine neden olabilir.

Granat

çeşitli renklerde ya da şeffaf ve yarı şeffaf olarak bulunur. Dairesel veya oval biçimli bir taştır. "Hayal Kuran " ve "Merhamet Taşı " olarak da bilinir. Bağımsız bir taş grubudur. Rahim üzerine koyularak, üreme gücünü artırma amacıyla kullanılır. Ayrıca adet sancıları, düzensiz kanamalar ve menopoz için de faydalıdır.

Yakut

Doğal halinde gösterişsiz bir taştır ancak kesildiği zaman elmas kadar göz alıcı olabilir. Güzelliği ve sertliği nedeniyle en değerli taşlardan biri olarak kabul edilir. Kuran-ı Kerim'de adı geçen üç değerli taştan biridir. Hatta inci ve mercanın hayvan kaynaklı olduğu düşünülürse, yakut tek taştır. Kadınlara özel düzenli adet görülmesini sağlar, adet dönemlerindeki ağrıları ve gerginliği hafifletir. Düşük tansiyonu tedavi eder. Menopozun psikolojik ve fizyolojik etkilerini azaltır.

Yumurtalık kistleri için soğan kürü

Bir litre kaynamış suyun içine bir baş kuru soğan dörde bölünerek atılır. 10 dakika daha birlikte kaynatılan sudan, süzüldükten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa içilmesi önerilir.

Miyomlar için karışım

Bir litre kaynayan suyun içine bir tutam çobançantası, civanperçemi, adaçayı, hayıt tohumu, aslanpençesi, katılıp beş dakika daha hepsi birlikte kaynatılır. Elde edilen çaydan sabah akşam bir bardak içilmesi önerilir.

Renk ve kokular

Adet öncesi ve sonrasında kadınlar kokulara ve renklere karşı duyarlı olurlar. Bu nedenle kırmızı renkler ve gül kokusu gibi hafif rahatlatıcı kokular adet düzensizliklerine olumlu etki gözterebilir.

Kaynak: Womenist.net

25.06.2012 - 11002İlgili Diğer Yazılar
Adet sancısına ne iyi gelir?
Adet sancısına ne iyi gelir?
Ara kanama şikayeti olan kadınlar dikkat!
Ara kanama şikayeti olan kadınlar dikkat!
"Stres adet döngüsünü bozabilir"
"Stres adet döngüsünü bozabilir"
Normal adet dışında kan lekeleri veya hafif kanamaya aman dikkat!
Normal adet dışında kan lekeleri veya hafif kanamaya aman dikkat!
Adet Sancıları Kadın Hastalıklarının Belirtisi Olabilir
Adet Sancıları Kadın Hastalıklarının Belirtisi Olabilir
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]