Anne Oğul, Kansere İnat Hayata Sımsıkı Sarılıyor

Lösemi hastası oğlu Yusuf'un tedavisi sırasında, meme kanseri olduğunu öğrenen ve sağ göğsü alınan Hülya Kart tüm zorluklara rağmen oğluyla hayata sımsıkı sarılıyor.

Anne Oğul, Kansere İnat Hayata Sımsıkı Sarılıyor

Meme kanseri yüzünden sağ göğsü alınan Hülya Kart ile lösemi hastası oğlu Yusuf, tüm zorluklara rağmen hayata birlikte sımsıkı sarılıyor.

5 YAŞINDAYKEN OĞLUNA LÖSEMİ TEŞHİSİ KONULDU

Daha 5 yaşındayken oğluna lösemi teşhisi konulan iki çocuk annesi Hülya Kart (46), 4 yıl boyunca zamanını oğlu Yusuf'un iyileşmesi için hastanelerde geçirdi.

OĞLUYLA İLGİLENİRKEN MEME KANSERİ OLDU

Oğlunun sağlık sorunlarıyla ilgilenirken oldukça yıpranan Kart, yaklaşık 4 ay önce meme kanserine yakalandığını öğrendi.

BİRLİKTE MÜCADELE EDİYORLAR

Kanser teşhisi konulmasıyla sağ göğsü alınan ve adeta dünyası başına yıkılan anne Kart, oğlunun hayatta kalma mücadelesine ortak oldu. Bu süreçte birbirlerine en büyük desteği veren ana-oğul, birlikte kanser ve lösemiyle mücadelelerini sürdürmeye devam ediyor.

Anne Kart, eşinin günlük işlerde çalışarak ailesinin geçimini sağladığını, oğluna moral, destek olmaya çalışırken de yakalandığı hastalık yüzünden çocuklarına yeterince vakit ayıramamanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

"ÇOCUKLARIM İÇİN AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYORUM"

Her şeye rağmen yaşama sevincini kaybetmemeye ve biri hasta iki oğlunun geleceği için ayakta kalmaya çalıştığını anlatan Kart, şöyle devam etti:

"Ev kadınıyım. Oğlum Yusuf, 2012 yılında lösemi hastalığına yakalandı ve okula başladığı gün hastane odalarına taşıdık oğlumu. Bu durum beni çok üzdü, çok etkilendim ama Allah'a şükür oğlum Adana'da tedavi oldu. Oğlumun sağlığı için babasının iliği uygun bulundu ancak doktorlar şu an için iyi olduğunu ve nakle gerek duymadıklarını söyledi. Onun iyi haberini alırken göğüs kanserine yakalandığımı öğrendim."

"ÖNCE ÖLÜMÜ DÜŞÜNDÜM SONRA ÇOCUKLARIMA BAĞLANDIM"

Kart ayrıca, "Hayatım çok yıkıldı artık ayakta duracak halim kalmamıştı çünkü Yusuf'un hastalığında çok yorulmuştum. 4 yıl boyunca mücadele ettim, şükür Allah'ıma oğlum iyi oldu ama ben kanserdim. Önce ölümü bile düşündüm ancak çocuklarım vardı ve onlara bağlandım." şeklinde konuştu.

"EVLAT SEVGİSİYLE HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELİNEBİLİR"

Oğlunun sağlığının şu anda iyi olduğunu ancak tedavisinin devam ettiğini söyleyen Kart, evlat sevgisiyle her şeyin üstesinden gelinebileceğine inandığını dile getirdi.

"TEK ARZUM SAĞLIĞIMIZA KAVUŞMAK"

6 aşamadan oluşan meme kanseri tedavisinde 3. aşamaya geçildiğini anlatan Kart, tek arzusunun oğlunun ve kendisinin bir an önce tamamen sağlıklarına kavuşmak olduğunu ifade etti. Kart, "Tek umudum çocuklarımın başında sağlıklı bir şekilde durmak. Onların gençliğini ve üniversiteli hallerini görmek. Hayattaki en kötü şey bir çocuğun annesiz kalması ve bir annenin evlat acısı. Allah hiç bir yavruyu anasız bırakmasın." diye konuştu.

"ŞÜKRETMEYE DEVAM EDECEĞİM"

Her şeyin kendisi için bir sınav olduğuna inanan Kart, şükretmeye devam edeceğini söyledi.

Hastalığı nedeniyle oğlunun eğitimine bir süre devam edemediğini belirten Kart, 4 aylık yoğun bakım ünitesindeki tedavisinden sonra taburcu olduğunu ancak enfeksiyon kapmaması için arkadaşlarıyla aynı okula gidemediğini aktardı.

"YUSUF DOKTOR OLMAK İSTİYOR"

Yusuf'un, Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmenle evde eğitim aldığını paylaşan Kart, şunları kaydetti:

"Evimize öğretmen yolladılar ancak çocuğumun eğitimi arkadaşları ve sınıfı olmadığı için farklı oldu. İlk başta çok zorlandık, öğretenleri sağ olsun bayağı yardım etti ve bu sene 4. sınıfı tamamladı. İnşallah gelecek sene de hastalığı iyi durumda olur ve ilik nakli gerekmez de 5. sınıfına okulunda devam eder. Bana her zaman 'Sen nasıl ağladıysan başka anneler ağlamasın, doktor olmak istiyorum' derdi."

Şu an 10 yaşındaki Yusuf ise hayali olan doktorluk için derslerine çok çalışacağını ve hastaları tedavi edeceğini belirtti.

21.6.2016 - 21414

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Gebelik Öncesi Genetik Tanı Nedir?
Gebelik Öncesi Genetik Tanı Nedir?
Sağlık Video Parmak Emmek Zararlı Bir Alışkanlık mıdır?
Parmak Emmek Zararlı Bir Alışkanlık mıdır?
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]