Avrupa Üreme ve Embriyoloji Derneği (ESHRE) İstanbul'a Geliyor!

Avrupa Üreme ve Embriyoloji Derneği (ESHRE) 2012 Yılında İstanbul'da Doğu ve Batı arasında köprü olacak !

Avrupa Üreme ve Embriyoloji Derneği (ESHRE) İstanbul'a Geliyor!

Avrupa Üreme ve Embriyoloji Derneği (ESHRE) bugün 2012 yılında gerçekleşecek olan yıllık kongresi için İstanbul şehrini seçtiğini duyurdu.
 
Dünyanın her tarafından gelecek olan 10.000 dolayındaki katılımcı 1-4 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacak olan ESHRE Yıllık Toplantısı için İstanbul'a geliyor!
 
Ülkemizin ESHRE' de yüz üzerinde üyesi bulunmaktadır. 2007 yılında ise Prof. Dr. Timur Gürgan üreme tıbbı alanında dünyadaki en saygın ve önemli kuruluşlardan biri sayılan ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) yönetim kuruluna seçilmiştir. Prof. Dr. Timur Gürgan derneğin yönetim kurulu üyeliğine seçilen ilk Türk doktor olmuştur. Üreme tıbbı günümüzün en heyecan verici bilimsel alanlarından biridir.

Hızla gelişen teknolojinin de getirdiği olanakların katkılarıyla, üreme tıbbı alanında büyük ve hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. Son yıllarda elde edilen yeni veriler insan üremesi, üreme endokrinolojisi, kısırlık tanı ve tedavisi ile ilgili temel bilgilerimizi arttırmakta, geliştirmekte ve hastalara yönelik uygulamalarımıza yenilikler getirerek bizlere yeni ve farklı tanı ve tedavi seçenekleri sunmaktadır. Bu gelişmeler sonucunda özellikle üreme genetiği ve kök hücre tedavileri alanında yakın bir gelecekte baş döndürücü gelişmelerin olabileceğine dair veriler alınmaktadır.
 
ESHRE’nin yıllık toplantıları üreme tıbbi konusunda dünyanın önde gelen bilim adamlarının konuyla ilgili uzmanların bir araya geldiği ve halka açık ortamda en son araştırma sonuçlarının açıkladığı bir forumdur.

Prof.Dr.Gürgan bu önemli derneğin çeşitli kademelerinde görevini sürdürmektedir ve İstanbul ESHRE kongresinin başkanlığını yapacaktır. Sayın Gürgan ' Yaz aylarında İstanbul cezbedici ve keyif verici bir mekandır. Şehir rakipsiz bir tabiat güzelliği, zengin tarihini modern yaşamın gerektirdiği olanaklarla birleştirebilerek dünyada çok özel bir konuma sahiptir.

Sonuçta mükemmel bilimsel program, renkli sosyal aktiviteler, nefes kesici manzara ve İstanbul’un egzotik mekanları birleşerek ESHRE'nin 2012 toplantısı katılımcılar için hem eğitim ve bilim hem de sosyal ve kültürel açıdan unutulmaz bir deneyim olacaktır. Bu toplantının ülkemizin uluslararası düzeyde tanıtımına, bilimsel kuvvetinin ve organizasyon yeteneğinin gösterilebilmesi için iyi bir fırsat olacaktır 'dedi.  Kongrelerin  programı üreme endokrinolojisi, infertilite ve yardımla üreme teknikleri, üreme genetiği, menopoz, endoskopik cerrahi, aile planlaması ile ilgili güncel ve yeni kavramlar, uygulamalar ve tartışmalı konular arasında  bilimsel kanıta dayalı en uygun olanlarının katılımcılar tarafından seçilebilmesini sağlar ve hastalarına çözümler üretebilmesine yardımcı olur.
 
ESHRE Başkanı Dr. Luca Gianaroli, “ESHRE'nin yıllık toplantısı üreme tıbbı alanında gelişmeleri ve en son buluşları tartışmak için büyük bir fırsattır. Bu toplantı sağlık alanında halihazırda olan ve gelişen tüm bilimsel, politik ve pratik konuları ele almaktadır. Katılımcıların birçoğu en son teknolojilerden haberdar olmak için gelmektedir.” dedi “ Üreme tıbbının başarılarının en iyi göstergesi ise bazı Avrupa ülkelerinde doğan çocukların %5’den fazlasının bu üreme teknolojilerinin yardımı ile dünyaya gelmesidir. 'İspanya/ Valensiya, Fransa/Paris, Avusturya/Viyena, İsviçre/Cenevre ve Almanya/Münih şehirlerinin aday olduğu kongrenin İstanbul’a verilmesi ülkenin tıbbına ve İstanbul'a verilen güven ve önemi göstermektedir' dedi.

Kongre esnasında Gelecek Başkan sıfatı ile görev yapacak olan şu anki seçilmiş Başkan Dr. Anna Veiga,  “Dört günlük toplantıda politika koyucuları ve etik konusundaki uzmanlar için en zor problemleri sunan konular ve zor kararlar tartışılacak, ESHRE’nin ilk defa olarak Yıllık Toplantısını İstanbul’da gerçekleştirmesinden çok büyük memnuniyet duymaktayız.  İki kıta üzerinde yer alan bu şehirde ESHRE’nin yıllık toplantısı Doğu ve Batı arasındaki sınırlarda köprü olacak, Orta ve Uzak Doğu’dan Hindistan, Japonya, Çin Rusya’dan birçok katılımcıyı çekecektir.” dedi.
 
Hanna Hanssen,
ESHRE
İletişim Müdürü-Brüksel

11.01.2011 - 4065İlgili Diğer Yazılar
Genital bölgedeki bu problemlerin çözümleri var!
Genital bölgedeki bu problemlerin çözümleri var!
Kariyer planlamasında yumurta dondurma yöntemi ile bebek sahibi olmak mümkün
Kariyer planlamasında yumurta dondurma yöntemi ile bebek sahibi olmak mümkün
Türkiye
Türkiye'de 4 bin ebe, pandemiyle savaşa destek veriyor
Gebelikte tarama testlerini ihmal etmeyin
Gebelikte tarama testlerini ihmal etmeyin
Doğuştan vajinası yoktu şimdi annelik hayali kuruyor
Doğuştan vajinası yoktu şimdi annelik hayali kuruyor
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]