Ağrıyan Kulağından Örümcek Çıkarıldı

Yüzme sonrasında kulağında müthiş bir ağrı hisseden kadın, kulak zarının delindiğini düşündü. Hastanede kulağından çıkan canlı örümceği görünce şoke oldu.

Ağrıyan Kulağından Örümcek Çıkarıldı

İngiltere'nin Galler bölgesinin Porthcawl kasabasında yaşayan Victoria Price (42) yüzmek için Newton Beach'e gitti. Price'ın yüzme keyfini takip eden günlerde baş ağrıları ortaya çıktı. Kulak zarında delinme olduğunu ya da enfeksiyon kaptığını düşünen kadın hastaneye başvurmaya karar verdi. Bir hastanenin acil servisine giden kadının kulağından canlı bir örümcek çıkarıldı.

DUŞTAN ÇIKTIKTAN SONRA KULAĞINDA AĞRI HİSSETTİ

Güney Galler polis bilişim eğitmeni Victoria, kulağından çıkan örümceğin yüzmek için gittiği Newton Beach'te kulağına girerek yuva yaptığına inanıyor. Newton Cankurtarma Kulübü üyesi Victoria; "Newton Beach'ten eve geldiğimde duşa girdim. Çıktığımda kulağımda inanılmaz derecede bir ağrı hissettim. O anlarda ne yapacağımı bilemedim. Kulağıma su kaçtığını düşündüm ve biraz pamuk alarak suyu emeceğini hesap ettim. Kulağıma pamuğu yerleştirince ağrı biraz olsun azaldı ve daha iyi hissettim. Yaşadığım ağrı, o gece boyunca kimi zaman arttı kimi zaman azaldı.'' sözleriyle yaşadıklarını özetledi.

KOCASI KULAĞINI KONTROL ETTİĞİNDE CANLI BİR ŞEY GÖRDÜ

Ertesi gün işe giden Victoria bir artıp bir azalan ağrıdan muzdarip oldu. O günün akşamında yatağa giden kadın, kocası Huw'dan ağrıyan kulağında bir iltihaplanma olup olmadığını kontrol etmesini istedi. Koca Huw gördüğü manzara karşısında irkilerek: "Orada canlı bir şey var!" sözlerini sarf etti. Çift, bunun üzerine 8 yaşındaki kızları Bethan'ı büyükannesi ve büyükbabasına emanet ederek Bridgend'te bulunan Galler Prensesi Hastanesi'ne gitti.

HEMŞİRE, KISKAÇLA KULAĞINDAKİ CANLI ÖRÜMCEĞİ ÇIKARDI

Hastaneye vardıklarında fazla beklemediklerini belirten Victoria: "Hemşireyi gördüm ve ona kulağımda gözle görünür şekilde canlı bir şey olduğunu söyledim. Kulağımdaki pamuğu çıkardı ve içine ışık tuttu, tamam dedikten sonra ilgilenecek birini bulmak için gitti. Müdahale için gelen pratisyen hemşire Sarah Gaze, kıskaç kullanarak Victoria'nın kulağındaki örümceği çıkardı. Hemşire Gaze o anları şu sözlerle anlattı:

HEMŞİRE ÖRÜMCEĞİ ÇIKARIRKEN KORKUSUNUN ÜSTESİNDEN GELDİ

"Örümcek, Victoria'nın iç kulağında apaçık bir şekilde görünüyordu ve kolaylıkla çekip aldım. Hayvan canlıydı ve kıpır kıpırdı. Kulağın dışına çıkardığımda, ilk gördüğümden iki kat büyüktü. Victoria çok cesurdu, en azından benden cesurdu. Benim için hoş bir deneyim olmadı fakat sonuçta benim işim bu. Korkumun üstesinden gelmek zorundaydım."

KABİNDE BAŞLIĞINI ÖRÜMCEĞİN ÜZERİNE KOYDUĞUNA İNANIYOR

Victoria örümceğin kulağına nasıl girdiğine dair teorisini: "Üstümü değiştirmek için kabine girdiğimde kafamdaki başlığı örümceğin üzerine koymuş olmalıyım. Başlığı tekrar kafama yerleştirdiğimde örümcek kulağıma girdi diye düşünüyorum."


9.06.2016 - 21257Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]